NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
PATRIOTYCZNA TV I REDAKTORZY - OSADOWSKI OLSZAŃSKI - ŻYCZĄ DZIECKU - ŻEBYŚ ZDECHŁ MAŁY SKURWYSYNU - FRAGMENT PROGRAMU Z Y.T
CO MÓWIŁ O III R.P MINISTER Mieczysław Wilczek ZANIM "ZDECYDOWAŁ SIĘ " WYSKOCZYĆ Z 12 PIETRA HOTELU W WARSZAWIE ?
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
BARDZO MĄDRY FACET !- O PRZYCZYNACH I SKUTKACH SKURWIENIA SIĘ OJCZYZNY !
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
Są oficjalne zalecenia ws. szczepień. Duże zmiany! ☀Autor Gabi☀
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
MOTORYZACJA -polskie projekty już nie polskie - TO IDZIE DO PRODUKCJI W NIEMCZECH - ZARAZ PO EPIDEMII
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Covid-19 na Węgrzech. György Gődény (Party for Normal Life): „Wirusy.. ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Covid-19 na Węgrzech. György Gődény (Party for Normal Life): „Wirusy istniały, istnieją i będą istnieć, ludzkość zawsze musiała z nimi współistnieć”

Źródło: Breizh-info.com – 21 stycznia 2021 

György Gődény jest na Węgrzech postacią nietypową pod wieloma względami. Ten farmaceuta z Nyíregyháza, miasta na wschodzie kraju, stał się w roku 2020 postacią publiczną na Węgrzech w opozycji do wolnościowych środków podjętych w imieniu Covid. Jego przeciwnicy często kwalifikują go nawet jako „zaprzeczającego wirusowi” (po węgiersku: vírustagadó).

Węgierska prasa donosi również, że jego krewni właśnie założyli nową partię polityczną „Partię Normalnego Życia” (Normális Élet Pártja), z których wielu obawia się, że gdyby kandydował w następnych wyborach parlamentarnych, mógłby wejść do parlamentu węgierskiego.

Breizh-info.com: Czy możesz przedstawić się naszym czytelnikom?

György Gődény: György (George) Gődény, 56 lat, lekarz farmacji. Jestem członkiem Węgierskiego Towarzystwa Badawczego Wolnych Radykalnych (Magyar Szabadgyök-Kutató Társaság) i jednym z założycieli ruchu społeczeństwa obywatelskiego Lekarze dla Lucidity (Orvosok a Tisztánlátásért). Zdrowie to moje powołanie, moje życie jest poświęcone ruchowi, sport to moja pasja. Jestem żonaty, ojciec rodziny; moja żona jest ekonomistką z wykształcenia, a obecnie pracuje w branży fitness. Mamy czworo dzieci i czworo wnuków.

Breizh-info.com: Dlaczego sprzeciwiasz się polityce „zdrowotnej” węgierskiego rządu?

György Gődény: Moje stanowisko w sprawie obecnej sytuacji opiera się na zasadzie, że Węgry są dziś demokracją opartą na rządach prawa. Dlatego mam nie tylko prawo, ale i obowiązek formułowania hipotez, zastrzeżeń i krytyki – o ile są one oparte na podstawach naukowych – wobec środków, które narzucają krajowi, jego mieszkańcom i gospodarce, a nawet całej naszej istnienie, absurdalna szkoda.

Rząd – choć miał już na to wystarczająco dużo czasu – nie wyciągnął wniosków z błędów popełnionych w poprzednich fazach zarządzania epidemią, wręcz przeciwnie: ulegając brutalnym naciskom opozycji, nakładał dalsze ograniczenia i zmuszając te ograniczenia wolności, praktycznie trwałe, postawiły ludność w jeszcze większym impasie. Kiedy to zrozumieliśmy, postanowiliśmy zorganizować i zjednoczyć zwolenników alternatywnych podejść; tak z mojej inicjatywy oraz praktykujących lekarzy Józsefa Tamási i Alfréda Pócsa powstał ruch społeczeństwa obywatelskiego Lekarze, Badacze i Pracownicy Służby Zdrowia na Rzecz Jasności, do którego następnie dołączył dr Gábor Lenkei,

Pierwszą inicjatywą tego ruchu było zorganizowanie w sierpniu 2020 r. – korzystając z kilku tygodni odprężenia, jakie zapewnił nam rząd – międzynarodowej konferencji naukowej w Budapeszcie. Oprócz autorów z Węgier, niemieccy, austriaccy, szwajcarscy, włoscy i rosyjscy specjaliści ds. Zdrowia, znający się na epidemiologii, mikrobiologii i infekcjologii, wypowiadali się na podstawie wyników badań i badań, co doprowadziło do stwierdzenia absurdalności stosowanych obecnie metod zarządzania epidemią. Konferencja była śledzona z jednej strony na miejscu, z drugiej również w Internecie, na żywo, z pomocą trójjęzycznych tłumaczy ćwiczących tłumaczenie symultaniczne. Prezentacje dotyczyły zagadnień związanych z noszeniem maski, niezawodnością testów, o ograniczeniach i szczepionkach, które były wtedy w trakcie opracowywania, ale także o roli, jaką odegrały media w utrzymaniu irracjonalnej paniki. Ta konferencja, a także wydarzenie, które zorganizowaliśmy 11 września 2020 r. – również poświęcone krytyce przyjętej metody zarządzania epidemią i które przyciągnęło wiele osób – wywołały bardzo pozytywne echa, które utwierdziły nas w przekonaniu, że należy kontynuować tę pracę. Dlatego pod koniec ubiegłego roku opublikowaliśmy węgierskie tłumaczenie książki profesora Sucharita Bhakdiego pt.Covid, False Alert, która na poziomie naukowym, ale językiem zrozumiałym dla laika, przedstawia argumenty profesjonalisty przeciwko nadużyciom, zostały popełnione w zarządzaniu epidemią. Wreszcie w grudniu miało miejsce wydanie książki, której jestem współautorem z Istvánem Nemere, zatytułowanej COVID-19 – Titkok, tévedések, tanulságok („Covid19 – Sekrety, błędy, lekcje do nauczenia”). W tej książce przedstawiamy dwie strony medalu: z jednej strony lawinę panicznych doniesień, które napłynęły na nas przez autostradowe media; z drugiej strony, alternatywne naukowe punkty widzenia.

Breizh-info.com: Co sprawiło, że Węgry zdecydowały się sprzymierzyć się z Unią Europejską w zakresie polityki „zdrowia” związanej z Covid?

Dziś bardzo trudno jest wyraźnie zobaczyć to globalne delirium. Jesteśmy pewni, że ani testy, ani ograniczenia wolności, dla których są pretekstem, nie mają żadnego wpływu na skuteczne zarządzanie epidemią, a raczej wydają się być instrumentami służącymi tworzeniu nowego porządku świata.

Na początku tego procesu nadal mogłem współczuć pospiesznym działaniom podjętym przez rząd na dystans i czułem, że moja rola polega przede wszystkim na poinformowaniu moich współobywateli i złagodzeniu wywołanej paniki – w bezprecedensowych proporcjach. – przez media. Dlatego zrobiłem dwa filmy popularnonaukowe, których widzowie widzieli na moich kanałach na YouTube i Facebooku .łącznie kilka milionów użytkowników Internetu. Niestety musiałem zmierzyć się z faktami: mogły minąć tygodnie, a potem miesiące, środki były równie pozbawione logiki i nieodpowiednie do prawdziwego zarządzania epidemią – nie mówiąc już o tym, że sytuacja na Węgrzech ich nie uzasadniała. Od czasu do czasu wyglądało na to, że rząd będzie próbował nieco poluzować swoje nieuzasadnione środki, ponieważ trudno było zobaczyć, jak całkowite załamanie gospodarcze może służyć jego interesom – biorąc pod uwagę to, że do następnych wyborów [zaplanowanych na wiosnę] 2022], był już pewien, że nigdy nie zdoła całkowicie naprawić skutków szkód, które już wyrządził społeczeństwu. I tam ogłoszono nowe ograniczenia, aby obserwatorowi zewnętrznemu bardzo trudno było określić, który czynnik najbardziej ograniczał pole manewru rządu: „kowidiańskie szaleństwo” opozycji, która nieustannie domaga się jeszcze bardziej rygorystycznych środków, czy też naciski gospodarcze i polityczne ze strony opozycji, Bruksela. Możliwe jest również, że w rzeczywistości te dwa zjawiska są jednym.

Nawet po trzydziestu latach trudno jest ustalić, czy młodzieńczy bunt Viktora Orbána i pierwszego Fidesza [partii Viktora Orbána], czy ich krytyka systemu była szczera, czy też był to po prostu najskuteczniejszy środek, jaki znaleźli w aby wejść na arenę polityczną i rozszerzyć tam swoją domenę. Trudno jest ustalić, czy jego kontynuacja pojedynku z Brukselą jest inspirowana ostatnimi płomieniami tego buntu, który może jeszcze nie zostać całkowicie ugaszony, czy też jest po prostu narzucony przez walkę, którą toczymy o przetrwanie naszego narodu – i który czasami może się wydawać beznadziejny. Mam wrażenie, że to swego rodzaju spacer po linie wymagający nie tylko całej odwagi, wszelkich umiejętności i całej determinacji artysty, ale także niezwykłej sprytu i cierpliwości.

Breizh-info.com: Byłeś przedmiotem przeszukania przez policję i toczy się postępowanie sądowe: z jakich powodów?

György Gődény: Wszystko zaczęło się od pytania pisemnego skierowanego do prokuratora generalnego przez Olivio Kocsis-Cake, zastępcę [małej lewicowej partii ekologów] Párbeszéda („Dialog”) – tekst, w którym opisuje mnie jako „najbardziej niesławnego z propagandyści, którzy zaprzeczają istnieniu wirusa ”, prosząc o podjęcie działań przeciwko mnie. Péter Polt [prokurator generalny Węgier] orzekł, że pytania posła stanowią skargę i wszczęto dochodzenie. Zarzuty są następujące: podżeganie do nienawiści i rozpowszechnianie fałszywych wiadomości – dwa przestępstwa, które rzekomo popełniłem w tekstach, które regularnie publikuję na mojej osobistej stronie internetowej (www. Doktorgodeny.hu ), a następnie zamieszczam na Facebooku.

Z punktu widzenia władz problem tkwi w „wirusowej propagandzie”, którą ujawniam w artykule „Wolność wyboru” (A választás szabadsága), oraz wyrażeniach typu „instrument ochrony szkodliwy dla zdrowia”. Od samego początku histerii Covidian, w licznych tekstach i licznych filmach, wyrażałem zastrzeżenia co do obowiązkowego noszenia maski, szalonej paniki propagandy mediów, braku ujednolicenia procedur testowych, absurdalnego pośpiechu, który naznaczył rozwój szczepionek i skrytykowałem wszystkie bezsensowne środki, ale tylko te dwie krytyki sprawiły, że władze spojrzały na czerwono. Według moich prawników podejrzenia te są bezpodstawne, gdyż swoje roszczenia poparłem wynikami badań międzynarodowych, oraz przez stanowiska publikowane przez lekarzy, epidemiologów, chorób zakaźnych i mikrobiologów uznanych w swojej dziedzinie. Po aresztowaniu mnie, ku zaskoczeniu wszystkich (w tym mnie), nawet media opozycyjne stanęły mi w obronie, zarzucając rządowi drastyczne ograniczenie wolności słowa i opinii, a przydomek „partia żandarmowska” czy „formacja poststalinowska strona zastępcy będąca źródłem skargi. Cytując ich obserwację: podczas gdy przydomek „partia żandarmerii” lub „formacja poststalinowska” oznacza partię posła, z której pochodzi skarga. Cytując ich obserwację: podczas gdy przydomek „partia żandarmerii” lub „formacja poststalinowska” oznacza partię posła, która była źródłem skargi. Cytując ich obserwację:„Rządowi i opozycji udało się zgodzić się na aresztowanie obywatela za korzystanie z wolności słowa. „

Breizh-info.com: Jakie rozwiązania polecacie na Węgrzech?

György Gődény: Musimy zmierzyć się z faktami: w obliczu epidemii koronawirusa i przypisywanych jej dwóch milionów zgonów przyjęliśmy zdecydowanie zbyt wąskie podejście. Obecną sytuację zdrowotną traktujemy tak, jakby jej jedyną przyczyną była choroba zakaźna. Nagle koncentrujemy wszystkie nasze wysiłki na próbach zapobiegania przenoszeniu wirusa, rozprzestrzenianiu się czynnika chorobotwórczego.

„Nauka” epidemiologów kierujących – między innymi – działaniami rządu, stosuje myślenie przestarzałe do obecnej sytuacji kryzysu zdrowotnego: tego, co w przeszłości stosowano do dżumy, a nawet dzisiaj do epidemii typu Ebola.

Jednak to, czego dowiedzieliśmy się do tej pory, pokazuje nam, że historia COVID-19 nie jest taka prosta: sytuacja wydaje się raczej charakteryzowana przez interakcję niezakaźnych chorób współistniejących (NCD) i choroby zakaźnej. – w tym przypadku: ciężka ostra zespół oddechowy wywołany przez SARS-CoV-2.

Z tego punktu widzenia absolutnie nie możemy uznać epidemii COVID-19 za pandemię. Moglibyśmy raczej mówić o „syndemii”, czyli fali patologii spowodowanych interakcją, synergią chorób niezakaźnych i zaraźliwych, które wzajemnie się wzmacniają. Jak pokazuje węgierska analiza danych – analiza potwierdzona przez państwowe władze sanitarne! – zgony, które można przypisać wyłącznie koronawirusowi, stanowią zaledwie 3% całkowitej śmiertelności. W Stanach Zjednoczonych również Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) mówi o 6%.

Dlatego uważam, że naszym najważniejszym zadaniem byłaby ochrona starszych pacjentów i / lub pacjentów cierpiących na kilka chorób przewlekłych, aw dalszej perspektywie promowanie poprawy stanu zdrowia całej populacji, w związku z czym byłoby konieczne, aby rząd poparł wiele naukowo uzasadnionych propozycji, które już się pojawiły. Należy przywrócić system opieki zdrowotnej do normalnego stanu, aby kolejka operacji do wykonania została ograniczona do minimum w rozsądnym czasie. Jeśli chodzi o ograniczenia dotyczące najmniej zagrożonych grup ludności, należy je jak najszybciej usunąć; konieczne jest także oddanie wszystkich dostępnych instrumentów w służbie uzdrowienia gospodarki.

Breizh-info.com: Jak wyjaśnisz, że na całym świecie jesteśmy świadkami wyścigu o najbardziej restrykcyjne i najbardziej libertobójcze środki w sprawie Covid i jej konsekwencji?

György Gődény: Każdy, kto potrafi myśleć, doskonale wie, że wirusy istniały, istnieją i będą istnieć, że ludzkość zawsze musiała z nimi współistnieć – ale dziś wydaje się, że ta prosta prawda została zaciemniona. W rzeczywistości wirus i epidemia są tylko jednym instrumentem umożliwiającym transformację systemu światowego.

Musimy otworzyć oczy i wreszcie zrozumieć, że to, z czym walczymy, nie jest wirusem. Wobec wirusów stoczyliśmy już wiele bitew, wygrywaliśmy wiele bitew. Ludzkość pokonała już znacznie poważniejsze epidemie – z tego punktu widzenia nie mamy się więc czego obawiać. Ten koronawirus twierdzi, że SARS-CoV-2 sprawia nam trudność, ale inne mikroorganizmy powodujące choroby układu oddechowego stanowią wyzwanie dla nauk medycznych, a nauka opierając się na naturze od wieków rozwiązuje te problemy.

Jeśli spojrzymy trochę dalej, czujemy, że ostatecznym celem jest prawdopodobnie osiągnięcie całkowitej kontroli i absolutnej dominacji nad ludźmi – plan, w realizacji którego światowe media odgrywają wiodącą rolę. W służbie tego planu posłuży się każdą narracją, która może wpłynąć na opinię publiczną, umożliwiając „nieistniejącym planistom” obronę słuszności ich ograniczeń, wiarygodności ich środków pozbawionych logiki i znaczenia.

Środki te stopniowo przejmują kontrolę nad naszym codziennym życiem, krok po kroku i wywracają je do góry nogami, kładąc kres prywatności naszym stronom. Ostatecznie poddajemy się lichwie, dajemy się skończyć, wielu z nas prawie domaga się tych środków i akceptuje bez wątpienia te nienaturalne przemiany. Przechodzimy całkowitą, ogólnoświatową ofensywę, w wyniku której w krótkim czasie udało się radykalnie zmienić życie, które dotychczas uważaliśmy za normalne lub względnie normalne, tak że znaczna część mas jest teraz nawet skłonna zaakceptować że sytuacja ta staje się trwała, a nasze szanse na jej odwrócenie, a przynajmniej na znalezienie polubownego rozwiązania, stopniowo zbliżają się do zera.

W tym niespokojnym świecie zdominowanym przez chaos bezprecedensowego typu, w którym światowe media sprawują całkowitą dominację nad społeczeństwem, apele o pomoc już nie wystarczają! W końcu musimy się obudzić i zrozumieć, że używają nas jako narzędzi; że w swojej walce z normalnością instrumentalizują naszą dezorientację, nasze lęki i podstawowe instynkty. Manipulują nami i szantażują: mogliśmy wrócić do utraconej normalności, ale tylko pod pewnymi warunkami. W tej chwili te warunki to noszenie maski, godzina policyjna, absurdalny, ale obowiązkowy rytuał testu, przedziały czasowe przesuwane zgodnie z wiekami odwiedzania sklepów, regularne zastrzyki szczepionek, co roku, co roku. semestr, co kwartał,

Prawdziwą katastrofą, która wydarzyła się w czasie tej epidemii wirusowej, było osłabienie, a ostatecznie całkowite zerwanie więzi społecznej, panowanie nieufności, przenikanie podejrzliwości do życia codziennego – iw tym wszystkim zagrożenie. Istnienie w świecie materialnym jest tylko instrument w rękach tych, którzy dążą do pogłębiania podziałów społecznych i budowania systemów totalitarnych.

Najważniejsze jest to, że chcemy, aby drzewo ukryło przed nami las, odwróciło naszą uwagę od prawdziwych przyczyn, wydarzeń i celów, sprawiając, że jesteśmy zbyt zajęci dostosowaniem się do nowego systemu sztucznych reguł rządzących naszym egzystencjalnym horyzontem.

Oto magiczne zdanie czarownika skierowane do publiczności: „Spójrz dobrze na moje ręce, bo zamierzam oszukiwać!”. „ I wiemy, że to oszustwo i że nasze oczy powinny skierować się w innym kierunku.

Tylko że czas to zrozumieć, okazuje się, że królikiem, którego wyjmie z kapelusza za uszy, to my.

Wywiad przeprowadzony przez YV

Zdjęcie: DR

strategika.fr

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: