NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1159 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
PIOTR RYBAK OCENIA SZANSE KANDYDATÓW NA POLITYKÓW
BARDZO WAŻNE: Andy Choinski "Zgadnij, co jest w szczepionkach" | Polski lektor oraz polskie napisy Cz. 1 do 3 ☀ OSTATNIE  VIDEO SZOKUJĄCE!! Autor Gabi☀
Dlaczego Prezydent, Premier, Sejm, Senat, ZUS, Urząd Skarbowy, Policja, Wojsko, służby zarejestrowane są jako firmy? ☀Autor Gabi☀
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
Mam to w d...! Tak lekarz skomentował szpitalny skandal. Chodzi o..  ☀Autor Gabi☀
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
Wirusolog: Jeśli to się stanie, to w zasadzie mamy koniec epidemii  ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

„Nie mogłam urodzić sama”. Lekarz sięgnął po kleszcze ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

PORÓD ZE WSPOMAGANIEM

W idealnym scenariuszu dzieci rodziłyby się szybko i bezproblemowo, ale czasami dzieje się i tak, że siłę fizjologiczną rodzącej kobiety trzeba wspomóc lub nawet ją zastąpić. Nie ma w tym niczego strasznego. Metody wspomagające – kleszcze oraz próżnociąg rekomendują wszystkie znaczące światowe towarzystwa położnicze.

Obecnie ok. 5-8 proc. porodów rozwiązuje się z wykorzystaniem takich narzędzi jak kleszcze czy próżnociąg położniczy. Wbrew pozorom, to niemało. Większość kobiet ma nadzieję, że nigdy im się to nie przydarzy, a wertując poradniki dla przyszłych mam omijają rozdziały traktujące o porodach zabiegowych, uważając, że lepiej nie czytać na zapas… Tymczasem zwykle okazuje się, że strach ma oczy wielkie i to nieproporcjonalnie. Im więcej się wie na temat różnego rodzaju okoliczności związanych z porodem, tym bardziej się je oswaja, tym lepiej jest się też na nie przygotowanym.

Kleszcze i próżnociąg położniczy to nie narzędzia tortur, a akcesoria, niesłusznie owiane złą sławą, które skracają czas porodu drogami natury, gdy ten się przedłuża, tym samym ratując życie i zdrowie.

Gdy rodząca jest zbyt wyczerpana, należy jej w tym pomóc. Przede wszystkim dlatego, by nie przedłużać drugiego okresu porodu, zwanego fazą parcia. Może się też zdarzyć, że tętno płodu spada, następuje zagrożenie zamartwicy lub to stan matki (choroby wcześniej istniejące) wymaga, by nastąpiła interwencja z zewnątrz.

Aby jednak poród ze wspomaganiem mógł się odbyć, muszą zostać spełnione pewne warunki, szyjka macicy matki bezwzględnie powinna osiągnąć pełne rozwarcie, dziecko ma znajdować się odpowiednio nisko w kanale rodnym, dobrze ustawione, wody płodowe koniecznie należy wcześniej upuścić, a pęcherz moczowy pacjentki zostaje opróżniony. Wszystko po to, by żadne okoliczności nie zakłóciły zabiegu.

Po co te kleszcze?

Porodem kleszczowym przyszłe i bardziej doświadczone mamy starszą się na internetowych forach, przez co ten stosunkowo prosty zabieg jawi się położnicom jak coś potencjalnie zagrażającego. Co prawda w dzisiejszych czasach prawdopodobieństwo, że kleszcze zostaną użyte jest niewielkie. Nie dlatego, że są niebezpieczne (bo nie są), po prostu coraz mniej położników potrafi się nimi posługiwać, bo nie nabrali wprawy, albo nie zostali dostatecznie przeszkoleni.

Już sama nazwa przyrządu jest myląca i wywołuje negatywne skojarzenia, zupełnie niepotrzebnie. Kleszcze nie mają żadnych ostrzy ani naostrzonych zakończeń. Bardziej przypominają dwie nieco zakrzywione łyżki. O ostrzach mowy być nie może – kleszcze wprowadza się do kanału rodnego, po uprzednim znieczuleniu miejscowym zaaplikowanym matce, i z wyczuciem obejmuje nimi główkę rodzącego się dziecka, po czym lekko przesuwa się je w kierunku ujścia pochwy. To wszystko. Rodząca nie czuje bólu, dla dziecka zaś całość jest bardziej jak dyskomfort niż cierpienie. Po porodzie na jego główce można będzie zaobserwować ślady otarcia lub siniaki, ale zmiany te szybko znikną.

Jeśli zdarzy się tak, że kleszcze nie pomogą (takie prawdopodobieństwo jest naprawdę niskie) ostatecznie przeprowadzi się zabieg cesarskiego cięcia.

Próżnociąg – szybka pomoc

Zdecydowanie częściej wykorzystywanym narzędziem jest prostszy w obsłudze próżnociąg położniczy. Jego też nie należy się bać, bo w wielu przypadkach usprawnia przebieg akcji porodowej i zazwyczaj pozwala na uniknięcie poważnej operacji, jaką jest cesarskie cięcie.

Stosowanie urządzeń tego typu to pomysły nienowe. Sprzęty są w użyciu od końca lat 50. ubiegłego wieku, choć oczywiście z biegiem czasu udoskonalano je i unowocześniano. Zasada działania się nie zmieniła – zadaniem próżnociągu jest wytworzenie próżni między miękką, plastyczną przyssawką, a główką dziecka. Wszystkie czynności lekarz wykonuje ostrożnie, w czasie trwania skurczów partych.

Złe skojarzenia z tym sprzętem wynikają z doświadczeń minionych lat, kiedy to zamiast miękkich końcówek wykorzystywano metalowe, w takich okolicznościach o urazy nie było trudno.

Zanim lekarz sięgnie po kleszcze albo próżnociąg, jeśli okoliczności na to pozwolą, zaproponuje matce krótki odpoczynek, by mogła zregenerować siły. Być może zaproponuje też zmianę pozycji porodowej na wertykalną. Dla niektórych kobiet wizja ukończenia porodu w sposób zabiegowy jest w pewnym sensie tak mobilizująca, że angażują wszystkie siły i udaje się i urodzić bez żadnego wspomagania. Nie są to wcale rzadkie sytuacje. Są też pacjentki, które twierdzą, że świadomość, że nie są zdane tylko na siebie, że w perspektywie są i te dwa sprzęty, działał na nie uspokajająco.

Ważne, by mieć na uwadze:

– oba sprzęty, kleszcze i próżnociąg położniczy są bezpieczne, w rękach doświadczonego specjalisty – nieocenione,

– poród „wspomagany” nie jest gorszy od tego fizjologicznego,

– matki nękane są niekiedy wyrzutami sumienia, myślą: „Nie umiałam sama urodzić”. Mają prawo do wszelkich emocji, ale nieprawdą jest, że zawiodły lub zrobiły coś źle. Na porodówkach zdarzają się sytuacje, na które nikt nie ma wpływu,

– dziecku nic nie grozi, jedyne konsekwencje porodu zabiegowego to nieznaczne zasinienia na główce, czasami niewielki obrzęk. Wszystko to znika bez śladu w ciągu kilku dni,

– użycie kleszczy czy próżnociągu nie oznacza, że dzieje się coś bardzo złego, przeciwnie, takie postępowanie to profilaktyka komplikacji. Oznacza jedynie, że dalsze parcie było by ryzykowne lub utrudnione,

– jeden poród zabiegowy nie przesądza o tym, że kolejne też takie będą.

kobieta.interia.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: