NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Za granicą ustawiają się w kolejkach za jednym polskim produktem. Cała branża może liczyć zyski ☀Autor Gabi☀
"DGP": Rząd próbuje stłumić lekarski bunt  ☀Autor Gabi☀
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
Izrael znalazł nowy kij na niezaszczepionych. „Drakońska ustawa, która łamie etykę lekarską i prawa pacjenta”☀Autor Gabi☀
Reptilianie – czyli ludzie JASZCZURY. Czy naprawdę rządzą światem?
Kiedy skończy się „pandemia”? Prof. Gut: Raczej nigdy końca nie będzie ☀Autor Gabi☀
Gliński atakuje Bosaka. Zupełnie zbędny minister ośmiesza się na Twitterze [ZOBACZ JAK] ☀Autor Gabi☀
"Lubią swoje własne towarzystwo. 11 wspólnych cech, które mają osoby bardzo inteligentne"
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Rząd rozdał bony, a teraz nie pozwala z nich korzystać. Raport mówi sam za siebie ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

 

Bon turystyczny 500 plus wykorzystali nieliczni

eastnews/Arkadiusz Ziolek

Rząd rozdał bony, a teraz nie pozwala z nich korzystać. Raport mówi sam za siebie

Bon turystyczny 500 plus pół roku temu był na ustach wszystkich. Rząd chwalił się kolejnym świadczeniem z którego mogą skorzystać miliony rodzin. Problem w tym, że za sprawą decyzji tego samego rządu Polacy nie mogą z niego skorzystać.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Ilu Polaków skorzystało dotąd z bonu turystycznego
  • Dlaczego korzystanie ze świadczenia jest problematyczne
  • Do kiedy można skorzystać z bonu turystycznego

Półrocze bonu turystycznego

Pamiętacie państwo bon turystyczny? Choć wszedł w życie pół roku temu, jego koncepcja narodziła się dużo wcześniej, bo już jesienią 2019 roku w okresie kampanii wyborczej przed wyborami do Sejmu i do Senatu. Autorem koncepcji było Ministerstwo Rozwoju i według wstępnych założeń bon miał być wsparciem dla najuboższych, by mieli wsparcie finansowe na być może pierwsze w życiu wakacje. Chodziło również o wsparcie branży turystycznej. Po wyborach słuch o bonie turystycznym zaginął.

Pomysł wrócił wiosną zeszłego roku, gdy w Polsce już szalała pandemia i wiadomo było, że wskutek wprowadzonych w związku z nią obostrzeń ucierpi m.in. branża turystyczna. Wiadomo było, że bon ma być dla niej wsparciem, co w praktyce miało oznaczać, że beneficjenci bonu będą mogli go wykorzystać jedynie na terenie naszego kraju. Pozostawało jedynie pytanie kto ma być owym beneficjentem?

Początkowo zakładano, że bon turystyczny będzie należał się wszystkim, którzy pracują na umowę o pracę i zarabiają nie więcej niż średnią krajową. Po wielu perturbacjach i interwencji ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy (w międzyczasie wydawało się, że koncepcja bonu w ogóle upadnie) zdecydowano, że z bonu będą mogli skorzystać ci, którzy korzystają już z programu „Rodzina 500 plus”, czyli sztandarowej propozycji PiS i samego Andrzeja Dudy z wygranej kampanii wyborczej w 2015 roku. Tyle, że w odróżnieniu od tamtego programu tym razem nie będzie to żywa gotówka, a właśnie bon o wartości 500 zł.

Tym samym beneficjentami bonu turystycznego stały się osoby posiadające co najmniej jedno dziecko do 18. roku życia (na każde dziecko przysługuje jeden bon). W przypadku rodzin posiadających dziecko z orzeczeniom o niepełnosprawności, oferowane jest również dodatkowe świadczenie w formie bonu o wysokości 500 zł.

By skorzystać z bonu wystarczy – jak przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych – wejść na PUE ZUS i w zakładkę „Ogólny”. W menu bocznym trzeba wejść w zakładkę „Polski Bon Turystyczny”, a następnie „Mój bon”. Bon turystyczny jak informuje państwowy ubezpieczyciel jest udostępniany na PUE ZUS napodstawie danych, które pochodzą z jednostek wypłacających świadczenie 500 plus. Bonem można opłacać m.in. usługi hotelarskie czy imprezy turystyczne.

Skorzystali nieliczni

Bon turystyczny został podpisany przez prezydenta Andrzeja Dudę 17 lipca, zaś wszedł on w życie 1 sierpnia 2020 roku, czylina półmetku ostatnich wakacji. Od tamtej pory skorzystali z niego tylko nieliczni.

– W całej Polsce w pełni wykorzystanych zostało niewiele ponad 1 mln bonów na ponad 4 mln dostępnych dla rodzin z dziećmi – informuje dolnośląski Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Na samym Dolnym Śląsku z bonu również skorzystali nieliczni. – Do końca minionego roku mieszkańcy naszego regionu wykorzystali 92 660 z prawie 300 tys. dostępnych bonów – czytamy w komunikacie Zakładu.

Dlaczego bon turystyczny został dotychczas wykorzystany w niewielkim stopniu? Powodem tego stanu rzeczy są przywrócone tuż po wakacjach obostrzenia związane z drugą falą pandemii koronawirusa. Tylko w ostatnim czasie zdecydowano o zamknięciu stoków narciarskich, wcześniej znacząco ograniczono działalność obiektów noclegowych (ostatnio również na podróże służbowe). W normalnych warunkach wiele polskich rodzin skorzystałoby z bonu podczas ferii zimowych, jak wiemy jednak upłynęły one w tym roku w warunkach obostrzeń.

Pozytywna wiadomość w tym wszystkim jest jedna. Wprowadzone pół roku temu w życie bony turystyczne są ważne do końca marca 2022 roku, co oznacza, że będzie można z nich skorzystać nie tylko w trakcie tegorocznych wakacji, ale także zimowego wypoczynku w przyszłym roku.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: