
Czarzasty: PiS ma świadomość, że albo będą rządzić, albo siedzieć ☀Autor Gabi☀
Gabi
Ostatnie wpisy Gabi (zobacz wszystkie)
- Holendrzy luzują obostrzenia, bo „po prostu mają dość”. Tylko „prostytutki będą musiały poczekać” ☀Autor Gabi☀ - 24 lutego 2021
- Nowy projekt PiS. Konfederacja alarmuje: to inwigilowanie kont bankowych, to mapowanie majątku Polaków [WIDEO] ☀Autor Gabi☀ - 24 lutego 2021
- List otwarty od policjanta: Chodzi o naszą wolność i nasze życie ☀Autor Gabi☀ - 24 lutego 2021
- Koronabiznes kwitnie. Izrael chce „przekupić” inne kraje szczepionkami? „Netanjahu uważa, iż rządzi monarchią, a nie państwem” ☀Autor Gabi☀ - 24 lutego 2021
- PiS składa projekt zawieszenia biegu przedawnień przestępstw w czasie epidemii ☀Autor Gabi☀ - 24 lutego 2021
– Dwa dni po przejęciu władzy trzeba wypracować takie mechanizmy, żeby instytucje, które działają według nas niezgodnie z prawem, zostały rozwiązane i zawiązane ponownie. Tak uważam i tak będzie – powiedział Czarzasty.
Wyrok TK w sprawie aborcji opublikowany w Dzienniku Ustaw
Trybunał Konstytucyjny opublikował w środę uzasadnienie pisemne wyroku z 22 października ub.r., w którym orzekł o niekonstytucyjności przepisu dopuszczającego aborcję w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu.
Uzasadnienie tego orzeczenia ze zdaniami odrębnymi zamieszczono w środę na stronie internetowej Trybunału Konstytucyjnego.
22 października ub.r. TK – po rozpatrzeniu wniosku grupy 119 posłów PiS, PSL-Kukiz’15 oraz Konfederacji – orzekł, że przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 r. zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niekonstytucyjny.
Ustawa o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży zezwalała na dokonanie aborcji w trzech przypadkach. Jednym z nich było właśnie duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.
Przepisy nadal dopuszczają możliwość przerywania ciąży w przypadku, gdy stanowi ona zagrożenie dla życia i zdrowia kobiety, a także gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża jest skutkiem czynu zabronionego m.in. gwałtu.
