Kolejka zagranicznych kupców po polski majątek. Kultowy hotel Orle Gniazdo już sprzedany ☀Autor Gabi☀
Gabi
Ostatnie wpisy Gabi (zobacz wszystkie)
- Dochód Podstawowy – 1200 zł dla każdego i 600 zł ekstra dla dziecka. ☀Autor Gabi☀ - 27 lutego 2021
- Podczas gdy Amerykanie czekają na czeki o wartości 2000 $, Biden bez problemu omija Kongres i zbombarduje Syrię ☀Autor Gabi☀ - 27 lutego 2021
- Szokujące nagrania z Wuhan! Ten materiał miał nie ujrzeć światła dziennego [VIDEO] Włącz napisy PL ☀Autor Gabi☀ - 27 lutego 2021
- Wałęsa opublikował listę z nazwiskami Dudy, Rydzyka, Korwin-Mikkego i Brauna. ☀Autor Gabi☀ - 27 lutego 2021
- Ludzkość nie przetrwa? Alarmujące słowa w USA ☀Autor Gabi☀ - 27 lutego 2021
Jak podaje portal turysci.pl kultowy hotel „Orle Gniazdo” został sprzedany w ręce międzynarodowego koncernu Accor. Jak już wcześniej informowaliśmy po majątek polskich przedsiębiorców już ustawiają się długie kolejki chętnych.
Jeden z najpopularniejszych polskich hoteli Orle Gniazdo w Szczyrku, już niedługo będzie funkcjonować jako Mercure Szczyrk Resort. To efekt sprzedaży hotelu w ręce międzynarodowej grupy hotelowej Accor.
Po planowanej rozbudowie hotelu ma on przyjąć pierwszych gości już na przełomie 2023 i 2024 roku. Oddanych do użytku ma być w sumie 453 pokoje, w których będą mogli być zakwaterowani goście. Do ich dyspozycji będą dwie restauracje, a także trzy bary.
– Ponadto, w hotelu pojawią się również centrum fitness oraz park wodny z wieloma atrakcjami. Specjalnie dla gości biznesowych powstanie również centrum bankietowo-konferencyjne – czytamy.
Wykup za bezcen
O tym, że po majątek polskich przedsiębiorców ustawia się kolejka chętnych pisaliśmy już jakiś czas temu. – Wydaje się, że to będzie pierwszym elementem kryzysu pocovidowego – powiedział Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej w TOK FM.
Szczególnie trudna sytuacja jest w rejonach żyjących z turystyki górskiej. Tam w ciągu sezonu zimowego przedsiębiorcy zarabiają na cały rok, a według danych Tatrzańskiej Izby Gospodarczej w liczącym 28 tysięcy mieszkańców Zakopanem aż 6 tysięcy rodzin żyje z turystyki.
Wielu przedsiębiorców, w akcie desperacji może sprzedawać swoje majątki niemal za „bezcen”. – Bardzo często za 30-40 proc. ich wartości przed okresem pandemicznym – mówi Wagner.
nczas