NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1168 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Decyzja zapadła, będą masowe kontrole. Policja zainteresować się może także i tobą  ☀Autor Gabi☀
NOWE PRAWO DLA PIS - POLAK JUZ NIE DOWIE SIĘ CO KNUJE PIS W UMOWACH Z OBCYMI PAŃSTWAMI - NAWET JAK PODPISZĄ ROZBIÓR !
Uwaga! Może już zostałeś zaszczepiony, a nie wiesz o tym? Mogą szczepić za pomocą testów PCR!  ☀Autor Gabi☀
FRANCJA I NIEMCY REZYGNUJĄ Z SZCZEPIONKI AstraZeneca - POLACY CHCĄ BYĆ SZCZEPIENI NIĄ NAWET WIELOKROTNIE - POLAK :-) WIE :-) CZEGO CHCE CO JEST DOBRE A CO NIE........
WARSZAWA - ULICZNA EGZEKUCJA AFERZYSTY !! SIERŻANT W.P Wacław Trzmielowski ZASTRZELIŁ ZŁODZIEJA Z KRĘGU "ELYT" R.P !!
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
Odważny! Były fan szczepień koronowych przyznaje: „Mam szkody spowodowane szczepieniami”  ☀Autor Gabi☀
Największa Norymberga wszechczasów jest w drodze (uwaga: przetłumaczone z języka niemieckiego)  ☀Autor Gabi☀
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Rzucisz tylko papierek na ulicę i zapłacisz 5 tys. zł kary. Nie ma przebacz ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

 

Kara za śmiecenie może znacznie wzrosnąć

eastnews/Zofia Bazak i Marek Bazak
22 Stycznia 2021

Rzucisz tylko papierek na ulicę i zapłacisz 5 tys. zł kary. Nie ma przebacz

Koniec z pobłażaniem. Ministerstwo Klimatu proponuje by kara za śmiecenie w miejscach publicznych wynosiła od 300 do nawet 5 tys. zł. Dotychczas za takie postępowanie najczęściej należało liczyć się jedynie z pouczeniem.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Ministerstwo Klimatu chce by kary za śmiecie wzrosły
  • Jaka może być maksymalna wysokość kary
  • Z jaką karą za ten czyn trzeba się liczyć obecnie

Będzie wysoka kara za śmiecenie?

„Nie śmieć w miejscu publicznym” – słyszymy od najmłodszych lat. Nie wszyscy się do tego apelu stosują i nie można wykluczyć, że za niesłuchanie mądrych rad przyjdzie im niedługo słono zapłacić. Kary za śmiecenie na ulicach, placach czy trawnikach mają bowiem wzrosnąć.

Obecnie jak przypomina „Dziennik Gazeta Prawna” za zaśmiecanie miejsc publicznych grozi kara w maksymalnej wysokości 500 zł. Tymczasem Ministerstwo Klimatu chce, by widełki za ten czyn wynosiły od 300 do nawet 5 tys. zł. Zakłada to przygotowany przez resort projekt nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Choć zgodnie z obecnymi zasadami za zaśmiecanie miejsc publicznych grozi 500 zł kary, to na takie postępowanie strażnicy miejscy najczęściej przymykają oko i kończy się jedynie na pouczeniu. Potwierdzają to dane przywołane przez gazetę. Przykładowo w Legnicy na 356 interwencji przeprowadzonych w 2020 roku, zdecydowana większość, bo aż 325 kończyła się pouczeniem.

Zgodnie z nowymi zasadami interwencja nadal będzie mogła się zakończyć pouczeniem, ale jeśli straż miejska zdecyduje się ukarać za zaśmiecanie, to trzeba się liczyć z mandatem w wysokości co najmniej 300 zł, podczas gdy dziś za zaśmiecenie chodnika grozi jedynie 50 zł.

Jeśli nowe przepisy wejdą w życie straż miejska będzie mogła nałożyć mandat w maksymalnej wysokości 500 zł. Nie oznacza to, że za śmiecenie w miejscach publicznych nie spotka nas wyższa kara. Jeśli bowiem strażnik zdecyduje się na skierowanie sprawy do sądu, to trzeba będzie się liczyć z grzywną nawet w wysokości 5 tys. zł.

Wysokie kary sprawią, że śmieci będzie mniej?

Czy tak wysokie kary spowodują, że na ulicach śmieci będzie mniej? Według Daniela Chojnackiego, radcy prawnego z kancelarii Domański Zakrzewski Palinka podniesienie górnej granicy grzywy za śmiecenie może wpłynąć prewencyjnie na potencjalnych sprawców.

– Problemem jest jednak niska wykrywalność czynu, a co za tym idzie, trudność w egzekwowaniu tego przepisu – komentuje dla „Dziennika Gazety Prawnej” Chojnacki.

Ekspert zwraca uwagę, że jeśli nieodpowiednie postępowanie z odpadami, niezależnie od miejsca zdarzenia, może zagrozić zdrowiu lub życiu człowieka albo spowodować zanieczyszczenie środowiska, jest przestępstwem i podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Przygotowywana przez resort klimatu nowela jak zauważa gazeta zakłada, że osoba pozostawiająca odpady niebezpieczne w miejscu nieprzeznaczonym do ich składowania lub magazynowania ma podlegać karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Projekt nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach autorstwa Ministerstwa Klimatu został skierowany do konsultacji.

 BiznesInfo

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: