NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
PATRIOTYCZNA TV I REDAKTORZY - OSADOWSKI OLSZAŃSKI - ŻYCZĄ DZIECKU - ŻEBYŚ ZDECHŁ MAŁY SKURWYSYNU - FRAGMENT PROGRAMU Z Y.T
CO MÓWIŁ O III R.P MINISTER Mieczysław Wilczek ZANIM "ZDECYDOWAŁ SIĘ " WYSKOCZYĆ Z 12 PIETRA HOTELU W WARSZAWIE ?
BARDZO MĄDRY FACET !- O PRZYCZYNACH I SKUTKACH SKURWIENIA SIĘ OJCZYZNY !
Są oficjalne zalecenia ws. szczepień. Duże zmiany! ☀Autor Gabi☀
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
POLACY NARÓD PRZEKLĘTY ? dziwne zbiegi okolicznosci - rzecz o opiece NMP nad Polską!
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Skarbówka ogołaca podatników. Za jedną interpretację przepisów można zapłacić 8 tys. zł ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

 

Podatnik narażony na wydatki na poczet skarbówki

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Skarbówka ogołaca podatników. Za jedną interpretację przepisów można zapłacić 8 tys. zł

Podatnik, który poszukuje porady w Urzędzie Skarbowym, musi przygotować się na spory wydatek. Choć interpretacja indywidualna kosztuje tylko 40 zł to fiskus wie, jak uczynić z tego zarobek. Rekordzistka uzyskała poradę za 8 tys. zł.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego podatnik zapłacił 8 tys. zł skarbówce
  • W jakich innych sytuacjach Urząd Skarbowy mnoży opłaty
  • Co można zrobić w takiej sytuacji

Podatnik szuka pomocy, a fiskus dodatkowych pieniędzy

Podatnik, który ma wątpliwości co do przepisów, jest na straconej pozycji – przynajmniej z finansowego punktu widzenia. Za wydanie indywidualnej interpretacji zapisów Urząd Skarbowy pobiera opłatę rzędu zaledwie 40 zł. Jednak, gdy podatnik nie jest przekonany co do kilku przepisów to fiskus może wzbogacić się o potężną sumę pieniędzy.

Przekonała się o tym kobieta, której historię przytacza Rzeczpospolita. – Mam ziemię na wsi. Dzielę ją na małe działki, które chcę sprzedać. Wyjdzie ich około stu. Zapytałam fiskusa o VAT. Zapłaciłam za interpretację, ale urzędnicy wymyślili, że każdą działkę trzeba policzyć osobno. Ponadto, ponieważ pytam o stan faktyczny i zdarzenie przyszłe, każdą opłatę mnożymy razy dwa – oznajmiła czytelniczka. W rezultacie musiała zapłacić za poradę nie 40 zł, a 8 tys. zł (40 zł x 2 x 100).

Pokaźny katalog osób narażonych na wydatki

Konrad Turzyński, doradca podatkowy, partner w kancelarii KNDP przekonuje, że przypadek kobiety nie jest odosobniony. Dla przykładu: firma, która wystosowała zapytanie do skarbówki w sprawie rozliczenia takich samych umów, ale zawartych z odrębnymi podmiotami, za każdą musi zapłacić osobno. Na duży wydatek powinien przygotować się także podatnik, który odziedziczył spadek i poszukuje porady, jak opodatkować sprzedaż majątku np. po rodzicach.

Na nadużycia po stronie fiskusa zwraca uwagę Beata Hudziak-Nagórska, doradca podatkowy, partner zarządzający w kancelarii 8Tax. Jej zdaniem skarbówka często nalicza opłatę od każdego pytania, mimo że dotyczą takiego samego stanu faktycznego. – Jest to wbrew ordynacji podatkowej, z której wynika, że opłatę pobiera się od stanu faktycznego albo zdarzenia przyszłego. A nie od poszczególnych pytań – wtóruje jej Turzyński.

Niestety, takich przypadków jest bardzo dużo. Nawet podatnik, który nabywa nieruchomość, bardzo często musi zasięgnąć porady, ponieważ rozliczanie nie należy do najłatwiejszych. Skarbówka, odpowiadając na pytania o metodę amortyzacji w PIT/CIT oraz czy trzeba płacić PCC, żąda od podatnika oddzielnej zapłaty.

– Dla skarbówki rachunek jest prosty: dziesięć pytań to 40 zł x 10, czyli 400 zł – podsumowuje Beata Hudziak-Nagórska. Tracą na tym niestety obywatele poszukujący wykładni skomplikowanych zapisów.

Co może zrobić podatnik?

– Jeśli podatnik nie dopłaci, skarbówka nie rozpatrzy wniosku albo wyda interpretację w ograniczonym zakresie. Można oczywiście skarżyć to do sądu – stwierdził Michał Protasewicz, prawnik w kancelarii GTA. Jednak wkraczając na drogę sądową, należy liczyć się z tym, że spór może potrwać nawet trzy-cztery lata. Nawet jeśli podatnik wygra rozprawę to transakcja, która była przedmiotem zapytania, po tak długim czasie jest już sfinalizowana.

Dlatego też podatnik, któremu zależy na czasie, bardzo często przystaje na nie do końca sprawiedliwe warunki narzucone przez skarbówkę. Dzięki temu szybko uzyskuje poradę, ale z jego konta może zniknąć spora suma pieniędzy.

Warto także pamiętać, że uzyskanie odpowiedzi od fiskusa nie należy do najłatwiejszych. Jeżeli urzędnicy stwierdzą, że dana transakcja może prowadzić do unikania podatku to zazwyczaj nie chcą wydawać interpretacji. W takiej sytuacji proponują, aby podatnik skorzystał z tzw. opinii zabezpieczającej. Jej koszt to 20 tys. zł.

Nic więcej dziwnego, że liczba indywidulanych interpretacji sukcesywnie spada. Według Ministerstwa Finansów w 2014 r. było ich niemal 38 tys. W 2020 r. fiskus odpowiedział już tylko na niewiele ponad 20 tys. zapytań.

biznesinfo

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: