Koronawirus, maseczka. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay
Koronawirus, maseczka. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay

Dr Paweł Grzesiowski był gościem Agnieszki Kopacz w programie „Newsroom” Wirtualnej Polski. Ekspert wypowiadał się na temat maseczek.

Jak długo jeszcze rząd będzie nas zmuszał do noszenia maseczek na zewnątrz? Na to pytanie dr Grzesiowski niestety nie odpowiedział.

Immunolog i ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19 powiedział jednak coś, o czym prawicowe media i politycy mówią od dawna – większość noszonych maseczek jest niewiele warta.

Nie oznacza to jednak, że ekspert chce zwolnić Polaków z obowiązku zasłaniania ust i nosa. Wręcz przeciwnie – chce ich zmusić, by nabyli lepsze maseczki.

– Uważam, że totalnym nieporozumieniem jest to, że w naszym rozporządzeniu covidowym mamy wciąż możliwość zasłonięcia nosa i ust zwykłą szmatką, fragmentem ubrania – wskazał dr Grzesiowski.

– To jest w tej chwili już całkowicie błędne podejście, dlatego, że nowe warianty wirusa, bardziej zakaźne, będą przez te bariery doskonale sobie penetrować – dodał.

Grzesiowski podsuwał również takie pomysły, jak zapewnienie darmowych maseczek osobom, które nie mogą ich nabyć samodzielnie.

Miejmy nadzieję, że rząd nie pójdzie w tę stronę.

Źródło: Wirtualna Polska