Uwaga - bakteria coli w wodzie!
fot. pixabay/ilustracja do tekstu

Państwowy Powiatowy lnspektor Sanitarny w Elblągu informuje, że w badaniach jakości wody z dnia 15.02.2021 r. z wodociągu sieciowego w Młynarach, zaopatrującego miejscowości: Młynary, Błudowo, Młynarska Wola, Bronikowo, Kraskowo, Gardyny, Janiki Pasłęckie, Krasinek, Kurowo Braniewskie, Nowe Sadłuki, Rucianka, Ojcowa Wola, Kobyliny, Mikołajki, Sąpy, Sucha, Olszówka, Płonne, Zaścianki, Podgórze – w gminie,Młynary, w powiecie elbląskim, stwierdzono obecność bakterii grupy coli w ilości: w próbce wody pobranej na Stacji Uzdatniania Wody 7 jtkl100 ml oraz 8 jtk/100 ml – w próbce wody pobranej na sieci wodociągu.

WODA WARUNKOWO PRZYDATNA do spożycia.

Woda warunkowo przydatna do spożycia, po uprzednim przegotowaniu, Przegotowania wymaga też woda do: przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw,
mycia zębów, mycia naczyń

Uwaga: Wodę należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia. Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet.

expresselblag.pl