NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Za granicą ustawiają się w kolejkach za jednym polskim produktem. Cała branża może liczyć zyski ☀Autor Gabi☀
"DGP": Rząd próbuje stłumić lekarski bunt  ☀Autor Gabi☀
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
Izrael znalazł nowy kij na niezaszczepionych. „Drakońska ustawa, która łamie etykę lekarską i prawa pacjenta”☀Autor Gabi☀
Reptilianie – czyli ludzie JASZCZURY. Czy naprawdę rządzą światem?
Kiedy skończy się „pandemia”? Prof. Gut: Raczej nigdy końca nie będzie ☀Autor Gabi☀
Gliński atakuje Bosaka. Zupełnie zbędny minister ośmiesza się na Twitterze [ZOBACZ JAK] ☀Autor Gabi☀
"Lubią swoje własne towarzystwo. 11 wspólnych cech, które mają osoby bardzo inteligentne"
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Nauczyciele odchorowują przyjęcie szczepionki, dyrektorzy zamykają szkoły, a ministerstwo milczy ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Nauczyciele odchorowują przyjęcie szczepionki, dyrektorzy zamykają szkoły, a ministerstwo milczy

Fot. Małopolsk Urząd Wojewódzki

Ani minister edukacji, ani minister zdrowia nie zainteresowali się jak dotąd problemem nauczycieli, którzy po przyjęciu szczepionki AstraZeneca mają poważne dolegliwości zdrowotne. Z tego powodu wiele szkół nie może normalnie pracować, jak chociażby Zespół Szkół Specjalnych nr 4 w Krakowie, w którym na lekcje nie przyszło dziś ponad 40 nauczycieli. Dyrekcja zdecydowała o odwołaniu zajęć.
Od piątku trwa akcja szczepień nauczycieli pracujących w przedszkolach i w klasach I-III szkół podstawowych, a także wszystkich uczących w szkołach specjalnych. To pierwsza w Polsce grupa szczepiona preparatem szwedzko-brytyjskiego koncernu AstraZeneca.

Gorączka, ból mięśni, wymioty. To normalna reakcja

O tym, że wielu nauczycieli skarży się na złe samopoczucie po przyjęciu szczepionki na COVID-19 pisaliśmy jako pierwsi już w niedzielę. Internetowe fora dla nauczycieli pełne były, i są nadal, relacji osób, które kilka godzin po zaszczepieniu preparatem AstraZneca miały objawy podobne do grypy – wysoką gorączkę, bóle mięśni, czy głowy, dreszcze, a nawet wymioty.

Dolegliwości – choć są bardzo dokuczliwe – po jednym, góra dwóch dniach mijają. Lekarze uspokajają z kolei, że to naturalna reakcja obronna organizmu, która może wystąpić po podaniu każdej innej szczepionki.

Ponad 40 nauczycieli nie przyszło do pracy

Problem w tym, że system jest tak zorganizowany, że w jednym dniu na szczepienia kierowani są zwykle wszyscy chętni nauczyciele zatrudnieni w danym miejscu, a to paraliżuje pracę szkoły czy przedszkola. Bywa, że placówka musi zostać zamknięta, bo nie ma kto opiekować się dziećmi.

Tak jest dzisiaj m.in. w Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Krakowie. Wczoraj rano zaszczepionych zostało 46 nauczycieli z tej szkoły. Dziś do pracy nie przyszło 41 z nich. Dyrektorka szkoły już w poniedziałek podjęła decyzję, że dzień po nauczycielskich szczepieniach będzie w jej szkole dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

– Wiedziałam od dyrektorów innych szkół, że mogą wystąpić problemy, dlatego postanowiłam wcześniej zareagować. Do rodziców wysłałam prośbę o zrozumienie i w miarę możliwości nie przysyłanie dzieci do szkoły. Rodzice zareagowali bardzo pozytywnie za co jestem im ogromnie wdzięczna, tylko sześcioro dzieci pojawiło się dziś w szkole – mówi Iwona Pasznicka-Longa, dyrektorka ZSS nr 4.

Okazało się, że była to bardzo dobra decyzja. – Ja sama czuję się po szczepieniu dobrze, podobnie jak 4 koleżanki, które przyszły dziś do pracy, jednak od rana odbieram esemesy od pozostałych nauczycieli, którzy zgłaszają gorączkę sięgającą 40 stopni, bóle głowy, mięśni, a nawet omdlenia, wielu ma za sobą nieprzespaną noc – relacjonuje Pasznicka-Longa.

Sanepid bada sprawę

W ostatnich dniach o takich przypadkach informuje wiele lokalnych gazet i portali z całego kraju. W Olsztynie sprawą zainteresował się nawet sanepid.

Janusz Dzisko, dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie w rozmowie z lokalną “Gazetą Wyborczą”, twierdzi, że najbardziej niepokojąca jest skala zjawiska. – Dlatego sprawdzamy sprawę pod kątem jakości szczepionek, warunków ich przechowywania, czyli wszystko to, co może przyczynić się do wyjaśnienia sprawy – mówi w “GW” dyrektor Dzisko. – Być może jest to zwykły zbieg okoliczności i przypadek, być może popełniono jakiś błąd. Szczepionka jest bezpieczna.

Do sprawy odnieśli się też m.in. krakowscy radni. Agata Tatara z PiS, która sama jest nauczycielką i przeszła już szczepienie, zaapelowała na swoim FB: “nie planujcie nic ważnego na kolejny dzień!”. Radna radzi też nauczycielom, by w miarę możliwości nie szczepili się wszyscy razem.

Z podobnym apelem, do dyrektorów szkół i przedszkoli, wystąpił też radny Łukasz Wantuch.
Tyle tylko, że dyrektorzy szkół nie mają możliwości rozdzielenia nauczycieli.

– O tym, kiedy mamy zostać zaszczepieni zdecydował szpital, do którego zgłosiłam kadrę. Zadzwonili do mnie i poinformowali, że mamy przyjść wszyscy we wtorek w godzinach od 9 do 11 – mówi Iwona Pasznicka-Longa.

Nauczyciele i dyrektorzy szkół mają żal do rządu, że nikt wcześniej nie ostrzegł ich, że taka może być reakcja na szczepienie. – Moglibyśmy się do tego lepiej przygotować – mówią i wskazują, że potrzebna jest zmiana systemu rejestracji na szczepienia.

Ministerstwo milczy

Co na to ministerstwo edukacji? Jak dotąd szef resortu nie zajął w tej sprawie stanowiska. Podobnie zresztą jak minister zdrowia. Do jednego i drugiego wysłaliśmy maila z pytaniami. Chcieliśmy się dowiedzieć między innymi, czy system zostanie tak zmieniony, by nie kierować na szczepienia w tym samym dniu nauczycieli z jednej placówki. A także, czy szczepienia nauczycieli mogą zostać chwilowo wstrzymane w celu unormowania sytuacji.

Joanna Koc, z biura prasowego ministerstwa zdrowia odpisała: “uprzejmie proszę o przesłanie poniższych pytań do Ministerstwa Edukacji i Nauki”. Na odpowiedź MEiN nadal czekamy.

Szczepienia nauczycieli pierwszą dawką mają się zakończyć w drugim tygodniu marca. Pod koniec kwietnia ruszy druga tura szczepień.

– Nam wyznaczono termin na 28 kwietnia, a to jest niestety środa. Szkoda, że nie piątek, bo przez weekend zdążylibyśmy dojść do siebie – mówi Iwona Pasznicka-Longa.

miastopociech.pl
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

4 thoughts on “Nauczyciele odchorowują przyjęcie szczepionki, dyrektorzy zamykają szkoły, a ministerstwo milczy ☀Autor Gabi☀

  1. te same objawy miało amerykańskie wojsko przy szczepieniach przed .. słynna pandemia HISZPANKA .. później były już tylko trupy.. do końca nie wiadomo ile.. pomiędzy 30- 80 milionów! Szczepionka groźniejsza niż choroba…!

  2. „Goraczka, bol miesni, wymioty to naturalna reakcja”? Cos takiego? Pierwszy raz slysze aby ktos byl tak chory po jakiejs szczepionce! Za to goraczka, bol miesni i wymioty to naturalna reakcja na infekcje grypy vel koronawirusa. Wiec debile woleliscie nie uczyc w szkolach, nosic kagance zamiast normalnie zachorowac to teraz sie szczepcie jak nie macie mozgu.

  3. Jakoś kurwa nie miałem po żadnej szczepionce problemów ze zdrowiem jako małe dziecko. Dopiero po kilkunastu latach je kurwa mam. I nie, nie dam się kurwa zaszecić powieważ ja sam w 100%nie mam pojęcia jakie gówno mi chcą wcisnąć. Czy tak mówią że jest bezpieczna?, Nie wygląda na bezpieczną sądząc po objawach.

    1. A to że nie mam jak sprawdzić co jest w tych szczepionkach „na własne oczy” , to nie znaczy że będę na ślepo wierzył w ich zachłanne na kasę sadystyczne modry.
      Określam to na podstawie funkcjonowania państwa. A jest co najmniej niedostateczne.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: