2021-01-28 19:29
Andrzej Duda, Agata Duda
Autor: fot. EastnewsAndrzej Duda, Agata Duda

Andrzej Duda po publikacji wyroku TK ws. aborcji w Dzienniku Ustaw znalazł się w trudnej sytuacji. Spora część elektoratu prezydenta bowiem nie popiera radyklanego prawa antyaborcyjnego. Prezydent na razie postanowił milczeć na temat publikacji wyroku Trybunału. Wiadomo za to, że pojechał do szpitala, o czym prawie wcale się nie mówiło. Dla wielu osób zachowanie Andrzeja Dudy wydawać się może szokujące. Zobaczcie wideo z Andrzejem Dudą w szpitalu.

Prezydent Andrzej Duda przebywa z wizytą gospodarską w szpitalu w Głuchołazach, gdzie rehabilituje się osoby, które przeszły COVID-19. To pionierski program w skali kraju.

Awantura, która wybuchła po publikacji wyroku TK ws. aborcji, na pewno nie jest na rękę Andrzejowi Dudzie. Prezydent najwyraźniej postanowił zająć się innymi sprawami. Mało kto wie, że Andrzej Duda pojechał do szpitala w Głuchołazach, gdzie prowadzony jest specjalny program pilotażowy w zakresie rehabilitacji leczniczej po przebytym COVID-19. Informacje, które przekazał tam prezydent, brzmią optymistycznie. – Na pytanie, czy ten oddział jest sukcesem czy nie, czy ta terapia jest skuteczna, czy pomaga ludziom, najlepsza odpowiedzią jest to, że w tym roku nie ma już żadnych miejsc, wszystkie miejsca do końca roku są już zajęte. W tej chwil trwają zapisy na 2022 rok – podkreślił Duda, który przekonywał,  że Polska jest „pionierem” rehabilitacji osób po przebytym koronawirusie. Dla wielu osób jednak szokiem jest to, że prezydent nic nie mówił o publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji.

se.pl