NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Izrael znalazł nowy kij na niezaszczepionych. „Drakońska ustawa, która łamie etykę lekarską i prawa pacjenta”☀Autor Gabi☀
Największa Norymberga wszechczasów jest w drodze (uwaga: przetłumaczone z języka niemieckiego)  ☀Autor Gabi☀
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
Reptilianie – czyli ludzie JASZCZURY. Czy naprawdę rządzą światem?
Odważny! Były fan szczepień koronowych przyznaje: „Mam szkody spowodowane szczepieniami”  ☀Autor Gabi☀
MATERIAŁ NADESŁANY - ZBRODNICZY PLAN PRZECIW LUDZKOŚCI
"DGP": Rząd próbuje stłumić lekarski bunt  ☀Autor Gabi☀
Brzeg: Zmarła 49-letnia nauczycielka..☀Autor Gabi☀
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Rekordowa liczba zabezpieczonej przez policjantów CBŚP broni i amunicji ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Informacyjny Serwis Policyjny

Rekordowa liczba zabezpieczonej

przez policjantów CBŚP broni i amunicji w 2016r

Zamieszczony Data publikacji 18.01.2017

552 sztuki broni i ponad 44 tys. sztuk amunicji zabezpieczyli policjanci CBŚP w całym kraju w 2016 roku. To o 210 sztuk broni więcej niż w 2015 roku. Były to pistolety maszynowe typu: Skorpion, Rak, Kałasznikow, CZ, jak i broń krótka: Walther, TT, CZ 70, Colt, Zoraki, Norinco. W większości przypadków była to broń sprowadzana spoza granic naszego kraju. Podczas zabezpieczeń, policjanci CBŚP zatrzymali zarówno handlarzy nielegalną bronią, rusznikarzy, którzy ją przerabiali i osoby nie mające pozwoleń na jej użytkowanie.

W minionym roku funkcjonariusze CBŚP sukcesywnie w całym kraju zabezpieczali broń różnego typu i kalibru, która mogła służyć do popełniania najcięższych przestępstw.

W maju i czerwcu 2016 roku, funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Katowicach przeprowadzili przeszukania u 84 osób w całym kraju. Zabezpieczono wtedy 100 sztuk broni palnej, w tym pistolety maszynowe Skorpion, karabiny AK 47 i CZ, broń krótką – pistolety TT, Walther, CZ 70, Colt, Zoraki, Norinco. Nadto policjanci zabezpieczyli ponad 17 tysięcy sztuk amunicji różnego typu i kalibru oraz elementy składowe broni takie jak zamki, szkielety i iglice oraz narzędzia rusznikarskie.

W śledztwie ustalono, że osoby kupowały broń palną i amunicję w większości poza granicami kraju, bez posiadania pozwolenia.

Policjanci CBŚP w Szczecinie w maju 2016 r. zajęli się sprawą, w której mieszkaniec Śląska oferował do sprzedaży broń. Ustalili, że jednym z nabywców był mieszkaniec Szczecina. Funkcjonariusze uzyskali informacje, że kilkanaście osób z 10 województw kupiło od handlarza broń za pośrednictwem portalu internetowego. Sprzedający zapewniał, że nie jest wymagane zezwolenie, podczas gdy na broń tego typu w Polsce jest ono konieczne.

W działania zaangażowanych zostało ponad 50 funkcjonariuszy, którzy sprawdzili 19 miejsc. Szczecińscy policjanci zabezpieczyli 26 jednostek broni palnej i 1500 sztuk różnego rodzaju amunicji, w tym blisko 300 sztuk amunicji tzw. „ostrej”.

Większość odbiorców była zaskoczona, kiedy policjanci uświadomili im, że nielegalnie posiadają broń.

Jedną z większych akcji przeprowadzonych przez CBŚP była również likwidacja miejsca wytwarzania i przerabiania broni na Dolnym Śląsku w październiku 2016 r. Funkcjonariusze  zabezpieczyli 36 jednostek broni palnej, długiej i krótkiej, w tym 9 sztuk broni maszynowej typu Skorpion, Kałasznikow, Rak oraz karabin  PK. Ponadto policjanci zabezpieczyli ponad  3,5 tys. sztuk amunicji do broni krótkiej i długiej, a także wiele istotnych elementów broni palnej i amunicji. Podczas przeszukania u rusznikarzy funkcjonariusze CBŚP znaleźli również kilkadziesiąt wytwarzanych samodziałowo tłumików huku. Część z przerobionej broni wyposażona była w takie tłumiki.

W jednym z przeszukanych miejsc funkcjonariusze odkryli nielegalnie importowaną do Polski broń niesprawną technicznie, która była przygotowywana do przerobienia na broń palną.

Pozostałe jednostki broni, jak również nielegalną amunicję policjanci CBŚP zabezpieczali podczas zatrzymań osób, podejrzanych o udział w zorganizowanych grupach przestępczych, działających np. metodą „na policjanta”,   jak również osób trudniących się obrotem narkotykami, czy przestępczością akcyzową.

Za nielegalne posiadanie broni grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Za jej wytwarzanie i handel –  do 10 lat.

Dla porównania w 2015 roku funkcjonariusze CBŚP zabezpieczyli 312 sztuk broni i prawie 19 tys. sztuk amunicji. W 2014 roku było to 232 sztuki broni.

Źródło: CBŚP

zabezpieczona nielegalna broń i amunicja
zabezpieczona nielegalna broń i amunicja
zabezpieczona nielegalna broń i amunicja
zabezpieczona nielegalna broń i amunicja
zabezpieczona nielegalna broń i amunicja
zabezpieczona nielegalna broń i amunicja
zabezpieczona nielegalna broń i amunicja
zabezpieczona nielegalna broń i amunicja
zabezpieczona nielegalna broń i amunicja
zabezpieczona nielegalna broń i amunicja
zabezpieczona nielegalna broń i amunicja
zabezpieczona nielegalna broń i amunicja
zabezpieczona nielegalna broń i amunicja

Służby mundurow

23.01.2021

Nielegalna broń

u gangsterów i amatorów

Grażyna Zawadka

Grażyna Zawadka

Mieli ją w posiadaniu członkowie

zorganizowanych grup przestępczych,

a także amatorzy, którzy kupili broń

w przekonaniu, że na jej posiadanie

nie jest potrzebne pozwolenie.

– Były to pistolety maszynowe typu

Skorpion, Rak, Kałasznikow, CZ,

a także broń krótka, w tym Walther,

TT, CZ 70, Colt, Zoraki oraz Norinco.

W większości przypadków była to broń

sprowadzana z zagranicy – mówi „Rzeczpospolitej”

Agnieszka Hamelusz, rzeczniczka

Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP).

Podczas zabezpieczeń, policjanci CBŚP

zatrzymali handlarzy nielegalnym

uzbrojeniem, rusznikarzy, którzy

dokonywali przeróbek, a także osoby

nie mające wymaganych pozwoleń.

Duża liczba przechwyconej broni to

efekt nasilonych policyjnych akcji.

Funkcjonariusze CBŚP w zeszłym roku

sukcesywnie w całym kraju zabezpieczali

broń różnego typu i kalibru, która mogła

służyć do popełniania najcięższych przestępstw.

Operacje nasilono zwłaszcza przed

odbywającymi się latem 2016 r.

Światowymi Dniami Młodzieży.

W maju i czerwcu funkcjonariusze

Centralnego Biura Śledczego Policji

w Katowicach przeszukali domy

i mieszkania 84 osób zamieszkałych na

terenie całego kraju. Efekt był imponujący:

znaleźli 100 sztuk broni palnej,

w tym pistolety maszynowe Skorpion,

karabiny AK 47 i CZ, oraz broń krótką

– pistolety TT, Walther, CZ 70,

Colt, Zoraki i Norinco.

Zabezpieczyli również ponad 17 tysięcy sztuk

amunicji różnego typu i kalibru, a także

elementy składowe broni takie jak zamki,

szkielety, iglice oraz narzędzia rusznikarskie.

– W śledztwie ustalono, że osoby u których

znaleziono broń palną, kupowały ją w

większości poza granicami kraju, nie

posiadając pozwolenia

– wyjaśnia Agnieszka Hamelusz.

Z kolei w innej akcji przeprowadzonej

w maju 2016 r. policjanci szczecińskiego

zarządu CBŚP zainteresowali

się mieszkańcem Śląska, który

oferował broń do sprzedaży.

Funkcjonariusze zdobyli informacje z których

wynikało, że handlarz za pośrednictwem

portalu internetowego, sprzedał broń

kilkunastu osobom z całego kraju.

W działania zostało zaangażowanych

kilkudziesięciu funkcjonariuszy, którzy

przeszukali wiele miejsc i znaleźli

26 jednostek broni palnej i 1,5 tys. sztuk

amunicji, w tym blisko 300 tzw. ostrej.

– Większość osób, które kupiły broń od

handlarza było zaskoczonych, kiedy policjanci

uświadomili im, że posiadają ją nielegalnie.

Sprzedający zapewniał ich bowiem, że na

tego rodzaju broń nie jest wymagane

zezwolenie, podczas kiedy jest ono konieczne

– mówi Agnieszka Hamelusz.

Jedną z większych operacji przeprowadzonych

przez CBŚP była również likwidacja

w październiku 2016 r. miejsca na Dolnym Śląsku,

w którym wytwarzano i przerabiano broń.

Funkcjonariusze zabezpieczyli tam

36 jednostek broni palnej, długiej

i krótkiej, w tym dziewięć maszynowej typu.

– Podczas przeszukania u rusznikarzy

policjanci odkryli również kilkadziesiąt

wytwarzanych samodziałowo tłumików huku.

Część z przerobionej broni była

wyposażona właśnie w takie tłumiki – mówi Hamelusz.

W jednym z przeszukanych miejsc

funkcjonariusze ujawnili nielegalnie

importowaną do Polski, niesprawną

technicznie broń, która była przygotowywana

do przerobienia na palną.

Pozostałe jednostki broni i nielegalną

amunicję CBŚP przechwyciło podczas

zatrzymań osób podejrzanych o udział

w zorganizowanych grupach

przestępczych działających np. metodą

„na policjanta”, a także trudniących się obrotem

narkotykami, czy przestępczością akcyzową.

– Za nielegalne posiadanie broni grozi do

ośmiu lat pozbawienia wolności.

Za jej wytwarzanie i handel – do lat 10

– przypomina Agnieszka Hamelusz.

O ile w ubiegłym roku policjanci

skonfiskowali 552 jednostki nielegalnej broni,

to w 2015 roku – 312, i prawie 19 tys. sztuk

amunicji. Z kolei w 2014 roku

– skonfiskowanej broni było mniej – tylko 232 sztuki.

Źródło: rp.pl

Gangsterska hurtownia broni

przyjmowała zamówienia nawet z zagranicy

Pistolet lub rewolwer za 3 do 6 tys. zł,
w zależności od „mocy” broni.
Karabiny i karabiny automatyczne
za 6 do 8 tys. zł. Do tego naboje po 4-5 zł
za sztukę, z możliwością kupna jednego
lub całej skrzynki.
Taki był cennik gangu handlarzy bronią,
rozpracowanego przez olsztyński CBŚP.
Podczas zatrzymania gangsterów
przejęto 100 sztuk broni palnej oraz
7,5 tys. sztuk amunicji.
W ofercie handlarzy były m.in. kałasznikowy,
skorpiony, Smith&Wesson, Heckler&Koch,
a także ciężki karabin maszynowy Maxim.
Pistolety: Parabellum, Steyer, Mauser, Burnett,
Walther, VIS, Colt, TT, CZ, SIG Sauer;
pistolety maszynowe: Skorpion, Intratec TEC-9,
PM 63, RA, PPS WZ 41 i 43; karabiny i karabinki:
Kałasznikow AKM i AKS, Heckler&Koch,
Schmidt Rubin, Mauser, Mosin; strzelby
i rewolwery (w tym Smith&Wesson)
oraz ciężki karabin maszynowy
Maxim – to tylko najciekawsze egzemplarze
z ponad 100 sztuk broni, zabezpieczonej
przez funkcjonariuszy CBŚP
u członków gangu handlującemu nielegalnym uzbrojeniem.
W swojej ofercie gangsterzy mieli
zarówno broń z czasów I i II wojny światowej,
jak też współczesną.
Wiele egzemplarzy zostało kupionych jako
tzw. broń nieoperacyjna, a później
przerobionych przez rusznikarza
współpracującego z przestępcami.
Oferta handlarzy może robić wrażenie.
Tym bardziej, że – jak ustalił portal tvp.info
– broń nie była zbyt droga i trafiała do
grup przestępczych w całej Polsce.
– Pistolet lub rewolwer kosztował od
3 do 6 tys. zł, w zależności od
„mocy” broni. Karabiny i karabiny automatyczne
sprzedawano za 6 do 8 tys. zł.
Do tego naboje po 4-5 zł za sztukę,
z możliwością kupna jednego lub całej skrzynki.
Broń mogła być dostarczona w dowolne
miejsce kraju. Sprawdzamy, ile sztuk zdążyli
sprzedać przestępcy
w czasie swojej działalności.
Wiemy, że mieli bardzo wielu klientów
– opowiada jeden ze śledczych.
Mogli uzbroić kompanię wojska

Policjanci CBŚP z Olsztyna rozpracowywali

handlarzy bronią od ponad roku.
Z ich informacji wynikało, że gang
zaopatruje grupy przestępcze zarówno
w pistolety, jak i pistolety maszynowe
i karabinki automatyczne.
Gdy funkcjonariusze byli pewni, że
ustalili cały skład grupy i zgromadzili dowody
obciążające przestępców, postanowili wkroczyć.
Przy wsparciu funkcjonariuszy CBŚP z Kielc
i policyjnych antyterrorystów weszli jednocześnie
do kilku mieszkań i domów na ternie
woj. świętokrzyskiego, m.in. w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Zatrzymali czterech mężczyzn
zajmujących się dostawą i handlem bronią.
Część z nich była karana za drobne przestępstwa.
Wpadł też 58-letni rusznikarz.
To on miał przerabiać, ale także
naprawiać i konserwować uzbrojenie
przekazywane mu przez gangsterów.
Śledczy przyznają, że potrafił
on przywrócić sprawność bojową
nawet mocno zniszczonym egzemplarzom.
Podczas przeszukań znaleziono około
100 sztuk broni palnej krótkiej, długiej
i maszynowej oraz ponad 7,5 tys. sztuk
amunicji różnego kalibru.
Do tego części karabinów i pistoletów:
lufy oraz zamki, a także niewybuchy
z II wojny światowej i urządzenia rusznikarskie.
W jednym z miejsc policjanci trafili
również na 600 tys. sztuk podrobionych
papierosów różnych marek.
Podejrzany eksport

Z ustaleń CBŚP wynika, że

niedługo przed zatrzymaniem gangsterzy
otrzymali ofertę kupna broni z terenu Niemiec.
Nie zdążyli jednak dostarczyć uzbrojenia.
Śledczy nie chcą ujawnić, kim byli klienci gangu.
Na pewno ten wątek śledztwa będzie
dokładnie sprawdzany w związku
z zagrożeniem terrorystycznym.

Nie jest bowiem tajemnicą, że terroryści

dokonujący ataków w Zachodniej Europie
zaopatrywali się w broń m.in. w krajach
Europy Środkowo-Wschodniej.
W lutym 2015 r. dziennikarze słowackiej
gazety „Novy Čas” ujawnili, że broń, którą
użyto podczas ataku terrorystycznego
na redakcję „Charlie Hebdo” w Paryżu,
została legalnie zakupiona na Słowacji, jako „nieoperacyjna”.
W Pomorskim Wydziale Zamiejscowym
departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej
i Korupcji Prokuratury Krajowej zatrzymani
usłyszeli zarzuty nielegalnego posiadania
i handlu bronią, za co grozi
do 10 lat więzienia.
Cała piątka została aresztowana.
Niebezpieczny import

Z informacji Centralnego

Biura Śledczego Policji wynika, że w 2016 r.
przechwycono 552 sztuki broni
i ponad 44 tys. sztuk amunicji.
To szokujące dane, ponieważ rok wcześniej
w rękach funkcjonariuszy znalazło się
o 210 sztuk broni mniej.
I dwa razy mniej amunicji. W 2014 r.
przechwycono „tylko” 232 sztuki broni.
Oznacza to, że gwałtownie rośnie liczba
chętnych na broń palną bez wymaganych pozwoleń.
W tym roku CBŚP przechwyciło
już ponad 200 sztuk broni, co oznacza, że
trend ten może się utrzymać.
Policjanci nie kryją, że od kilku lat walczą
z plagą handlu bronią palną sprzedawaną
u naszych południowych sąsiadów, jako
tzw. deco lub rekwizyty filmowe.
W Czechach lub na Słowacji nazywa się ją
„bronią nieoperacyjną” lub „dezaktywowaną”.
To pistolety czy karabiny wyprodukowane
w zakładach zbrojeniowych, ale teoretycznie
pozbawione cech „bojowych”.
Na Słowacji może je kupić każdy,
kto ukończył 18 lat, nie są wymagane żadne pozwolenia.
TVP INFO 
Materiał pomocniczy
omawiany w Glosie Ob
o nielegalnej broni w Polsce
Za You Tube Głos Ob 
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: