NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Za granicą ustawiają się w kolejkach za jednym polskim produktem. Cała branża może liczyć zyski ☀Autor Gabi☀
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
"DGP": Rząd próbuje stłumić lekarski bunt  ☀Autor Gabi☀
Izrael znalazł nowy kij na niezaszczepionych. „Drakońska ustawa, która łamie etykę lekarską i prawa pacjenta”☀Autor Gabi☀
Reptilianie – czyli ludzie JASZCZURY. Czy naprawdę rządzą światem?
Kiedy skończy się „pandemia”? Prof. Gut: Raczej nigdy końca nie będzie ☀Autor Gabi☀
Gliński atakuje Bosaka. Zupełnie zbędny minister ośmiesza się na Twitterze [ZOBACZ JAK] ☀Autor Gabi☀
"Lubią swoje własne towarzystwo. 11 wspólnych cech, które mają osoby bardzo inteligentne"
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Zostawi bez grosza: Biden wydał wyrok na producentów łupków ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Miniony rok upłynął pod znakiem przejęć i bankructw amerykańskich firm łupkowych. Nowy prezydent jest w stanie doprowadzić sektor do prawdziwego upadku. Joe Biden obiecał pozostawić branżę bez finansowania – wiercenia otworów w poszukiwaniu gazu łupkowego nie pasuje do jego zielonej polityki.

W branży dojdzie do masowych zwolnień, załamania się produkcji i utraty niezależności energetycznej, o którą producenci łupków zabiegają od dziesięciu lat.

Fala bankructw

W 2020 roku w Stanach Zjednoczonych zbankrutowało prawie 150 producentów łupków. Liczba platform gazowych i wiertniczych systematycznie spada, firmy wstrzymują działalność. Większość graczy nie była w stanie przetrwać pandemii koronawirusa. Spadł popyt na surowce energetyczne oraz notowania ropy.

Ucierpieli przede wszystkim ci, którzy mieli problemy jeszcze przed pandemią: zadłużali się z powodu dotkliwego braku inwestycji. Od 2018 roku Wall Street straciło zainteresowanie branżą, oceniając, że praktycznie nie przynosi ona zysku, większość projektów jest głęboko nieopłacalna.
A w ubiegłym roku, według szacunków Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA), inwestycje w produkcję łupków spadły o ponad połowę – do 45 miliardów dolarów.

Tania ropa nie pozostawiła wielu szansy na przetrwanie. Teraz sytuacja nieco się poprawiła. Według szacunków EIA średnia cena Brent w 2021 roku nie przekroczy 45,62 dolara, a WTI (West Texas Intermediate) – 43,31 dolara. Producenci łupków potrzebują co najmniej 50 dolarów. Według prognozy KPMG do końca roku zbankrutuje 250 firm.

Straty ponieśli nie tylko mali gracze, ale także giganci. Wśród nich Whiting Petroleum i California Resources, pionier branży łupkowej Chesapeake Energy, największy producent łupków Extraction Oil & Gas oraz firma usługowa Hornbeck Offshore Services.

Po bankructwach następuje fala przejęć. Pod koniec roku miały miejsce dwie duże transakcje o łącznej wartości 17 miliardów dolarów: Pioneer Natural Resources przejął Parsley Energy wraz z miliardami dolarów długu, a Conoco Phillips – Concho Resources, która straciła ponad połowę swojej wartości i ledwo utrzymała się na powierzchni.

Jednak eksperci ostrzegają: fuzje i przejęcia nie zwiększą produkcji. Dla branży to tylko sposób na przetrwanie.

Rekordowa zapaść

Prezydent USA Joe Biden
© REUTERS / KEVIN LAMARQUE

Według prognozy Agencji Informacji Energetycznej EIA (wchodzącej w skład Departamentu Energii) wydobycie łupków spadnie z obecnych 11,3 mln baryłek dziennie (czyli już 2,5 mln mniej niż przed kryzysem) do 7,5 mln. Oczekuje się, że wydobycie zostanie ograniczone w sześciu z siedmiu najbardziej produktywnych basenów łupkowych, w których skoncentrowana jest trudna do wydobycia ropa: Bakken, Eagle Ford, Permian, Anadarko i Appalachian.Ze styczniowych prognoz Fitch wynika, że branża łupkowa nie będzie w stanie powrócić do poziomów sprzed kryzysu jeszcze przez 2-3 lata – producentom zależy na optymalizacji kosztów i zwrocie inwestycji, a nie na zwiększaniu produkcji.

Jednocześnie analitycy podkreślają: Biden jest w stanie ostatecznie pogrzebać wszelkie nadzieje na poprawę sytuacji. Chociaż światowe przywództwo Stanów Zjednoczonych w wydobyciu ropy jest zasługą właśnie producentów łupków.

Wykończyć branżę

Nowy prezydent jest zwolennikiem zielonej polityki. Biden planuje znacznie zmniejszyć finansowanie firm łupkowych, ponieważ zamierza osiągnąć „zerową emisję” do atmosfery do 2050 roku.

Zgodnie z programem wyborczym Demokraty rząd nie będzie wydawał zezwoleń na stosowanie technologii szczelinowania hydraulicznego na terenach publicznych. To dość poważna decyzja, bo prawie 13 procent gazu ziemnego jest wydobywane na ziemiach, będących własnością federalną. Według ekspertów S&P Global Platts, w takim tempie do końca 2024 roku wydobycie ropy i gazu w Stanach Zjednoczonych spadnie do 2 mln baryłek dziennie.

Biden zapewnia, że nie jest przeciwny samej technologii, ale nie zgadza się z jej dotowaniem. Jednak czysty ekologicznie system zaopatrywania w energie zmniejszy popyt na paliwa kopalne, a wyższe koszty pozbawią producentów zysków.Inną konsekwencją są masowe zwolnienia. Przed kryzysem w przemyśle naftowo-gazowym zatrudnionych było około dziesięciu milionów ludzi, z powodu pandemii i zamknięcia otworów wiertniczych zwolniono około stu tysięcy.

Proszę pomyśleć o niszczycielskim wpływie, jaki będzie to miało na naszą gospodarkę. Zastanówcie się, jak by to było wrócić do uzależnienia energetycznego

— ostrzegł w kwietniu Nicholas DeIuliis, prezes firmy gazowej CNX Resources Corporation.

Nie wysłuchano go. Wydaje się, że Biden postawił krzyżyk na całej „dekadzie łupkowej” – kiedy Stany Zjednoczone uzyskały niezależność energetyczną i status eksportera netto, zalewając światowy rynek ropą łupkową.

sputniknews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: