NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1169 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Decyzja zapadła, będą masowe kontrole. Policja zainteresować się może także i tobą  ☀Autor Gabi☀
Odważny! Były fan szczepień koronowych przyznaje: „Mam szkody spowodowane szczepieniami”  ☀Autor Gabi☀
WARSZAWA - ULICZNA EGZEKUCJA AFERZYSTY !! SIERŻANT W.P Wacław Trzmielowski ZASTRZELIŁ ZŁODZIEJA Z KRĘGU "ELYT" R.P !!
Największa Norymberga wszechczasów jest w drodze (uwaga: przetłumaczone z języka niemieckiego)  ☀Autor Gabi☀
FRANCJA I NIEMCY REZYGNUJĄ Z SZCZEPIONKI AstraZeneca - POLACY CHCĄ BYĆ SZCZEPIENI NIĄ NAWET WIELOKROTNIE - POLAK :-) WIE :-) CZEGO CHCE CO JEST DOBRE A CO NIE........
Uwaga! Może już zostałeś zaszczepiony, a nie wiesz o tym? Mogą szczepić za pomocą testów PCR!  ☀Autor Gabi☀
NOWE PRAWO DLA PIS - POLAK JUZ NIE DOWIE SIĘ CO KNUJE PIS W UMOWACH Z OBCYMI PAŃSTWAMI - NAWET JAK PODPISZĄ ROZBIÓR !
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Społem obawia się przejęcia swoich sklepów przez państwo ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

 

Społem przejęty przez państwo?

Pexels/Oleg Magni
Autor Maria Glinka – 8 Lutego 2021

Społem obawia się przejęcia swoich sklepów przez państwo

Dni Społem mogą być policzone. Niewykluczone, że sklepy położone w dogodnej lokalizacji znajdą się na celowniku państwa, które przymierza się do uruchomienia Narodowego Holdingu Spożywczego. Na potencjalne zagrożenie zwraca uwagę Ryszard Pieńkowski, dyrektor warszawskiej Hali Mirowskiej.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jaka może być przyszłość Społem
  • Z jakimi trudnościami mierzą się sklepy
  • Na czym ma polegać Narodowy Holding Spożywczy

Społem odejdzie w zapomnienie? Przejęcie przez państwo wysoce prawdopodobne

Rok 2021 może okazać się wyjątkowo trudny dla Społem. Na horyzoncie jawi się bowiem przejęcie Spółdzielni Spożywców przez państwo.

– Głównym zadaniem, przed którym staje Krajowy Związek Spółdzielczy w bieżącym roku jest obrona Spółdzielni Spożywców przed ewentualnymi próbami ich przejęcia poprzez zapowiadany rządowy plan utworzenia państwowej sieci spożywczej w ramach tzw. Narodowego Holdingu Spożywczego – stwierdził Ryszard Pieńkowski, dyrektor warszawskiej Hali Mirowskiej, która wchodzi w skład Warszawskiej Spółdzielni Spożywców Śródmieście.

Dlaczego to właśnie Społem może znaleźć się na celowniku państwa? Zdaniem Pieńkowskiego ogromnym atutem Spółdzielni Spożywców są atrakcyjne lokalizacje. Dzięki temu rządowy plan utworzenia Narodowego Holdingu Spożywczego może odnieść sukces.

Portal Spożywczy donosi, że drugim argumentem, który może skłonić państwo do sięgnięcia po Społem jest słaba kondycja spółdzielni. Pogorszenie sytuacji finansowej to pokłosie trwającej pandemii. Rząd regularnie wdraża kolejne odsłony tarcz antykryzysowych, zapominając o krajowych handlarzach.

Dlatego też o wymierne wsparcie dla Społem zaapelował Pieńkowski. – Jako długoletni działacz i pracownik sektora spółdzielczego, doceniając działania rządu w postaci szeregu tarcz antykryzysowych dla wielu branż gospodarki, oczekuję podjęcia również takich działań w stosunku do rodzimego handlu spółdzielczego, który został praktycznie pozbawiony jakiegokolwiek wsparcia – przyznał dyrektor Hali Mirowskiej w rozmowie z magazynem „Społemowiec Warszawski”.

Narodowy Holding Spożywczy na horyzoncie

Rządowa inicjatywa, której obawia się Społem, została ogłoszona w ubiegłym roku. Celem uruchomienia Narodowego Holdingu Spożywczego (inaczej Krajowej Grupy Spożywczej) jest wspieranie polskich wytwórców żywności. Business Insider Polska donosi, że nowy projekt ma bazować na konsolidacji spółek z branży rolno-spożywczej. Główną rolę ma odgrywać Krajowa Spółka Cukrowa (KSC).

Plany rządu w sprawie Narodowego Holdingu Spożywczego są ambitne. Producenci żywności, skupieni pod jednym szyldem, mają stać się poważnymi graczami na co najmniej kilku rynkach (cukru, ziemniaka, zbóż i młynów, przetwórstwa i nasiennictwa). Proces tworzenia Krajowej Grupy Spożywczej ma zakończyć się w pierwszym półroczu 2021 r.

Niewykluczone, że z powstaniem holdingu będzie wiązało się także uruchomienie państwowej sieci sklepów spożywczych. Plany w tym zakresie deklarowali politycy Zjednoczonej Prawicy, którzy podkreślali, że nie chodzi o zbudowanie spółki od początku. W grę wchodzi przejęcie już istniejącej sieci handlowej. Choć szczegóły tej sprawy jak na razie nie ujrzały światła dziennego, to same doniesienia mogą być powodem do niepokoju dla Społem.

Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem” to podmiot o bogatej historii, który został założony w 1868 r. Pierwsze sklepy Społem zostały uruchomione w Poznaniu, a w ślad za Wielkopolską podążyły inne regiony Polski.

Po kryzysie związanym z transformacją ustrojową Społem nie odzyskał dawnej świetności, ale przerodził się w firmę bardziej nowoczesną i zaakceptował reguły gospodarki rynkowej. Wizytówką Spółdzielni stały się sklepy LUX, które wykreowały nowy, zmodernizowany model Społem. Mimo tego w sklepach należących do Spółdzielni w dalszym ciągu można poczuć atmosferę PRL.

biznesinfo

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: