Mateusz Morawiecki Źródło: FB/Konfederacja
Mateusz Morawiecki Źródło: FB/Konfederacja

„Branża gastronomiczna poszukuje, pomożecie? Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie” – czytamy na Facebooku Konfederacji.

Na jednym z zamkniętych lokali gastronomicznych wywieszono list gończy z wizerunkiem Mateusza Morawieckiego. Pod zdjęciem napisano: „Rezerwuje wszystkie stoliki! Nie przychodzi! Nie płaci!”.

O wiele dłuższą listę przewin opublikowano na facebookowym profilu Konfederacji:

„Branża gastronomiczna poszukuje, pomożecie? Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie. Wskazywany często jako polityczny złoczyńca, maniak podatkowy, niszczyciel polskiego życia społeczno-gospodarczego, stojący na czele rządu Bezprawia i Niesprawiedliwości. Restauratorzy wspominają, że ponad 100 dni temu zapowiadał zamknięcie gastronomii na 2 tygodnie.

Słyszeliśmy, że bardzo się denerwuje, gdy dowiaduje się, że przedsiębiorcy z nielegalnie zamkniętych branż nie chcą zbankrutować i decydują się otwierać swoje biznesy. Dlatego napuszcza na nich policję, sanepid, skarbówkę i straż pożarną, a ponoć nawet kominiarzy.

Tak bardzo uwiera go akcja #OtwieraMY, która na dobre rozlała się na cały kraj i już tysiące Polaków z nielegalnie zamkniętych branż pokazują, że nie godzą się na bezprawne rządowe restrykcje.

Dochodzą nas słuchy, że coraz bardziej ugina się pod presją społeczną, dlatego musimy jeszcze mocniej naciskać, by jak najszybciej #OtworzyćGospodarkę!”

Konfederaci informuje również, jak można wspomóc akcję otwierania gospodarki:

Chcesz pomóc? Dołącz do zbiórki podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Otwieramy gospodarkę”, która uwolni zamknięte branże i pozwoli wrócić wszystkim do pracy! -> otwieramygospodarke.pl

BRANŻA GASTRONOMICZNA POSZUKUJE, POMOŻECIE?
KTOKOLWIEK WIDZIAŁ, KTOKOLWIEK WIE. WSKAZYWANY CZĘSTO JAKO POLITYCZNY…

nczas.com