NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1162 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
POSEŁ MAJKA UJAWNIA - KULISY SEJMOWE R.P III - SZANTAŻE , KORUPCJA , KARIERY
Złe wieści dla milionów Polaków.. ☀Autor Gabi☀
"Oto, jak możesz uniknąć masek i nakazów szczepień!!!!"
Jest zgoda na przywóz z Niemiec do Mirska 54 000 ton odpadów ☀Autor Gabi☀
To oni zniechęcają Polki i Polaków do szczepień! ☀Autor Gabi☀
Dlaczego Prezydent, Premier, Sejm, Senat, ZUS, Urząd Skarbowy, Policja, Wojsko, służby zarejestrowane są jako firmy? ☀Autor Gabi☀
Szokujące nagrania z Wuhan! Ten materiał miał nie ujrzeć światła dziennego [VIDEO] Włącz napisy PL ☀Autor Gabi☀
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Ponad połowa restauracji i hoteli nie przetrwa 3 miesięcy. Sytuacja u progu trzeciej fali epidemii ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Wielu przedsiębiorców nie widzi dla siebie szans na przetrwanie, jeśli obostrzenia utrzymają się na obecnym poziomie. Szczególnie w sektorze restauracyjno-hotelowym, gdzie maksimum trzy miesiąca przeżycia swoim biznesom daje ponad 56 proc. firm.

Foto: Marek M Berezowski/REPORTER / East NewsWielu przedsiębiorców nie widzi dla siebie szans na przetrwanie, jeśli obostrzenia utrzymają się na obecnym poziomie. Szczególnie w sektorze restauracyjno-hotelowym, gdzie maksimum trzy miesiąca przeżycia swoim biznesom daje ponad 56 proc. firm.

Firmy z tej branży najuważniej patrzą na statystyki zachorowań i najmocniej wsłuchane są w opinie ze strony resortu zdrowia, czy słowa przewodniczącego Rady Medycznej przy premierze. To właśnie restauracje i hotele są w pierwszej kolejności zamykane. Większość właścicieli nie wierzy w przetrwanie trzech kolejnych miesięcy, tymczasem ministerstwo zaczyna mówić o trzeciej fali zachorowań.

– Możemy sobie powiedzieć, że trzecia fala pandemii jest już w Polsce – powiedział w piątek Adam Niedzielski, minister zdrowia. To komentarz do rosnącej liczy zachorowań, mimo 1,8 mln zaszczepionych.

Na te słowa poziom rozpaczy wśród restauratorów i hotelarzy mógł tylko wzrosnąć. Biznes tych pierwszych zamknięty jest już od końcówki października 2020, a ci drudzy dopiero od 12 lutego mogli udostępnić połowę pokojów.

Nastroje w tych branżach zmierzył GUS i właśnie przedstawił wyniki. Badanie przeprowadzono od 1 do 10 lutego, więc jeszcze przed otwarciem hoteli. Wynika z niego, że aż 56,5 proc. firm branży restauracyjno-hotelarskiej nie wierzy obecnie, żeby udało im się przetrwać więcej niż trzy miesiące, jeśli wszystkie obostrzenia i działania rządu pozostaną bez zmian. Z tej liczby aż 9,1 proc. ocenia swoje szanse na około jednego miesiąca.

Porównując te dane z badaniami w poprzednim miesiącu widać lekką poprawę. Wtedy maksimum trzy miesiące działania biznesu przewidywało 59,8 proc. przedsiębiorców, w tym 10,9 proc. nie widziało szans na więcej niż miesiąc trwania. Zapowiedzi łagodzenia obostrzeń względem hoteli mogło wzbudzić nadzieje u części firm.

Foto: GUS

Widać to też po prognozach szacunkowej zmiany zamówień do czasu przed pandemią – restauracje i hotele przewidują obecnie spadek zamówień o 44,9 proc., a miesiąc wcześniej oczekiwali 56,9 proc. spadku.

Względnie najlepiej oceniają sytuację firmy z branży transportowej, gdzie niczego złego w ciągu więcej niż 6 miesięcy nie spodziewa się aż 59,1 proc. przedsiębiorców (w badaniach styczniowych 53,1 proc.), a tylko 4,6 proc. widzi perspektywę mniej niż miesięczną na przetrwanie.

Poprawiły się także nastroje w branży handlu hurtowego – przy obecnych obostrzeniach powyżej 6 miesięcy przetrwa 55,3 proc. firm. Pogorszyły się natomiast nieznacznie oczekiwania w handlu detalicznym, ale wciąż pozostawały optymistyczne, bo tylko 0,9 proc. firm obawiało się, że zamknie podwoje w ciągu miesiąca.

Główny filar osłabł

W głównym filarze polskiej gospodarki, czyli w przemyśle, nastroje nieco osłabły. Pewnych działania ponad 6 miesięcy mimo obecnych obostrzeń było 49,9 proc. firm, czyli o 0,4 pkt proc. mniej niż miesiąc wcześniej.

Po branży restauracyjno-hotelowej najgorzej wygląda budownictwo. 35,5 proc. firm boi się zamknięcia działalności w ciągu trzech miesięcy. Względnie bezpiecznie czuje się tu 39,6 proc. przedsiębiorstw.

Badania GUS pokazały przy okazji, jaki procent pracowników wykonuje pracę zdalną, lub zbliżone do niej formy. Aż co czwarty pracownik korzystał z pracy poza siedzibą firmy w branży handlu hurtowego, 15,2 proc. jeśli chodzi o transport, a 11,4 proc. w handlu detalicznym. W ciągu miesiąca znaczący spadek nastąpił tu w handlu detalicznym – z 15,2 proc. do 11,4 proc., co oznacza, że część sklepów się otwarło i handel online traci pole na rzecz sklepów stacjonarnych. Przypomnijmy, że od 1 lutego otwarto galerie handlowe.

Foto: GUS
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

2 thoughts on “Ponad połowa restauracji i hoteli nie przetrwa 3 miesięcy. Sytuacja u progu trzeciej fali epidemii ☀Autor Gabi☀

  1. No to tak. Przestać kupować w centrach handlowych a zacząć kupować przez internet by centra handlowe splajtowały.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: