NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1169 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Decyzja zapadła, będą masowe kontrole. Policja zainteresować się może także i tobą  ☀Autor Gabi☀
Odważny! Były fan szczepień koronowych przyznaje: „Mam szkody spowodowane szczepieniami”  ☀Autor Gabi☀
WARSZAWA - ULICZNA EGZEKUCJA AFERZYSTY !! SIERŻANT W.P Wacław Trzmielowski ZASTRZELIŁ ZŁODZIEJA Z KRĘGU "ELYT" R.P !!
Największa Norymberga wszechczasów jest w drodze (uwaga: przetłumaczone z języka niemieckiego)  ☀Autor Gabi☀
FRANCJA I NIEMCY REZYGNUJĄ Z SZCZEPIONKI AstraZeneca - POLACY CHCĄ BYĆ SZCZEPIENI NIĄ NAWET WIELOKROTNIE - POLAK :-) WIE :-) CZEGO CHCE CO JEST DOBRE A CO NIE........
Uwaga! Może już zostałeś zaszczepiony, a nie wiesz o tym? Mogą szczepić za pomocą testów PCR!  ☀Autor Gabi☀
NOWE PRAWO DLA PIS - POLAK JUZ NIE DOWIE SIĘ CO KNUJE PIS W UMOWACH Z OBCYMI PAŃSTWAMI - NAWET JAK PODPISZĄ ROZBIÓR !
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Rząd planuje podwyższyć ceny mandatów. Żeby je zapłacić, potrzebny będzie kredyt ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

 

fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. n/z Przekazywanie pieniedzy.

East News, Arkadiusz Ziolek
24 Stycznia 2021

Rząd planuje podwyższyć ceny mandatów. Żeby je zapłacić, potrzebny będzie kredyt

Mandat karny skarbowy nie napawa optymizmem, a wręcz przeciwnie – niewiedzących przeraża i wzbudza grozę. Wszak nikt z nas nie chciałby mieć zatargów z fiskusem. Okazuje się, że polski rząd chce podnieść wysokość mandatów skarbowych do horrendalnych sum. Czy w efekcie skończymy nie tylko z zarzutami, ale też kredytem, żeby wyzbyć się problemów?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czym jest mandat karny skarbowy
  • Jak wyglądają procedury z nim związane
  • Jakie zmiany planuje rząd w związku z mandatami

Mandat karny skarbowy – czym jest i gdzie szukać informacji?

Mandat karny skarbowy wiąże się z chwilą grozy dla przedsiębiorcy, gdy już go otrzyma. Przedsiębiorca zobowiązany jest do przyjęcia mandatu tylko w momencie, w którym popełniony przez niego czyn określa się jako szkodliwy społecznie i został popełniony z pełną umyślnością.

„W postępowaniu mandatowym można nałożyć karę grzywny w drodze mandatu karnego: wydanego ukaranemu po uiszczeniu kary grzywny bezpośrednio upoważnionemu podmiotowi, który ją nałożył; kredytowanego, wydawanego za potwierdzeniem odbioru ukaranemu” – napisano w ustawie Kodeks karny skarbowy (Dz.U.2020.19 t.j.).

W momencie, gdy odmówimy przyjęcia mandatu skarbowego, sprawa zostaje skierowana do sądu. Urzędnik pouczy ukaranego o możliwościach, jednakże ten musi być pewien, że posiada niezbite dowody na to, że swojego czynu nie popełnił umyślnie. De facto w sądzie będzie musiał udowodnić swoją niewinność.

Jednakże to nie wszystko, bowiem rząd postuluje podniesienie mandatów skarbowych. Rzecznik MŚP, Adam Abramowicz protestuje wobec proponowanego rozwiązania, bowiem zakłada on drastyczny skok mandatów. Jak będzie wyglądała kwestia mandatów?

Mandat skarbowy do podwyżki

„Projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw – pod takim mało groźne brzmiącym tytułem kryje się dokument, w którym rząd zawarł kontrowersyjny przepis znaczącego podniesienia maksymalnej wysokości kar nakładanych przez urzędy na podatników. Dokument trafił do sejmowych komisji po tym, jak posłowie nie zgodzili się na jego odrzucenie” – informuje Business Insider.

Jak się okazuje, nie byłoby nic w tym dziwnego, gdyby rządowe zmiany zakładały drobne korekty kwot mandatów. Jednakże w efekcie mamy do czynienia z tym, że rząd chce, aby górna granica mandatów podskoczyła z 5,6 tys. do 14 tys. zł. To pięciokrotność obecnej płacy minimalnej.

W informacji przesłanej do PAP, biuro rzecznika MŚP podkreśla, że ten nie popiera proponowanego rozwiązania. Biuro argumentuje, że w tej sprawie nikt nie przygotował oceny skutków takiej regulacji. Co więcej, rząd chce rozszerzyć katalog czynów podlegających ukaraniu mandatem.

„Przyznanie uprawnień organom mandatowym w przedmiocie wymierzania mandatów bez konieczności występowania do sądu wywołuje bezpośredni skutek na sektor mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw w zakresie nakładania nowych obowiązków administracyjnych” – napisał Abramowicz w swoim piśmie.

Rzecznik podkreśla także, że w siłę rośnie aparat państwowy i administracyjny, a to może prowadzić do tego, że urzędnicy owe mandaty będą wlepiać chętniej niż dotychczas. W efekcie dojdzie do tego, że spraw kierowanych do sądów będzie mniej, a przedsiębiorcy nie będą mogli skorzystać z zasady domniemania niewinności.

BiznesInfo:
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: