NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
KOMENDA GŁÓWNA POLICJI INFORMACJA - 05.02.2021 - W SPRAWIE ZBIGNIEWA JANA POTOCKIEGO
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
NOWY TARYFIKATOR KAR DLA POLAKÓW - STAWKI NAWET 400% W GÓRĘ !! Mandat do 5 tys. zł – takiej kary domaga się premier Mateusz Morawiecki.
Dla wszystkich zaszczepionych szczepionką Pfizer/BioNtech
Ratownicy medyczni "antyszczepionkowcami"? ☀Autor Gabi☀
Analne testy na COVID-19 w Polsce? Niedzielski zabrał głos ☀Autor Gabi☀
PIS - KUPUJE CZOŁGI US ARMY Z DEMOBILU JAKO PODSTAWOWY CZOŁG ARMI POLSKIEJ - SZOK !
Kupujesz mięso w Biedronce lub Lidlu? Jest ostrzeżenie GIS ☀Autor Gabi☀
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Czekają nas radykalne podwyżki cen pieczywa, możliwe problemy z produkcją chleba ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Ceny pszenicy biją rekordy, a Polska gwałtownie zwiększyła eksport tego zboża. To prowadzi do nieuniknionych, nawet skokowych podwyżek cen mąki, a w konsekwencji pieczywa i makaronu. Ale może być jeszcze gorzej, pszenicy może zabraknąć dla samych Polaków. Eksperci obawiają się nawet przerwania ciągłości dostaw mąki. Jak tam wasze pandemiczne zapasy makaronu?

Zaledwie od listopada ubiegłego roku ceny pszenicy wzrosły o 150-160 zł za tonę (dziś trzeba płacić za nią © Provided by Spider’s Web „Główną przyczyną zaistniałych zwyżek cen pszenicy jest wywóz ziarna w ramach bardzo intensywnego eksportu z Polski” – mówi portalowi dlahandlu.pl Krzysztof Gwiazda, prezes Zarządu Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego.

Eksperci szacują, że pierwszej połowie sezonu 2020/2021 Polska wyeksportowała 2 mln ton pszenicy, w analogicznym okresie rok wcześniej jedynie 1,35 tony, a ubiegły rok i tak był niemal rekordowy w historii naszego kraju. „Jeżeli aktualne tempo eksportu się utrzyma, a w styczniu spodziewamy się wywozu na poziomie pomiędzy 350 – 400 tys. ton i dalej dokonywane są zakupy z dostawą kwiecień – maj, to eksport w aktualnym sezonie będzie rekordowy” – twierdzi Wojciech Abramczyk wiceprezes zarządu z Polskich Młynów.

To przekłada się oczywiście na ceny mąki, które zdaniem przedstawicieli branży będą drożeć nadal jeszcze długo, nie tylko w najbliższych miesiącach, ale nawet w drugiej połowie roku. W najbliższych tygodniach ceny mogą wzrosnąć wręcz skokowo.

Ceny cenami, ale gorzej, że możliwe jest nawet przerwanie ciągłości dostaw mąki dla polskich konsumentów, a to może powodować problemy z produkcją chleba, ale i makaronu.

Winne pogoda, Chiny i Rosja

Pszenica drożeje na całym świecie od kilku miesięcy, jest obecnie najdroższa niemal od siedmiu lat. Od dołka z 2016 r. ceny pszenicy wzrosły do tej pory łącznie o 70 proc.

Winna jest pogoda, ale też Chiny, którym pandemia już nie daje tak w kość – widać tam gospodarcze ożywienie, co przekłada się na silny popyt na zboża. Dodatkowo rządy wielu krajów przeprowadzają interwencje, by zapewnić sobie bezpieczeństwo dostaw, co dalej podbija ceny.

A do tego jeszcze Rosja planuje wprowadzić cła i limity ilościowe na eksport nie tylko pszenicy, ale też kukurydzy i jęczmienia, żeby chronić swój rynek. To, czego nie chce sprzedawać Rosja, kupujący szukają w innych krajach, a pszenica z Polski wypełnia tę lukę.

No do tego jeszcze spekulanci – wobec zwyżek cen surowców rolnych międzynarodowe fundusze inwestycyjne przerzucają się z giełd akcji na giełdy surowcowe, co jeszcze bardziej nakręca ceny.

Pędząca inflacja grozi niepokojami społecznymi

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) ostrzega, że jeśli zboża i inne płody rolne nie przestaną w końcu drożeć, wielu krajom mogą grozić niepokoje społeczne. A zdaniem ekspertów FAO, niestety nie przestaną.

Przekłada się to oczywiście bezpośrednio na inflację. Zjawisko to jest na tyle poważne, że pojawiły się już nawet ostrzeżenia przed powtórzeniem się kryzysu żywnościowego z początku ubiegłej dekady. Być może nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że wówczas wzrost cen żywności był jedną z ważnych przyczyn tzw. Arabskiej Wiosny, czyli fali rewolucji w krajach arabskich w latach 2010-2012.

Zdaniem ekonomisty FAO Abdolrezy Abbassiana obecnie wielu ludzi straciło źródło utrzymania, rosną niepokoje, a drożejąca żywność w połączeniu z tymi czynnikami może prowadzić do wybuchu niepokojów społecznych.

Jak można temu zapobiec? Polska branża zbożowo-młynarska zwróciła się już do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi o uwolnienie rezerw pszenicy zgromadzonych przez Agencję Rezerw Materiałowych. Pozostaje liczyć, że Grzegorz Puda – w sumie całkiem nowy minister rolnictwa – który najwyraźniej zapadł się pod ziemię (nawet posłowie PSL kilka tygodni temu publicznie nazwali go ministrem „widmo”), nie zapadł pod tą ziemią w zimowy sen.

Odsetek gruntów pod uprawę #pszenica w Unii Europejskiej w 2019 roku #rolnictwo

Obraz

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: