NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1155 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
MACIEJ MACIAK - NOWA SIŁA POLITYCZNA "RUCH MACIAKA" - SZCZEGÓŁY PROJEKTU
MACIEJ MACIAK & JACK CALEIB - WYSYP WODZÓW NARODU W CZASIE PANDEMII - O CO CHODZI ?
Wstrząsający raport z Wielkiej Brytanii:  szczepionka mRNA powoduje 978 nowych zachorowań na choroby oczu!9 osob straciło wzrok!!!
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
DZIŚ O 24.00 - POLSKA ZAMYKA SIĘ GRANICE ZAMKNIETE DLA NIE ZASZCZEPIONYCH OBCOKRAJOWCÓW
BANDEROWSKA RODZINA PATLEWICZÓW - IPN NIE ROZLICZONE ZBRODNIE POWOJENNE
Guru Covidian przyłapany. Co robi gdy kamery nie patrzą? ☀Autor Gabi☀
CZERWONE

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Corona 2021: Czy wkrótce nastąpi kryzys żywnościowy w UE? ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Nie można wykluczyć, że nastąpi kryzys żywnościowy w Europie. Można przypuszczać, że wskaźnik cen żywności będzie stale rósł, a dalsze zaostrzanie środków koronowych w UE może spowodować zastój w łańcuchach dostaw żywności. Analiza ryzyka.
Corona 2021: Czy wkrótce nastąpi kryzys żywnościowy w UE?

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. (Zdjęcie: dpa)

Wiele wskazuje na to, że świat zmierza w kierunku kryzysu cen żywności. Wskaźnik cen żywności (FFPI) Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) wynosił średnio 107,5 punktu w grudniu 2020 r., Co oznacza wzrost o 2,3 punktu (2,2%) w porównaniu z listopadem 2020 r.,

oznacza wzrost siódmego miesiąca z rzędu. Z wyjątkiem cukru, wszystkie subindeksy FFPI zanotowały nieznaczne wzrosty w grudniu, przy czym ponownie najbardziej wzrósł subindeks dla oleju roślinnego, a następnie dla produktów mleczarskich, mięsa i zbóż. W całym roku 2020 wskaźnik FFPI wynosił średnio 97,9 punktu, najwyższy od trzech lat, ale nadal znacznie poniżej najwyższego poziomu z 2011 r. Wynoszącego 131,9 punktu. Ciekawe jest również to, że FFPI w 2002 r. Nadal wynosiło 53,1 pkt. Wzrósł on znacznie od kryzysu finansowego w latach 2007/08, a następnie ustabilizował się w przedziale 90 punktów. Od maja 2020 r. Wzrósł o 18 proc.

Można przypuszczać, że trend wzrostowy FFPI będzie się nasilał. Ponieważ rządy traktują nowe warianty Corona jako okazję do ograniczenia środków Corona do tego stopnia, że ​​łańcuchy dostaw żywności są zakłócone. Na przykład Niemieckie Stowarzyszenie Handlu Owocami uważa, że ​​dostawy owoców i warzyw z zagranicy są zagrożone. Powodem jest zaostrzenie przez rząd federalny regulacji wjazdu koronawirusa ( TUTAJ). Deutsche Wirtschaftsnachrichten oświadczyło 16 stycznia 2021 r .: „Musimy założyć, że blokada zostanie zaostrzona. Jednak zaostrzenie blokady mogłoby w pewnych okolicznościach znacznie ograniczyć łańcuchy dostaw, co ograniczyłoby dostawy żywności. W połączeniu z cyberatakiem miałoby to szczególnie destrukcyjne i niebezpieczne skutki dla bezpieczeństwa żywnościowego ( TUTAJ ) ”.

Gdyby FFPI faktycznie osiągnęło astronomiczne wyżyny, skutkiem byłyby niepokoje społeczne i przewrót polityczny. W końcu w trakcie obecnego kryzysu nie tylko wzrosną ceny żywności, ale spadnie również siła nabywcza ludzi. Państwa UE nie zostaną tego oszczędzone. W prognozie Deutsche Wirtschaftsnachrichten z 5 stycznia 2021 r. Zasugerowano: „W Niemczech i innych krajach europejskich można by przeciwdziałać, gdyby ceny żywności zostały drastycznie obniżone – przynajmniej w okresie do 2023 r. W Niemczech, oferowałby sobie VAT od 19 do 10 proc., a obniżoną stawkę VAT – zwłaszcza na podstawowe artykuły spożywcze i inne artykuły codziennego użytku – z 7 do 3, 5 procent niższy. Jednocześnie ustawodawca mógłby wymusić wysoce uregulowaną legalizację marihuany. Stawka VAT na sprzedaż konopi musiałaby wynosić 25 procent (TUTAJ ). ”

W obecnych warunkach można założyć, że FFPI jest napędzany nie tylko środkami koronowymi, ale także spekulantami, którzy sztucznie podnoszą ceny żywności. „ Weltagrarbericht.de ” prowadzi do problemu spekulacji w sektorze spożywczym„Od:” Od czasu liberalizacji kontraktów terminowych na towary w USA w latach 90. XX wieku umożliwiła wejście firm finansowych na dużą skalę, odsetek handlowców handlowych, którzy faktycznie sprzedają pszenicę, spadł na najważniejszej na świecie giełdzie produktów rolnych CBOT w handlu w Chicago, podczas gdy handel spekulacyjny wzrósł. W 2002 r. Sprzedano tu 11-krotność faktycznie dostępnej ilości pszenicy; w 2011 r. Była to już 73-krotność faktycznie istniejącej ilości. Te spekulacyjne transakcje z żywnością są zasadniczo oparte na rzeczywistej sytuacji podaży i popytu. Psychologia giełdy i algorytmy komputerów, które na niej dominują, prowadzą do coraz bardziej nerwowych fluktuacji. Inwestorzy, którzy polegają na wzroście cen żywności w długim okresie,

Gdyby niestabilność gospodarcza była dalej pogłębiana przez polityczne środki ad hoc koronne, mogłoby to doprowadzić do całkowitego załamania łańcuchów dostaw, co doprowadziłoby do niedoboru żywności i innych towarów. Przynajmniej w tym przypadku rząd federalny powinien – proszę – przedsięwziąć środki ostrożności. Można sobie na przykład wyobrazić, że można by założyć ogólnokrajową dostawę żywności, która we wszystkich przypadkach mogłaby bezpłatnie dostarczać obywatelom określoną przez państwo ilość żywności. Bundeswehra musiałaby się tym zająć. Gdyby wystąpiły problemy logistyczne, samoloty Bundeswehry musiałyby być również używane do transportu żywności z jednego miasta do drugiego. Autostrady w Niemczech są budowane w taki sposób, że mogą służyć również jako lądowiska.

Naprawdę można mieć nadzieję, że kontrowersyjni członkowie rządu federalnego przynajmniej poważnie potraktują te ostrzeżenia. W przeciwnym razie w pewnym momencie musieliby zostać oskarżeni o celowe działanie niewłaściwe pomimo lepszej wiedzy.

Och, zanim zostanie zapomniane, odkąd rozpoczęła się pandemia, 500 najbogatszych ludzi na świecie zwiększyło swoje bogactwo o 1,8 biliona dolarów. Ci światowi miliarderzy kontrolują obecnie ponad 10 bilionów dolarów bogactwa. To ci sami ludzie, którzy twierdzą, że działają na rzecz zdrowia, klimatu i przeciwdziałania ubóstwu na świecie.

         deutsche-wirtschafts                                                                       ***

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: