NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1169 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Decyzja zapadła, będą masowe kontrole. Policja zainteresować się może także i tobą  ☀Autor Gabi☀
Największa Norymberga wszechczasów jest w drodze (uwaga: przetłumaczone z języka niemieckiego)  ☀Autor Gabi☀
Odważny! Były fan szczepień koronowych przyznaje: „Mam szkody spowodowane szczepieniami”  ☀Autor Gabi☀
WARSZAWA - ULICZNA EGZEKUCJA AFERZYSTY !! SIERŻANT W.P Wacław Trzmielowski ZASTRZELIŁ ZŁODZIEJA Z KRĘGU "ELYT" R.P !!
Uwaga! Może już zostałeś zaszczepiony, a nie wiesz o tym? Mogą szczepić za pomocą testów PCR!  ☀Autor Gabi☀
FRANCJA I NIEMCY REZYGNUJĄ Z SZCZEPIONKI AstraZeneca - POLACY CHCĄ BYĆ SZCZEPIENI NIĄ NAWET WIELOKROTNIE - POLAK :-) WIE :-) CZEGO CHCE CO JEST DOBRE A CO NIE........
NOWE PRAWO DLA PIS - POLAK JUZ NIE DOWIE SIĘ CO KNUJE PIS W UMOWACH Z OBCYMI PAŃSTWAMI - NAWET JAK PODPISZĄ ROZBIÓR !
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Potężne kary za wykroczenia skarbowe. Rząd ukradkiem zwiększa je niemal trzykrotnie ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Mandat za wykroczenie skarbowe

Marek Bazak/East News
5 Lutego 2021

Potężne kary za wykroczenia skarbowe. Rząd ukradkiem zwiększa je niemal trzykrotnie

Mandat za wykroczenia skarbowe już niebawem ulegnie drastycznemu podwyższeniu. Najnowsza rządowa propozycja zakłada, że maksymalny wymiar kary ma wynosić 14 tys. zł. To prawie trzy razy więcej niż obecna stawka.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • W jakim dokumencie znalazła się propozycja zwiększenia kar
  • Jak rząd argumentuje konieczność podniesienia stawek
  • Za jakie działania może grozić mandat skarbowy

Mandat skarbowy do zwiększenia

Mandat za wykroczenia skarbowe znalazł się w projekcie zmian ustawy o podatku akcyzowym, który trafił do Sejmu pod koniec stycznia. Co do zasady modyfikacje mają koncentrować się na uszczelnieniu obrotu suszem tytoniowym oraz kontrolować jakość paliw. W zapisach ujęto także nowe stawki za niedozwolone działania skarbowe. Dokument ma wejść w życie 1 kwietnia 2021 r.

Obecne przepisy wskazują, że mandat za wykroczenia skarbowe wynosi od 1/10 do dwukrotności najniższego krajowego wynagrodzenia, czyli od 280 zł do 5,6 tys. zł. Sąd dysponuje także prawem do wymierzenia grzywny (280 zł – 56 tys. zł).

Portal gazeta.pl donosi, że rząd domaga się zwiększenia maksymalnego progu kary do pięciokrotności płacy minimalnej. Po zmianach najwyższa stawka grzywny ma wynosić aż 14 tys. zł, czyli dwa i pół razy więcej niż aktualnie.

Dlaczego władza domaga się tak radykalnej podwyżki kar? Autorzy nowego projektu wskazują, że zwiększenie mandatów to „realizacja postulatów praktyki, która dostrzega konieczność objęcia tym postępowaniem szerszego zakresu czynów zabronionych kwalifikowanych jako wykroczenie skarbowe”. W uzasadnieniu dokumentu inicjatorzy wskazują także na chęć odciążenia sądów. Dzięki wyższym mandatom organy będą rozpatrywały znacznie mniej spraw dotyczących wykroczeń skarbowych.

Za jaki czyn można otrzymać mandat skarbowy?

Wykroczenie skarbowe jest interpretowane jako czyn zabroniony, pod warunkiem że kwota uszczuplenia nie przekracza progu pięciokrotności pensji minimalnej. Mandat skarbowy grozi każdemu, kto spóźnił się z opłaceniem podatku lub wystawił błędny dowód zakupu.

Decyzja o nałożeniu kary zależy także od interpretacji danej sytuacji. – Zgodnie z kks karę grzywny w drodze mandatu karnego można nałożyć jedynie, gdy osoba sprawcy i okoliczności popełnienia wykroczenia skarbowego nie budzą wątpliwości i nie zachodzi potrzeba wymierzenia kary surowszej – wyjaśnił Bartosz Czerwiński, doradca podatkowy, adwokat w EY.

Wyższy mandat za drobne przewinienia? Niepożądane skutki zmian w prawie

Zdaniem dr Grzegorza Kellera, adwokata w kancelarii SPCG, na propozycję zwiększenia stawek karnych należy patrzeć z dwóch perspektyw. – Oczywiście może to skłaniać urzędników do nakładania mandatów, zamiast występowania do sądu z aktem oskarżenia, gdyż tryb mandatowy jest szybszy i prostszy, a po podwyższeniu wymiaru kary będzie pozwalał również na orzeczenie kary oczekiwanej przez organ – przyznał ekspert w rozmowie z portalem prawo.pl.

Jednak istnieje dość duże ryzyko, że po zmianie prawa organy będą decydowały się nakładanie mandatów o wysokim kalibrze za mniejsze uchybienia wpisujące się w definicję wykroczenia skarbowego. Wśród nich znajdują się takie czyny jak wadliwy sposób prowadzenia ksiąg wieczystych (niepoprawny od strony formalnej, ale zgody z rzeczywistością).

Niepożądanym skutkiem podwyższenia maksymalnych kwot mandatu może być także nakładanie wysokiej kary na płatnika, który nie przedłożył deklaracji podatkowej, nawet zerowej (dokument, z którego nie wynika kwota podatku). W rezultacie oskarżeni staną przed trudnym wyborem.

Z jednej strony mogą przyznać się do czynu zabronionego i przyjąć mandat. Z drugiej strony obłożeni mandatem mogą nie zgodzić się na karę i wkroczyć na ścieżkę sądową, mimo że rezultat sporu jest niepewny i może być obarczony jeszcze większymi kosztami niż sam mandat.

biznesinfo

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: