NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1161 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
POSEŁ MAJKA UJAWNIA - KULISY SEJMOWE R.P III - SZANTAŻE , KORUPCJA , KARIERY
Złe wieści dla milionów Polaków.. ☀Autor Gabi☀
"Oto, jak możesz uniknąć masek i nakazów szczepień!!!!"
Jest zgoda na przywóz z Niemiec do Mirska 54 000 ton odpadów ☀Autor Gabi☀
To oni zniechęcają Polki i Polaków do szczepień! ☀Autor Gabi☀
Dlaczego Prezydent, Premier, Sejm, Senat, ZUS, Urząd Skarbowy, Policja, Wojsko, służby zarejestrowane są jako firmy? ☀Autor Gabi☀
Szokujące nagrania z Wuhan! Ten materiał miał nie ujrzeć światła dziennego [VIDEO] Włącz napisy PL ☀Autor Gabi☀
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

PILNE !! Centralny Rejestr Sprzeciwów!! Pobieranie, przechowywanie i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów po śmierci!! ☀Musisz to wiedzieć !! Autor Gabi☀

10.00 avg. rating (92% score) - 1 vote
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

 

Rośnie liczba osób, które nie chcą oddać organów po śmierci. Znamy najnowsze dane

Co roku setki Polaków rejestrują swój sprzeciw wobec pobierania organów po śmierci. Jak dowiaduje się Gazeta.pl, w ubiegłym roku do Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnego do Spraw Transplantacji „Poltransplant” takich sprzeciwów wpłynęło 1938.

1938 oświadczeń o braku zgody na pobranie organów po śmierci wpłynęło w całym 2017 roku do „Poltransplantu” – dowiedział się portal Gazeta.pl. To oświadczenia złożone zarówno osobiście, jak i za pośrednikiem przedstawiciela ustawowego (czyli np. rodzica).

W 2016 r. takich sprzeciwów wpłynęło 2182, w 2015 r. – 934, a w 2014 r. – 1751. Ostatnim razem tak wysokie liczby odnotowywano pod koniec lat 90.

Na koniec grudnia łącznie w bazie zarejestrowanych było niemal 32 tys. sprzeciwów.

Z danych za lata 1996-2016 r. wynika, że najczęściej swój sprzeciw składały osoby w grupach wiekowych 40-49 i 30-39.

Coraz więcej sprzeciwów

– Wzrost zainteresowania centralnym rejestrem sprzeciwów obserwujemy od 2014 r. W poprzednich latach było tych wpisów mniej. Wydaje się, że wynika to z wzrostu świadomości istnienia możliwości wyrażenia swojego zdania co do losu własnych komórek, tkanek i narządów po naszej śmierci – komentuje dr Piotr Malanowski z Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnego do Spraw Transplantacji „Poltransplant”.

Malanowski zwraca jednak uwagę, że obecnie sprzeciw złożyło mniej niż 0,1 proc. Polaków, którzy taki sprzeciw mogliby złożyć.

W rzeczywistości o wiele większa liczba Polaków może być przeciwna oddaniu swoich organów po śmierci niż wynika to z danych rejestru. Aby wyrazić swój sprzeciw nie jest konieczny wpis do bazy „Poltransplantu”. Można złożyć także własnoręczne pisemne, podpisane oświadczenie lub złożyć je ustnie w obecności dwóch świadków, którzy w razie naszej śmierci mogliby to potwierdzić.

Brakuje informacji?

Lekarze i organizacje zajmujące się promocją transplantologii biją na alarm i apelują, by nie zabierać ze sobą narządów do grobu. Obecnie na przeszczep oczekuje w Polsce ok. 1700 osób, z czego ok. tysiąca pacjentów czeka na nową nerkę, a ponad 400 – na serce. Setki pacjentów balansują na granicy życia i śmierci.

Eugeniusz Rydel, wiceprezes Stowarzyszenia „Życie po przeszczepie”, kilkanaście lat temu przeszedł przeszczep wątroby. Danymi „Poltransplantu” jest zaskoczony. Nie rozumie, dlaczego tyle osób zdecydowało się na wpis do rejestru.

– Jeśli narząd jest niewydolny, to jedyna skuteczna możliwość, by żyć dalej. Tylko przeszczep ratuje wtedy życie. Myślę, że najbardziej świadomi i pragmatyczni są dziś w kwestii transplantologii młodzi ludzie – mówi Eugeniusz Rydel.

– Nie wolno nam oceniać ani krytykować sprzeciwu, ponieważ osoby te mogą mieć inny światopogląd, ale mogą mieć różne wątpliwości, np. dotyczące śmierci mózgu. Powinniśmy więcej o tym rozmawiać i wyjaśniać – wskazuje Zygmunt Kaliciński z „Fundacji Dla Transplantacji”.

„Mnie nikt nie pomógł, dlaczego ja mam pomóc?”

Według psychologa, terapeuty Igora Rotberga, przyczyną zgłoszenia sprzeciwu mogą być również kwestie religijne.

– Niektórzy ludzie mogą obawiać się, że nie otrzymają możliwości zbawienia, jeśli ich ciało pozbawione będzie nerek czy serca – ocenia psycholog. – Pobranie narządów od zmarłego może być też rozumiane jako bezczeszczenie zwłok – dodaje.

– Niechęć może brać się także z faktu, że organ ciała, czyli coś, co jest najbardziej prywatne, zostanie po śmieci przekazany zupełnie obcej osobie. Do tego mogą dołączać się kwestie własnych przekonań: „Mnie nikt nie pomógł za życia, więc dlaczego ja miałbym komuś pomagać po śmierci?” – ocenia Igor Rotberg.

 Niechęć może brać się także z faktu, że organ ciała, czyli coś, co jest najbardziej prywatne, zostanie po śmieci przekazany zupełnie obcej osobie. Do tego mogą dołączać się kwestie własnych przekonań: „Mnie nikt nie pomógł za życia, więc dlaczego ja miałbym komuś pomagać po śmierci?” – ocenia Igor Rotberg.

Jeśli nie zgadzasz się na oddanie po śmierci swoich komórek, tkanek i narządów do przeszczepienia zgłoś swój sprzeciw do Centralnego Rejestru Sprzeciwów.

Niezależnie od tego jaka jest Twoja decyzja, w każdym przypadku bardzo ważne jest poinformowanie bliskich jaka jest Twoja wola.

 Zgodnie z ustawą z dnia 01 lipca  2005 pobrania komórek, tkanek i narządów ze zwłok ludzkich można dokonać, jeżeli osoba zmarła nie wyraziła za życia  sprzeciwu.
Sprzeciw należy zgłosić osobiście lub listownie w Centralnym Rejestrze Sprzeciwów w Centrum Organizacyjno- Koordynacyjnym ds. Transplantacji w Warszawie na formularzu, który można otrzymać w zakładach opieki zdrowotnej lub na stronie internetowej 
www.poltransplant.org.pl.
Po dokonaniu zgłoszenia w Centralnym Rejestrze Sprzeciwów, osoba zgłaszająca otrzyma listem poleconym potwierdzenie wpisu do Rejestru.
Sprzeciw jest skuteczny od daty wpisu do rejestru , która będzie uwidoczniona na potwierdzeniu.
Jeżeli formularz będzie źle wypełniony, sprzeciw nie zostanie zarejestrowany, o czym osoba zainteresowana zostanie powiadomiona listownie.
Moc prawną ma również noszone przy sobie własnoręcznie podpisane oświadczenie sprzeciwu  lub oświadczenie ustne złożone  w obecności dwóch świadków pisemnie przez nich potwierdzone.
W przypadku małoletniego lub innej osoby, która nie ma pełnej zdolności do czynności prawnych, sprzeciw może wyrazić za życia przedstawiciel ustawowy tej osoby. Małoletni powyżej lat 16 lub inne osoby, które nie mają pełnej zdolności do czynności prawnych, mogą same wyrazić sprzeciw.

Zgłoszenie należy wypełnić wyraźnie, długopisem, piórem lub w komputerze podpisać i przesłać na adres:

CENTRALNY REJESTR SPRZECIWÓW,
Centrum Organizacyjno-Koordynacyjne ds. Transplantacji
„Poltransplant”
Al. Jerozolimskie 87, 02-001 WARSZAWA,

W przypadku nieprawidłowego wypełnienia, zgłoszenie zostanie  odesłane do nadawcy pocztą poleconą bez rejestracji
Potwierdzenie zgłoszenia sprzeciwu zostanie wysłane pocztą poleconą

Ważne: Pamietaj o podpisaniu zgłoszenia!!!

https://www.poltransplant.org.pl/crs1.html

10.00 avg. rating (92% score) - 1 vote
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: