NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1161 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
POSEŁ MAJKA UJAWNIA - KULISY SEJMOWE R.P III - SZANTAŻE , KORUPCJA , KARIERY
Złe wieści dla milionów Polaków.. ☀Autor Gabi☀
"Oto, jak możesz uniknąć masek i nakazów szczepień!!!!"
Jest zgoda na przywóz z Niemiec do Mirska 54 000 ton odpadów ☀Autor Gabi☀
To oni zniechęcają Polki i Polaków do szczepień! ☀Autor Gabi☀
Dlaczego Prezydent, Premier, Sejm, Senat, ZUS, Urząd Skarbowy, Policja, Wojsko, służby zarejestrowane są jako firmy? ☀Autor Gabi☀
Szokujące nagrania z Wuhan! Ten materiał miał nie ujrzeć światła dziennego [VIDEO] Włącz napisy PL ☀Autor Gabi☀
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Podatek katastralny wraca na tapetę? Rząd szuka pieniędzy, gdzie tylko może ☀Autor Gabi☀

1.00 avg. rating (47% score) - 1 vote
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

 

Podatek katastralny w Polsce

Podatek katastralny wraca na tapetę? Rząd szuka pieniędzy, gdzie tylko może

Podatek katastralny może spowodować finansową katastrofę zarówno w przypadku zwykłych obywateli, jak i przedsiębiorców. Byłby to kolejny sposób na łatanie gigantycznej dziury w państwowym budżecie, do której przyłożyła się pandemia. W rezultacie należności ściągane od Polaków mogą wzrosnąć nawet sześćdziesięciokrotnie.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co wiadomo o nowej należności
  • Czym jest podatek katastralny
  • Jakie będą skutki wprowadzenia nowej daniny

Podatek katastralny pośród innych obowiązkowych opłat

Podatek katastralny już niebawem może dołączyć do pokaźnego katalogu danin ściąganych w Polsce. Na stronie Ministerstwa Finansów pojawiło się bowiem ogłoszenie o pracę. Resort poszukuje ekspertów do Wydziału Podatków Majątkowych i Analiz Prawnych. Do obowiązków specjalistów ma należeć przygotowywanie rozwiązań prawnych w zakresie nowych podatkowych obciążeń.

MF ma nadzieje, że do zespołu dołączy „dyrektor kreatywny”, który opracuje nowe produkty podatkowe. Czyżby władzy skończyły się już pomysły na nowe należności? Do tej pory działania rządzących charakteryzowały się wyjątkową kreatywnością. W trakcie rządów PiS wprowadzono już podatek bankowy, który przynosi rocznie 4,8 mld zł, opłatę od torebek foliowych (1,4 mld zł rocznie), opłatę emisyjną od paliw (1,7 mld zł rocznie) oraz daninę solidarnościową dla milionerów (1,2 mld zł rocznie).

Pandemia i ogromna wyrwa w państwowym budżecie skłoniła rząd do wprowadzenia nowych należności przy podtrzymaniu powszechnego rozdawnictwa w postaci 500 plus, trzynastej emerytury oraz zapowiadanej czternastej emerytury. Choć mamy dopiero luty to do katalogu opłat zdążyły dołączyć w tym roku już: podatek handlowy (1,4 mld zł rocznie) oraz opłata cukrową (3 mld rocznie). Głośnych echem odbija się także podatek od reklam. Równie bulwersujący może okazać się podatek katastralny.

Podatek katastralny uderzy w każdego z nas

Podatek katastralny to należność odprowadzana od nieruchomości, naliczana od jej wartości. System obowiązujący w Polsce bazuje na przekazywaniu daniny w zależności od powierzchni budynku lub działki. Portal spidersweb.pl donosi, że podatek katastralny w oryginalnej formie obowiązuje w wielu krajach europejskich. Uśredniona stawka to 1 proc., choć Niemcy zdecydowali się na wprowadzenie należności rzędu 1,9 proc.

Przyjęcie uśrednionej stawki (1 proc.) w Polsce oznaczałoby potężny wzrost wydatków przeciętnych obywateli. Dla przykładu mieszkaniec 35-metrowej kawalerki o wartości 350 tys. zł płaci obecnie 60 zł rocznie. Po wprowadzeniu podatku katastralnego musiałby przekazywać 3,5 tys. zł w skali roku, czyli sześćdziesiąt razy więcej niż obecnie.

Są jednak państwa, w których stawki są znacznie niższe. Litwa zdecydowała się na wprowadzenie podatku rzędu 0,3-1 proc. od wartości nieruchomości budowalnych oraz 1,5 proc. od wartości nieruchomości gruntowych. Z kolei Łotwa przyjęła stawkę progresywną 0,2-0,6 proc. od wartości budynków mieszkalnych.

Zakładając, że rząd PiS postawiłby na stawkę 0,1 proc. to właściciel kawalerki musiałby zapłacić 360 zł rocznie w ramach podatku katastralnego. Jest to kwota znacznie niższa niż przy wariancie 1 proc., ale w dalszym ciągu oznacza dość dotkliwą podwyżkę – tym razem sześciokrotną.

Podatek katastralny obejmowałby każdego – zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Jednak największe straty z tego tytułu odnotowaliby prywatni właściciele nieruchomości, ponieważ obecnie płacą w Polsce stawkę trzydziestokrotnie niższą niż właściciele nieruchomości komercyjnych.

Podatek katastralny to temat, który nieustannie powraca do debaty publicznej. Z uwagi na powszechność opłaty rząd nie zdecydował się na wdrożenie należności. Przeciwnikiem wprowadzenia tej opłaty był sam prezes PiS Jarosław Kaczyński, który w czerwcu 2019 r. przekonywał, że „nie ma mowy” o wdrożeniu daniny.

Do rewizji podejścia zdecydowanie skłania trudna kondycja finansowa państwa związana z trwającą pandemią. To idealny moment na wprowadzenie podatku katastralnego, który mógłby być ujęty jako element polityki mieszkaniowej, walki z najmem krótkoterminowym czy spekulacyjnym zakupem lokali. A w przekonywaniu o słuszności wdrażania podatków rząd PiS ma już wprawę, o czym mogliśmy przekonać się przy wprowadzaniu opłaty cukrowej.

biznesinfo

1.00 avg. rating (47% score) - 1 vote
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: