NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1159 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Dlaczego Prezydent, Premier, Sejm, Senat, ZUS, Urząd Skarbowy, Policja, Wojsko, służby zarejestrowane są jako firmy? ☀Autor Gabi☀
PIOTR RYBAK OCENIA SZANSE KANDYDATÓW NA POLITYKÓW
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
POSEŁ MAJKA UJAWNIA - KULISY SEJMOWE R.P III - SZANTAŻE , KORUPCJA , KARIERY
BARDZO WAŻNE: Andy Choinski "Zgadnij, co jest w szczepionkach" | Polski lektor oraz polskie napisy Cz. 1 do 3 ☀ OSTATNIE  VIDEO SZOKUJĄCE!! Autor Gabi☀
Złe wieści dla milionów Polaków.. ☀Autor Gabi☀
Wiadomo, kim był pracownik z Polski, któremu wycięto organy w Meksyku. Nowe fakty ☀Autor Gabi☀
Jest zgoda na przywóz z Niemiec do Mirska 54 000 ton odpadów ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

„Nie tylko dzieci. Watykan analizuje przypadki gwałcenia zakonnic”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

W tzw. Stolicy Piotrowej przyglądają się uważnie napaściom seksualnym wobec zakonnic. Dotychczas zgłoszono oficjalnie dziewięć takich przypadków. A więc chodzi nie tylko o gwałty pedofilskie.

O prowadzonych działaniach poinformował prefekt kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego kardynał Joao Braz de Aviz na łamach watykańskiego dziennika L’Osservatore Romano. Według doniesień medialnych sprawcami molestowania byli głównie duchowni, ale dochodzić miało także do wykorzystywania „pomiędzy zakonnicami”.

“W kongregacji zgłoszono dziewięć przypadków”- dodał i podkreślił, że to zjawisko było dotąd “ukryte”. “Musi ono zostać ujawnione”- stwierdził kardynał Joao Braz de Aviz.

Już wcześniej  na łamach wydawanego co miesiąc magazynu Kobiety, Kościół, świat („kobiecy” dodatek do L’Osservatore Romano)  poruszono temat przemocy wobec zakonnic: zarówno seksualnej, jak i nadużywania wobec nich władzy ze strony ważnych hierarchów.

Papież Franciszek “przełamał milczenie w sprawie przemocy” – powiedziała watykańskiemu dziennikowi siostra Jolanta Kafka, przewodnicząca Międzynarodowej Unii Przełożonych Generalnych Zgromadzeń Żeńskich (UISG), polska zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej – Misjonarek Klaretynek. Podkreśliła, że ta postawa papieża “daje nam możliwość, by mówić, być – także jako UISG – miejscem wysłuchania i pomocy nie tylko w obliczu przemocy seksualnej, ale wszelkiego nadużywania władzy”. Cytuje ją m. in. serwis internetowy Vatican News.

Papież Franciszek przyznał, że molestowanie zakonnic przez księży i biskupów opisane przez Women Church World miało miejsce. – Są księża i biskupi, którzy to robili. Nie chcę słyszeć, że Kościół nie ma tego problemu, bo ma – mówił papież w rozmowie z dziennikarzami.

Sprawa napaści seksualnych przeciwko zakonnicom nabrała impetu w listopadzie ubiegłego roku. Wówczas bowiem Międzynarodowa Unia Przełożonych Generalnych Żeńskich Instytutów Zakonnych zaapelowała do zakonnic, by zgłaszały przypadki molestowania i pomogły w odnajdywaniu ofiar. W specjalnym komunikacie zachęcano do zawiadamiania o tym władz kościelnych i cywilnych. Deklaracja Unii była reakcją na informacje o przypadkach przemocy seksualnej, w tym gwałtów, i zapowiedzią walki z – jak zaznaczono – “wszelkimi formami nadużyć” w murach zakonów.

Po raz pierwszy zaś temat poruszono na szerszą skalę w lutym 2019 roku. Wówczas opublikowano we wspomnianym magazynie „Kobiety, Kościół, Świat” pierwszy duży artykuł, który zwracał uwagę na zmowę milczenia wokół tego problemu.

“Sytuacja kobiet pozostaje bardzo dwuznaczna. Przede wszystkim obecna wewnątrz instytucji kościelnej od stuleci mentalność skoncentrowana na kobiecie niebezpiecznej i kusicielce, skłania do klasyfikowania takiej przemocy, nawet denuncjowanej, jako wykroczeń seksualnych popełnianych bez przeszkód” – podkreślono wówczas w watykańskim dzienniku.

zrodlo:strajk

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: