NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1158 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
PIOTR RYBAK OCENIA SZANSE KANDYDATÓW NA POLITYKÓW
BARDZO WAŻNE: Andy Choinski "Zgadnij, co jest w szczepionkach" | Polski lektor oraz polskie napisy Cz. 1 do 3 ☀ OSTATNIE  VIDEO SZOKUJĄCE!! Autor Gabi☀
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
Dlaczego Prezydent, Premier, Sejm, Senat, ZUS, Urząd Skarbowy, Policja, Wojsko, służby zarejestrowane są jako firmy? ☀Autor Gabi☀
Mam to w d...! Tak lekarz skomentował szpitalny skandal. Chodzi o..  ☀Autor Gabi☀
Polecieli do Meksyku, wycięto im organy? Jeden Polak zmarł, drugi jest w śpiączce  ☀Autor Gabi☀
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Anti-Vaxxers niewłaściwie wykorzystują federalne dane, aby fałszywie twierdzić, że szczepionki COVID są niebezpieczne ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

VAERS, baza danych raportów o skutkach ubocznych szczepionek, jest wykorzystywana przez ludzi próbujących siać strach. To nie pierwszy raz.

W2004 roku anestezjolog James Laidler przesłał alarmujący raport do Vaccine Adverse Event Reporting System (VAERS). Laidler napisał, że po otrzymaniu corocznej szczepionki przeciw grypie jego mięśnie zaczęły rosnąć, jego skóra stała się zielona i zmienił się w Incredible Hulk . 

Zamiarem Laidlera nie było powiadomienie urzędników państwowych o niebezpiecznym skutku ubocznym, ale wykazanie potrzeby ostrożności podczas interpretacji danych znalezionych w VAERS, krajowym programie nadzoru bezpieczeństwa szczepionek prowadzonym przez Centers for Disease Control and Prevention (CDC) i USA. Food and Drug Administration (FDA). 

VAERS to system biernego raportowania, a osoby, które mu się podporządkują, mogą obejmować lekarzy i pracowników służby zdrowia, ale także każdego, kto otrzyma szczepionkę, członków ich rodziny, a nawet prawników. (Różni się to od łącza danych Vaccine Safety Datalink CDC , które jest ograniczone do pracowników służby zdrowia i wymaga więcej dokumentacji do przedłożenia.)

Trzeba przyznać, że CDC skontaktowało się z Laidlerem i poprosiło go o pozwolenie na usunięcie raportu, na co się zgodził. „Gdybym się nie zgodził, zapis nadal istniałby, pokazując, że każde roszczenie może stać się częścią bazy danych, bez względu na to, jak oburzające lub nieprawdopodobne” – napisał wówczas. 

Od momentu powstania w 1988 roku, grupy antyszczepionkowe wybrały znakomite dane VAERS i wykręciły je z kontekstu, aby pokazać przypuszczalne niebezpieczeństwa szczepionek. Teraz, gdy podaje się kilka szczepionek COVID-19, a na całym świecie pojawiają się wahania i dezinformacje dotyczące szczepionek , VAERS jest ponownie używany przez te same grupy – a także przez rzesze nowych złych aktorów – jako narzędzie do twierdzeń, że różne szczepionki powodują poważne skutki uboczne, takie jak porażenie Bella, hospitalizacje lub śmierć. (Przegląd danych dotyczących bezpieczeństwa przeprowadzony przez CDC do tej pory wykazał w tym tygodniu, że porażenie Bella nie występuje częściej w populacjach zaszczepionych COVID niż osoby niezaszczepione; nie ma też współczynnika zgonów ani innych poważnych komplikacji zdrowotnych). 

Weźmy byłego dziennikarza New York Timesa i obecnego pełnoetatowego trolla COVID Alexa Berensona , który niedawno przeszedł od bagatelizowania choroby do podsycania strachu przed szczepionką. Wykorzystał dane VAERS, aby zasugerować, że szczepionka COVID powoduje wzrost problemów podczas ciąży , w tym martwego porodu, przedwczesnego porodu i nieprawidłowego tętna płodu. (Twierdzi również, że martwe urodzenie w 28 tygodniu ciąży jest „rzadkie”, co po wyjątkowo pobieżnym spojrzeniu na dane nie jest prawdą. Według CDC liczba urodzeń martwych dzieci spadła od lat czterdziestych XX wieku, ale 1 na 160 ciąż nadal kończy się urodzeniem martwym. ) Ponieważ kobiety w ciąży nie są włączane do badań klinicznych szczepionek, decyzja o tym, czy otrzymać szczepionkę przeciwko COVID, była bardziej skomplikowana w tych populacjach. Niemniej jednak CDC twierdzi, że kobiety w ciąży, które kwalifikują się do szczepienia, „mogą zdecydować się na szczepienie ”. Agencja twierdzi również, że planuje badanie szczepionki u kobiet w ciąży, a osoby, które zaszły w ciążę podczas badań klinicznych, są monitorowane. 

Berenson twierdził również, że szczepionki COVID mają „około 50 razy więcej zdarzeń niepożądanych niż szczepionka przeciw grypie”, ponownie wykorzystując wyłącznie dane VAERS, twierdzenie, które Instytut Rona Paula szybko zaczął wzmacniać . Odpowiadając na twierdzenia Beresona, Daniel Freedman, adiunkt neurologii w Dell Medical School, oskarżył Berenson o „nurkowanie w śmietniku ”. (Tweety Freedmana wyraźnie odzwierciedlają jego własną opinię, a nie opinię firmy Dell). 

„Twierdzi, że dwa samobójstwa są związane ze szczepieniami” – napisał Freedman. „Był też ktoś, kto został trafiony piorunem w próbie szczepionki. Teraz uderzenia pioruna muszą być związane ze szczepionkami, prawda? ”

Odpowiadając na prośbę o komentarz od VICE News, Berenson napisał: „Powodzenia z twoją historią. Jestem pewien, że będzie to pouczające, chociaż może nie z powodów, które zamierzasz. Kiedy jeden z autorów zapytał, co przez to rozumie, Berenson odpowiedział: „Jeśli mam coś więcej do powiedzenia, powiem to na Twitterze”. Po tym, jak poprosiliśmy o komentarz, Berenson dodała kolejny tweet , pisząc: „Przypuszczam, że mógłbym przeprowadzić ją przez dane dotyczące martwych urodzeń (tak, martwe porody u zdrowych płodów w wieku 20–35 tygodni są rzeczywiście bardzo rzadkie), ale naprawdę, co by było punkt?”

Antyszczepionkowcy i strach spowodowały masową epidemię odry w Minnesocie

W międzyczasie Children’s Health Defense, grupa antyszczepionkowa kierowana przez słynnego aktywistę Roberta F. Kennedy’ego Jr., zachęca swoich zwolenników do zgłaszania VAERS obrażeń spowodowanych przez szczepionki . (Osobno zachęca ich również do składania raportów do czegoś, co nazywa się VaxxTracker, strony wyraźnie antyszczepionkowej przypisywanej podmiotowi o nazwie Repository for Vaccine Adverse Effects). Kennedy i CHD regularnie twierdzą, że VAERS to zepsuty i niewiarygodny system, ale także zobaczyć moment nadarzający się podczas pandemii. „Ponieważ szczepionki są teraz w centrum uwagi, mamy ogromną możliwość zwrócenia uwagi na kwestie bezpieczeństwa i wyboru szczepionek” – powiedział prezes CHD Lyn Redwood w poście na swojej stronie internetowej. 

Uznani działacze i grupy antyszczepionkowe są ostatnio zainteresowani wydobyciem danych VAERS, aby zasugerować, że sprawy są jeszcze gorsze niż to, co pokazuje. Toby Rogers, ekonomista polityczny związany z ruchem antyszczepionkowym, stwierdził, że dane VAERS „ reprezentują około 1% rzeczywistych obrażeń spowodowanych przez szczepionki”,i zabił wiele tysięcy więcej niż podano. Jest to powszechny argument – że dane VAERS pokazują tylko 1% rzeczywistych zdarzeń niepożądanych – i są tak fałszywe, jak się często powtarzają. To również nie ma sensu, jak Paul Offit, lekarz prowadzący z Oddziału Chorób Zakaźnych Szpitala Dziecięcego w Filadelfii (CHOP) i dyrektor CHOP’s Vaccine Education Center, zwrócił uwagę VICE News: „Skąd mieliby wiedzieć że? Do jakiego złotego standardu go stosują? Skąd wiedzą, jaka jest rzeczywista liczba? ”

Organizacje krytyczne dla szczepień, takie jak National Vaccine Information Centre (NVIC), wielokrotnie odwoływały się do raportów VAERS jako źródła informacji, nie wyjaśniając, że są niezweryfikowane. Fakt, że dane pochodzą z CDC, może dać VAERS aurę legitymizacji, powiedziała Kolina Koltai, postdoctoral Fellow w Center for an Informed Public (CIP) na University of Washington. 

Osoby prowadzące kampanie antyszczepionkowe poza Stanami Zjednoczonymi również często używają VAERS: zaledwie kilka tygodni temu australijsko-samoański influencer Taylor Winterstein wykonał zrzut ekranu o zgonach po szczepionce COVID, który odnosi się do danych VAERS i hasztagował je # ThinkForYourself2021. 

Nawet szybki rzut oka na hashtag #VAERS na Instagramie pokazuje, że ludzie często odnoszą się do danych VAERS jako ustalonego faktu – choć tylko wtedy, gdy rzekomo pokazują one szczególnie przerażające skutki uboczne lub obrażenia. Najpopularniejsze posty na Instagramie z hashtagami #VAERS – te, które mają najwięcej polubień i komentarzy – pochodzą z kont antyszczepionkowych. (Instagram kieruje użytkowników, którzy przeglądają hashtag, do odwiedzenia CDC w celu uzyskania „wiarygodnych, aktualnych” informacji na tematy takie jak szczepionki). 

„Prawdy nie da się już ukryć”, zapiał jeden z plakatów, kręgarz, który często zamieszczał antyszczepionkowe memy i filmy. „Uzyskanie informacji jest zbyt łatwe”. 

Aby wykorzystać dane VAERS do wykazania rzekomych zagrożeń związanych ze szczepionkami, grupy antyszczepionkowe muszą unikać wspominania o dwóch kluczowych rzeczach: Każdy może przesłać raport do programu, a wszystkie te dane – niezweryfikowane, nie zbadane, często anegdotyczne – są natychmiast publicznie dostępne. (Dwa lata po tym, jak Laidler napisał, że jego szczepionka przeciw grypie zmieniła go w Incredible Hulk, Kevin Leitch z bloga naukowego Left Brain Right Brain wykazał, że to, co zrobił Laidler, nie było żadnym przypadkiem, przedstawiając raport VAERS, w którym odnotowano, że jego dziecko córka została zmieniona w Wonder Woman po szczepieniu). 

Nie oznacza to koniecznie, że większość zgłoszeń w VAERS jest po prostu fałszywa, ale że każdy raport w systemie VAERS jest z natury niepotwierdzony. Ostatecznie każdy raport wymaga weryfikacji i dalszych badań.

Zanim będzie można nawet przeszukać dane VAERS, konieczne jest kliknięcie obok wielu zastrzeżeń, w tym jednego, który brzmi: „Raporty mogą zawierać niekompletne, niedokładne, przypadkowe i niezweryfikowane informacje” oraz inne, które mówi wyraźnie: „Liczba raportów samodzielnie nie może być interpretowane ani wykorzystywane do wyciągania wniosków na temat istnienia, ciężkości, częstotliwości lub wskaźników problemów związanych ze szczepionkami. 

Obecnie istnieje jednak strona internetowa o nazwie Projekt OpenVAERS, która „umożliwia przeglądanie i wyszukiwanie raportów bez konieczności tworzenia wyszukiwania zaawansowanego” za pośrednictwem oficjalnej witryny VAERS. Projekt OpenVAERS ma specjalną stronę poświęconą szczepionkom COVID-19

Według posta na Facebooku z lutego 2020 roku, OpenVAERS wydaje się być projektem strony internetowej o nazwie The Arkivist, która opisuje siebie jako źródło „nieocenzurowanych głosów i wiadomości o wolności medycznej”. Tworząc witrynę, która umożliwia użytkownikom łatwe przeszukiwanie i wyróżnianie tych raportów, jej projektanci omijają wyjaśnienia, że ​​jest to pasywny system raportowania, a także inne szczegóły, które OpenVAERS najwyraźniej uważa za nieistotne. 

„Zwróciłem uwagę na pytanie, czego najbardziej chciałem od VAERS i w jaki sposób najlepiej by to osiągnąć” – wyjaśnia projektant piszący o projekcie OpenVAERS na stronie „Informacje o danych”. „Zdecydowałem, że wielu chce przeczytać historię, która towarzyszy każdemu nagraniu, nie komplikując przy tym pytań. Chcieli odpowiedzieć na stosunkowo proste pytania, ilu zmarło? Ile miało to, co moje dziecko? Postanowiłem stworzyć przyjazny interfejs dla ludzi, którzy będą to robić ”.

Projekt OpenVAERS to „dezinformacja 101”, powiedział Koltai. „To dekontekstualizacja. Dosłownie pokazuję takie przykłady na zajęciach, które prowadzę. Bierzesz trochę informacji i usuwasz z nich cały pozostały kontekst. Jest to powszechne w przypadku prawie wszystkich błędnych informacji, jakie można zobaczyć ”.

Rodzaje „urazów” i skutków ubocznych przypisywanych szczepionkom w bazie danych VAERS często wskazują, że nie wszystkie informacje są rzetelne. Może również istnieć niezrozumienie tego, co stanowi „zdarzenie niepożądane” w VAERS. Koltai powiedziała, że widział statystyki krążące wokół, że 80% ludzi ma niekorzystną reakcję na szczepionkę, „według VAERS”. 

Ale te reakcje mogą obejmować wszystko, od niepotwierdzonych doniesień o niewielkich skutkach ubocznych, takich jak ból ramienia, po zdarzenia, które prawdopodobnie nie są spowodowane przez szczepionkę. Niekorzystne zdarzenia w bazie danych szczepionek COVID obejmują obecnie wypadek drogowy, rany postrzałowe, analfabetyzm, obniżoną „tolerancję na frustrację” oraz, wbrew intuicji, negatywny wynik testu na obecność chlamydii. 

Dla ludzi, którzy wiedzą, co robią, VAERS pełni ważną funkcję. Naukowcy, eksperci ds. Zdrowia publicznego i rząd często używają go, aby dowiedzieć się, czy szczepionka ma nieoczekiwany lub niepożądany efekt uboczny. Ale nawet tam VAERS jest początkiem, a nie końcem.

„Najlepszą rzeczą, jaką można powiedzieć o VAERS, jest to, że jest to mechanizm generujący hipotezy” – powiedział Paul Offit, który oprócz bycia lekarzem prowadzącym w CHOP napisał również kilka książek o bezpieczeństwie szczepionek i jest współtwórcą szczepionki przeciwko rotawirus. W rzeczywistości to VAERS pomogło wykazać, że poprzednia szczepionka przeciwko rotawirusom, Rotashield, która została zatwierdzona do użytku w sierpniu 1998 r., Powodowała zatykanie jelit.

„Było wiele doniesień VAERS, że u pacjentów w ciągu tygodnia wystąpiła niedrożność jelit” – powiedział Offit. „Przeprowadzono badanie i wykazano, że jest to związek przyczynowy. VAERS było wskazówką. Jest w tym wartość ”. (Rotashield został wycofany z rynku w 1999 roku i nie jest już dostępny w Stanach Zjednoczonych). 

Same raporty VAERS nie udowodniły, że szczepionka spowodowała zablokowanie jelit. Ten wniosek został wyciągnięty „we współpracy ze stanowymi i lokalnymi wydziałami zdrowia, aby wdrożyć badanie kliniczno-kontrolne i analizę serii przypadków oraz retrospektywne badanie kohortowe”, napisał wówczas Medscape . 

„Nie można powiedzieć, czy sama szczepionka spowodowała problem VAERS” – powiedział Offit.

Jeszcze przed COVID-19 nadużycia VAERS były problemem. W rzeczywistości dezinformacja zaczęła się praktycznie w momencie stworzenia programu. 

„To było natychmiastowe” – powiedział Offit. „Powiedzieli: 'Słuchaj, oto wszystkie te okropne rzeczy, które dzieją się po otrzymaniu szczepionki', nie rozróżniając między czasowym a przyczynowym”. 

Jak na ironię, VAERS faktycznie istnieje po części z powodu działaczy antyszczepionkowych. Barbary Loe Fisher anty-szczepionkę National Vaccine Information Center, był Offit powiedział siłą napędową tworzenia ustawy 1986 Krajowa Childhood Vaccine Injury, który stworzył zarówno bazę danych VAERS, jak również nie-błąd systemowy sąd szczepionka zestaw aby zrekompensować ludziom, którzy mogą przekonująco wykazać, że oni lub ich dzieci zostali zranieni przez szczepionkę. (Prawdę mówiąc, system sądów ds. Szczepień często przyznaje powodom nagrody, nawet jeśli związek między szczepionką a ich obrażeniami nie jest kuloodporny). 

Ale kiedy system został stworzony, szybko został wykorzystany do rozpowszechniania dezinformacji, a to nigdy tak naprawdę nie zostało spowolnione, powiedziała Dorit Reiss; jest profesorem prawa na Uniwersytecie Kalifornijskim w Hastings i często pisze o kwestiach związanych ze szczepieniami. Obejmuje to szczepionkę MMR, Gardasil (przeciwko HPV) i szczepionki przeciw grypie. – Jakakolwiek szczepionka, kiedykolwiek – powiedział Reiss. „To dla nich po prostu równa szansa”. 

Ostatnio odnotowano wzrost liczby zgłoszeń VAERS: w grudniu 2020 r. W VAERS pojawiło się 9645 raportów w porównaniu z 3454 w grudniu 2019 r. Styczeń wykazał skromniejszy wzrost: od 1 stycznia do 22 stycznia tego roku pojawiło się 2162 zgłoszeń, a 2058 w tym samym okresie w zeszłym roku. W przeszłości wzrost liczby raportów VAERS był związany z czynnikami zewnętrznymi. 75% raportów dotyczących autyzmu w latach 1990-2001 zostało przesłanych wkrótce po niesławnym – wielokrotnie dyskredytowanym i wycofywanym – badaniu Wakefielda , jednym z najważniejszych wydarzeń w tworzeniu nowoczesnego ruchu antyszczepionkowego. Jedno z badań wykazało, że w przypadku rozstrzygania sporów dotyczących zdarzenia niepożądanego szczepionki liczba zgłoszeń tego zdarzenia wzrosła w VAERS. 

Nawet ludzie, którzy szczerze próbują wykorzystać VAERS do zrozumienia zagrożeń związanych ze szczepionkami, mogą wpaść w kłopoty. Po pierwsze, jak wskazuje Reiss, jest to w dużej mierze zagmatwane dla laików, a nie dla naukowców i badaczy. Mogłoby się wydawać, że najprostszą odpowiedzią jest powstrzymanie osób, które nie są klinicystami lub badaczami, przed składaniem raportów. Ale zarówno ona, jak i Offit uważają, że ważne jest, aby cywile mogli nadal korzystać z systemu. 

„Każdy powinien być w stanie złożyć raport” – powiedział Offit. „Może wystąpić niezwykły efekt uboczny, którego nie przewidziano, i nie ma znaczenia, kto to zgłasza”.

„Chcemy, aby VAERS było łatwe w użyciu” – zgodził się Reiss. „Dlatego nie chcemy nakładać na to zbyt wielu wymagań, zanim ludzie się przedłożą. Ale może warto mieć podstawowy system weryfikacji, który może oznaczać nieważne raporty kolorami lub nie publikować raportów publicznych, które są wyraźnie niewiarygodne. ” 

Ostatecznie sposób, w jaki ludzie używają i nadużywają, VAERS ujawnia ciągłe zamieszanie między korelacją a przyczynowością. Na przykład Koltai powiedziała, że ​​otrzymała szczepionkę Gardasil, gdy miała 18 lat. Dwa lata później zdiagnozowano u niej raka szyjki macicy. Jako pacjentka mogła złożyć w VAERS raport, że zachorowała na ten sam typ raka, przed którym miał chronić Gardasil. Właściwie Koltai odkryła, że ​​rodzaj raka, który miała, nie był związany z infekcją wirusową.

„Ale społeczność antyszczepionkowa mogłaby powiedzieć:„ Oto dowód ze strony internetowej CDC, że są ludzie, u których zachoruje na raka szyjki macicy po rzekomym podaniu szczepionki zapobiegającej rakowi szyjki macicy ”- powiedział Koltai.„ To doskonały przykład tego, jak mogę bądź w dobrej wierze, wkładając coś w VAERS, ale w rzeczywistości nie było takiego związku ”.

W jednym badaniu, w którym przeanalizowano losowo wybrane próbki raportów VAERS, aby sprawdzić, ile zdarzeń niepożądanych można wiązać przyczynowo ze szczepionką, stwierdzono, że tylko 3 % procent przypadków było „zdecydowanie” spowodowanych przez szczepionkę i że było to „prawdopodobne ”W mniej niż 25% procent. 

Nawet wśród urzędników publicznych może istnieć niezrozumienie, czym dokładnie jest VAERS i jak działa. Jak podał Politifact w 2017 roku, Bill Zedler, który był republikańskim członkiem Izby Reprezentantów w Teksasie, nie zgadzał się z lekarzem na temat VAERS podczas dyskusji na temat przepisów w Teksasie dotyczących szczepień.  

Lindy McGee ze szpitala dziecięcego w Teksasie odpowiedziała na twierdzenie Zedlera, że ​​więcej osób zmarło na skutek szczepienia przeciwko odrze niż na odrę, wyjaśniając, że raporty o zgonach w VAERS nie oznaczają, że szczepionka spowodowała te zgony. „Ludzie zgłaszają systemowi to, co widzieli” – powiedziała. „Mogę więc zgłosić, jeśli uderzy mnie ciężarówka po otrzymaniu szczepionki i zostanie to zgłoszone jako związane ze szczepionką. Nie powoduje to żadnych implikacji związku przyczynowego. Tak już jest.” 

Zedler, który jest emerytowanym konsultantem medycznym, odepchnął: „Więc założyli tam i mówią, och, byle jaka śmierć, a nie musimy udowadniać przyczynowości?”. 

„Tak. To nie jest system dowodzenia przyczynowości” – odpowiedział McGee. „To system śledzenia danych, a następnie lekarze lub badacze z CDC idą i określają przyczynowość po tym. Nie jest to system, który mógłby określić przyczynowość, nie jest . ”

Zedler odpowiedział: „Gdybyś wstał i powiedział tej komisji, że w istocie mogą umieścić tam wszystko, czego chcą, jest to całkiem nieuczciwe.” Po wielu tam iz powrotem McGee powiedział: „Zapraszam członków komitetu do sprawdzenia systemu”.

David Gorski, chirurg onkolog i badacz z Wayne State University i ktoś, kto często pisze o dezinformacji medycznej, nazwał VAERS „ kanarkiem w kopalni ” – czymś, co może zapewnić wczesne ostrzeżenie. Tak było w przypadku szczepionki Rotashield i niedrożności jelit: służyła do uruchomienia dzwonków alarmowych potrzebnych do poważniejszych badań. 

„Aby VAERS zadziałało, właściwie nie musimy widzieć każdego najmniejszego efektu ubocznego” – powiedziała Risa Hoshino, pediatra z Nowego Jorku. „Po prostu potrzebujemy ludzi, którzy zgłaszają te poważne”. Hoshino powiedziała, że ​​nie ma nic złego w zgłaszaniu drobnych objawów, a ona często robi to jako lekarz – nawet jeśli nie jest pewna, czy szczepionka naprawdę spowodowała te objawy. „Złożyłam to, bo chciałam postąpić właściwie” – powiedziała. Ale robiąc to, ważne jest, aby nie nadinterpretować tego, co oznaczają raporty.

„Nie słuchałbym nikogo, kto mówi:„ Według VAERS… ”lub„ VAERS pokazuje, że szczepionka powoduje ten konkretny efekt uboczny ”, ponieważ nie rozumieją, jak działa VAERS” – powiedział Hoshino. 

Koltai zgodził się, że VAERS nie powinno być usuwane z widoku publicznego lub dostępu, ale uważa, że ​​większa przejrzystość może pomóc ludziom interpretować to, co widzą. Tekst w raporcie może wskazywać, że zdarzenie jest obecnie badane, a następnie wyniki tych dochodzeń mogą zostać opublikowane, wyjaśniając, dlaczego zdarzenie jest lub nie jest związane ze szczepionką. 

„VAERS został ostatecznie opracowany jako system raportowania, sygnalizujący jako potencjalny sygnał, że może istnieć problem ze szczepionką” – powiedział Koltai. „Wtedy CDC może rozpocząć dochodzenie. To, co dzieje się teraz, to fakt, że jest on używany jako dowód na coś innego, czym nie jest. ”(Administratorzy VAERS i CDC nie odpowiedzieli na prośbę o komentarz do czasu publikacji na temat sposobów używania i niewłaściwego wykorzystywania systemu. 

Dorit Reiss, profesor prawa na UC Hastings, uważa, że ​​najlepszym sposobem na przeciwdziałanie dezinformacji opartej na VAERS jest, jak to ujęła, „przedpalenie” opinii publicznej. „Musimy głośniej ostrzegać opinię publiczną o tych problemach”. Należy się spodziewać dezinformacji na temat szczepionek przeciwko COVID, dodaje: „Ale nadal jestem zaniepokojona. W tej chwili ludzie są bezbronni i szukają informacji. Obawiam się, że to może być furtka i że ludzie, którzy są zdenerwowani szczepionką COVID, mogą zostać wciągnięci do świata antyszczepionkowego również po inne szczepionki ”.

vice.com/en

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: