NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
PATRIOTYCZNA TV I REDAKTORZY - OSADOWSKI OLSZAŃSKI - ŻYCZĄ DZIECKU - ŻEBYŚ ZDECHŁ MAŁY SKURWYSYNU - FRAGMENT PROGRAMU Z Y.T
Pfizer szantażował Kraje, aby utajniły umowy i domagał się od rządów Państw, by oddali  majątki państwowe.. ☀Autor Gabi☀
ALARM!!! Rozsyłać!!!! MOSSAD mobilizuje Wojsko Polskie...
Wartości rodziny Schwab. Czy prawdziwy Klaus Schwab to uprzejma postać starego wujka.. ☀Autor Gabi☀
Dlaczego Billa Gatesa nie można aresztować w Szwajcarii ☀Autor Gabi☀
Niemcy szykują się do wielkiej ofensywy. Będą szczepić nawet po 10 mln ludzi tygodniowo ☀Autor Gabi☀
Podatek katastralny wchodzi do gry? Ministerstwo odpowiada w sprawie nowego pomysłu ☀Autor Gabi☀
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Paliwo, pieczywo, nabiał. Musimy nastawić się na duże podwyżki cen ☀Autor Gabi☀

10.00 avg. rating (91% score) - 1 vote
The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

 

Wzrost cen żywności jest nieunikniony

Paliwo, pieczywo, nabiał. Musimy nastawić się na duże podwyżki cen

Wzrost cen jest nieunikniony. Eksperci nie pozostawiają złudzeń, że żywność, która drożeje w najwyższym tempie od 10 lat, będzie jeszcze droższa.

Wzrost cen jest nieunikniony

Wzrost cen jest nieunikniony. Inflacja, ku zaskoczeniu wszystkich, wcale nie zwolniła w styczniu. Dane GUS z ubiegłego miesiąca pokazały, że wzrost cen jest szybszy, niż zakładano. Z 2,4 proc. inflacja wzrosła do 2,7 proc.

Główny ekonomista ING, Rafał Benecki wskazywał w swojej prognozie na 2021, że tempo wzrostu cen w całym roku wyniesie 3,1 proc., podczas gdy NBP w swojej prognozie całorocznej wskazywał poziom jedynie 2,6 proc., przypomina Business Insider.

– Przypomnę, że w ubiegłym roku inflacja bazowa była średnio na poziomie 3,9 proc. Przypuszczam, że niższa prognoza inflacji bazowej NBP związana jest z założonym wolniejszym odbiciem PKB w tym roku – mówił cytowany przez portal ekonomista. – NBP przewiduje, że PKB w Polsce w tym roku wzrośnie o 3,1 proc, my, że będzie to bliżej 4,5 proc. rdr. Już dla ubiegłego roku NBP niedoszacował siły polskiej gospodarki. W listopadzie przewidywał, że PKB w 2020 spadnie o 3,5 proc, a jak pokazał GUS, spadek był płytszy, 2,8 proc. To efekt znacznie lepszego niż szacował NBP wyniku w czwartym kwartale 2020 roku, w tym mocnego niedoszacowania przez Bank spożycia gospodarstw domowych. Oczekujemy, że spożycie silnie odbije w tym roku. Rynek pracy jest mocny, co, po odblokowaniu gospodarki, będzie sprzyjać wzrostowi konsumpcji – dodał.

Ceny wzrosły bardziej niż zakładał GUS

Ekspert zauważył też, że dane GUS dotyczące inflacji CPI za styczeń pokazują, wyższy niż zakładał GUS, wzrost cen żywności.

Jako przyczyny ekonomista wymienia m.in. mroźną zimę w Polsce i Europie, a także ostatnio wprowadzone podatki: handlowy i od cukru. Według danych GUS ceny żywności wzrosły o 1,6 proc. mdm, czyli najsilniej od 10 lat.

– To podbiło roczną dynamikę cen żywności z 0,8 proc. rdr w grudniu do 1,3 proc. rdr w styczniu. NBP w najnowszej projekcji zakładał, że żywność w pierwszym kwartale 2021 zdrożenie o 0,9 proc. rdr. Jak widać droższa żywność to kolejny element, który obok inflacji bazowej powinien działać w kierunku podniesienia przez NBP prognozy inflacji. Czy tak będzie, okaże się już w marcu, kiedy poznamy szczegóły kolejnej projekcji inflacyjnej – wskazuje ekspert.

Co zdrożeje najbardziej

Paweł Wyrzykowski, analityk sektora Food&Agri w Banku BNP Paribas wskazał, że najbardziej zdrożeje pieczywo i produkty zbożowe.

– Wpływ na to będą miały zarówno wyższe, szczególnie w pierwszej połowie roku, ceny surowców do produkcji mąki, które są konsekwencją wyższych cen zbóż oraz zwyżek pozasurowcowych kosztów produkcji. Wyższe niż przed rokiem, szczególnie w I połowie 2021 r., będą ceny produktów mleczarskich – stwierdził ekspert.

O prognozowanym wzroście cen pieczywa pisaliśmy już wcześniej. Przyczynił się do tego m.in. fakt, że światowe zbiory są coraz uboższe. Zwłaszcza ubiegły rok nie był obfity w zbiory. To wszystko przyczyniło się do tego, że cena pszenicy na światowych rynkach poszła w górę o 30 proc., soi o ponad 50 proc., a kukurydzy aż o 60 procent.

Paweł Wyrzykowski wskazuje, że w 2021 roku stanieje mięso wieprzowe, którego ceny w pierwszych miesiącach ubiegłego roku były wysokie. Na spadki cen mają złożyć się: ograniczenie popytu ze strony Chin na produkty pochodzące z UE, czy pojawienie się w Niemczech choroby ASF. Według analityka mniej zapłacimy także za jabłka, cebulę i ziemniaki, które w 2020 roku były rekordowo drogie.

– W odniesieniu do większości surowców rolnych, poza zbożami i mlekiem, nie obserwujemy przesłanek do wzrostu cen żywności w 2021 r. Zwiększą się natomiast pozasurowcowe koszty produkcji. Spodziewany wzrost cen energii elektrycznej czy wynagrodzeń będzie wpływał na obciążenia przedsiębiorstw na każdym etapie łańcucha produkcji i dystrybucji żywności, a także firm dostarczających m.in. opakowania. W konsekwencji będzie mieć to odzwierciedlenie w cenach detalicznych. Nie można zapominać też o wprowadzonym podatku od sprzedaży detalicznej, którego obciążenia również nie pozostaną obojętne dla portfeli konsumentów – podsumował Wyrzykowski.

Eksperci zgodnie wskazują, że największy wpływ na wzrosty cen będą miały podejmowane decyzje administracyjne: wprowadzenie opłaty mocowej i opłaty OZE, które podniosą ceny energii; podatek cukrowy i handlowy, które podniosą ceny żywności, a także wzrost opłat za wywóz śmieci.

– Łączny wpływ tych czynników na CPI może wynieść ok. 1,0 p.p. Zdrożeją też paliwa. Na globalnych rynkach ropa już jest najdroższa od stycznia 2020, a oczekiwane odbicie w gospodarce światowej może popchnąć ceny jeszcze wyżej. Firmy będą również rekompensować koszt dostosowania działalności do zaostrzonych wymogów sanitarnych. Zaczęły to już robić w 2020 roku, podnosząc ceny usług, gdzie wymagany jest bliski kontakt z klientem, jak chociażby usługi fryzjerskie – wskazał Rafał Benecki.

biznesinfo

10.00 avg. rating (91% score) - 1 vote
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: