NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1159 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
PIOTR RYBAK OCENIA SZANSE KANDYDATÓW NA POLITYKÓW
BARDZO WAŻNE: Andy Choinski "Zgadnij, co jest w szczepionkach" | Polski lektor oraz polskie napisy Cz. 1 do 3 ☀ OSTATNIE  VIDEO SZOKUJĄCE!! Autor Gabi☀
Dlaczego Prezydent, Premier, Sejm, Senat, ZUS, Urząd Skarbowy, Policja, Wojsko, służby zarejestrowane są jako firmy? ☀Autor Gabi☀
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
Mam to w d...! Tak lekarz skomentował szpitalny skandal. Chodzi o..  ☀Autor Gabi☀
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Rafako w wielkich tarapatach. Mnóstwo osób może zostać bez pracy ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

 

Rafako na krawędzi bankructwa

Wikimedia/Olos88

Przetrwała ponad 70 lat, przetrwała powódź stulecia, teraz jest o krok przed bankructwem. Business Insider Polska pisze o dramatycznej sytuacji popularnej firmy z branży energetycznej – Rafako. Lada moment przedsiębiorstwo ma utracić płynność finansową, a jego upadek może spowodować w powiecie raciborskim wzrost bezrobocia o niemal 80 proc.

Z tego artykułu dowiesz się:

Rafako jest na krawędzi bankructwa

Co przyczyniło się do fatalnej kondycji firmy

Co może uratować Rafako

Rafako grozi bankructwo

Istniejąca od przeszło 70 lat popularna firma z branży energetycznej Rafako znalazła się nad przepaścią – pisze Business Insider Polska. Portal dotarł do wewnętrznej analizy przedsiębiorstwa autorstwa PwC. Wyłania sie z niej fatalny obraz kondycji Rafako, która już w marcu może utracić płynność finansową.

Portal zwraca uwagę, że z uwagi na powiązania właścicielskie i operacyjne ewentualny upadek Rafako wpłynąłby na dziesiątki polskich podmiotów, w tym wiele spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa. Przykładowo posiadający 10 proc. udziałów Polski Fundusz Rozwoju straciłby ponad 51 mln zł, a korzystający z usług firmy Tauron ok. 40 mln zł miesięcznie. Z kolei straty prywatnych podmiotów sięgnęłyby prawie 300 mln zł. Z wyliczeń PwC wynika, że łączne straty wyniosłyby 1 mld zł.

Na upadku Rafako straciłby również budżet państwa i samorządu, który utraciłby wpływy z podatków rzędu kilkudziesięciu milionów złotych rocznie. Business Insider Polska przywołuje dane z których wynika, że w latach 2015-2019 firma zapłaciła w Polsce 463,3 mln zł podatków z tytułu podatków CIT, VAT, podatku od nieruchomości oraz użytkowania wieczystego.

Ewentualne bankructwo firmy to również dramatbezrobocia, które jak wskazują przytoczone przez portal szacunki wzrosłoby w powiecie raciborskim aż o 77 proc. Rafako zatrudnia obecnie ok. 1300 pracowników.

Cały czas piszemy o ewentualnym upadku. Na ile jednak jest to możliwy scenariusz? Informacje przedstawione przez portal nie pozostawiają w tej kwestii wątpliwości. Anonimowi rozmówcy z Rafako winą za obecny stan rzeczy obarczają kierownictwo. – Od kilku lat Rafako było fatalnie zarządzane. Podpisywano umowy z rentownością ujemną na kilkadziesiąt procent. Jak można było zgadzać się na kontrakty na generalne wykonawstwo jakiejś inwestycji, podczas gdy firma nie miała nawet departamentu zarządzania ryzykiem. A wiadomo przecież, że przy tak dużych projektach zawsze coś idzie nie tak. Rafako prowadzono źle, żeby nie powiedzieć tragicznie – mówi portalowi jedna z osób w firmie.

Swoje miała zrobić również polityka na co zwracają uwagę związkowcy. W największym skrócie, chodzi o to, że rządzącym nie podobało się, że na czele firmy znalazł się Mariusz Zawisza, która za rządów koalicji PO-PSL kierował PGNiG.

Gdy pod koniec zeszłego roku Rafako przedstawiło propozycje układowe wierzycielom, to spotkały się one ze sprzeciwem spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa, takich jak Polimex, Mostostal czy Energa. Przeciwny był również Gaz-System, który niedługo później wypowiedział firmie dwie znaczące umowy warte kilkadziesiąt milionów złotych.

Rafako przejmie Polimeks?

Informatorzy portalu mówią wprost, że była to „zemsta za Zawiszę” pełnomocnika rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej Piotra Naimskiego. – Chcą doprowadzić do krwawienia, żeby mógł nas przejąć Polimeks – podkreśla informator Business Insider Polska.

Tymczasem przejęcie przez Polimeks Mostostal, w który kilka lat temu mocno zaangażowały się kapitałowo takie spółki jak Enea, Energa, PGE i PGNiG Technologie, jest dla Rafako nie do przyjęcia. Sprzeciwiają się temu m.in. związkowcy, którzy w liście do najważniejszych osób w państwie (m.in. prezydenta Andrzeja Dudy i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego) przypominają, że Rafako „przetrwało powódź stulecia” (w wyniku powodzi z 1997 roku Racibórz był jednym z najbardziej zniszczonych polskich miast), podczas gdy dziś firmie zagraża coś innego niż żywioł.

– Dziś zagraża nam nie żywioł, tylko nieodpowiedzialne decyzje władz spółek takich jak Gaz System, Energa czy Polimex, które głosując przeciwko naszemu porozumieniu z wierzycielami, mogą doprowadzić nas do upadłości – piszą w liście związkowcy.

Nowy prezes Rafako, a w przeszłości wiceminister rozwoju Radosław Domagalski-Łabędzki (był wiceszefem resortu w latach 2015-2016, czyli w pierwszym okresie rządów PiS po powrocie do władzy, zastąpił na stanowisku Zawiszę pod koniec stycznia br.) w rozmowie z Business Insider Polska przekonuje, że „że na polskim rynku jest miejsce dla dwóch silnych podmiotów zmieniających oblicze naszej energetyki na nowocześniejsze i znacznie bardziej ekologiczne”.

Rafako pod koniec zeszłego roku złożyło wniosek o 50 mln zł pomocy publicznej w ramach Polityki Nowej Szansy. Teraz czeka na decyzję Agencji Restrukturyzacji Przemysłu w tej sprawie. Jeżeli firma nie otrzyma pomocy, wówczas nie będzie mogła wdrożyć planu restrukturyzacyjnego. Sytuacji w Rafako nie komentuje Ministerstwo Aktywów Państwowych.

biznesinfo

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: