Jarosław Kuźniar na festiwalu Owsiaka w 2019 roku/Fot. Ralf Lotys, CC BY 4.0, Wikimedia Commons
Jarosław Kuźniar na festiwalu Owsiaka w 2019 roku/Fot. Ralf Lotys, CC BY 4.0, Wikimedia Commons

Skandaliczne słowa dziennikarza. Jarosław Kuźniar określił dzieci z wadami letalnymi jako „karykatury człowieka”.

– Narodowe Płakalnie dla matek, które zmusiliście do urodzenia karykatur człowieka będą w każdym województwie, mieście, gminie czy tylko przy resorcie niesprawiedliwości? – pytał Kuźniar odnosząc się do słów rzecznik resortu sprawiedliwości.

Internauci nie kryli oburzenia wpisem dziennikarza. Wytykali mu także bark wiedzy na temat hospicjów perinatalnych.

– Dziennikarz, który nazywa chore, niepełnosprawne dzieci „karykaturami człowieka”… To jest tak podłe, że słów brak. Dehumanizacja ludzi powinna być karalna – skwitowała poseł Anna Maria Siarkowska.

– Nie komentuję wypowiedzi rzeczniczki ale nazywanie pogardliwie hospicjów preinatalnych „płakalniami” a jeszcze bardziej mówienie o dzieciach z wadami jako karykaturach człowieka to kolego dziennikarzu nie uchodzi. Proszę poczytać czym są te hospicja – skomentowała dziennikarka Radia Kraków Jolanta Drużyńska.

– Panie Redaktorze @JaroslawKuzniar, na miano „karykatury człowieka” zasługuje nie niemowlę z niedoskonałym ciałem, ale -to nie uwaga do Pana ale uwaga ogólna- raczej dorosły, który nie rozwinął w sobie władz, które uważamy za specyficznie ludzkie, takich jak rozum, wola i sumienie – skwitował Krzysztof Bosak.

Krzysztof Bosak 

@krzysztofbosak
Panie Redaktorze @JaroslawKuzniar, na miano „karykatury człowieka” zasługuje nie niemowlę z niedoskonałym ciałem, ale -to nie uwaga do Pana ale uwaga ogólna- raczej dorosły, który nie rozwinął w sobie władz, które uważamy za specyficznie ludzkie, takich jak rozum, wola i sumienie
Jarosław Kuźniar
@JaroslawKuzniar
Szanowna rzeczniczko @MS_GOV_PL te Narodowe Płakalnie dla matek, które zmusiliście do urodzenia karykatur człowieka będą w każdym województwie, mieście, gminie czy tylko przy resorcie niesprawiedliwości? #wyroknakobiety

Źródło: Twitter