NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1160 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
POSEŁ MAJKA UJAWNIA - KULISY SEJMOWE R.P III - SZANTAŻE , KORUPCJA , KARIERY
Dlaczego Prezydent, Premier, Sejm, Senat, ZUS, Urząd Skarbowy, Policja, Wojsko, służby zarejestrowane są jako firmy? ☀Autor Gabi☀
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
PIOTR RYBAK OCENIA SZANSE KANDYDATÓW NA POLITYKÓW
BARDZO WAŻNE: Andy Choinski "Zgadnij, co jest w szczepionkach" | Polski lektor oraz polskie napisy Cz. 1 do 3 ☀ OSTATNIE  VIDEO SZOKUJĄCE!! Autor Gabi☀
Złe wieści dla milionów Polaków.. ☀Autor Gabi☀
Wiadomo, kim był pracownik z Polski, któremu wycięto organy w Meksyku. Nowe fakty ☀Autor Gabi☀
Jest zgoda na przywóz z Niemiec do Mirska 54 000 ton odpadów ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Polakom ryb jeść nie kazano… ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

 

Ile ryb jedzą Polacy?

Pixabay/xesisex
22 Stycznia 2021

Polakom ryb jeść nie kazano. Większość bałtyckich skarbów trafia do innych krajów

Ryby nie goszczą zbyt często na talerzach Polaków. Rocznie zjadamy ok. 14,5 kg ryb, czyli trzykrotnie mniej niż mieszkańcy krajów śródziemnomorskich. Co ciekawe, w naszych kuchniach ryby z Bałtyku goszczą niezwykle rzadko.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Ile Polacy jedzą ryb
  • Ile ryb zjada się w Europie
  • Czy ryby z Bałtyku są zdrowe

Ryby rzadkim gościem na talerzach Polaków

Portal Morski podaje, że rodzime gatunki ryb bałtyckich, takich jak śledź, szprot, flądra, łosoś, turbot czy sandacz częściej goszczą na stołach mieszkańców Skandynawii, czy Europy Zachodniej. Wszystko dlatego, że wciąż panuje w Polsce przeświadczenie, że bałtyckie ryby są zanieczyszczone chemikaliami. Nic bardziej mylnego – polskie ryby spełniają niezwykle rygorystyczne unijne normy i są nieprzecenionym źródłem białka witamin A i D czy kwasów omega-3.

– Bałtyk jest morzem zamkniętym, śródlądowym, gdzie wymiana wód z oceanem jest niewielka i na pewno następuje kumulacja związków, które spływają rzekami. Zawartość metali ciężkich w rybach bałtyckich jest jednak niewielka – nie przekracza nawet połowy dozwolonej normy – mówił w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes dr inż. Wojciech Sawicki, ekspert ds. bezpieczeństwa żywności z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

– Ze względu na bezpieczeństwo konsumentów wprowadzono limity określone prawem, których wartości w surowcu nie mogą być przekroczone, aby mógł być on przeznaczony do konsumpcji dla ludzi – wskazuje zaś dr hab. inż. Joanna Szlinder-Richert, zastępca dyrektora ds. naukowych w Morskim Instytucie Rybackim.

– Poziomy zanieczyszczeń w rybach i w środowisku morskim podlegają kontroli w ramach Państwowego Monitoringu Środowiska, jak również w ramach monitoringu żywności. Badania prowadzą także sami przetwórcy, dlatego że to w ich interesie jest sprawdzenie, czy surowiec, z którego korzystają, jest bezpieczny. W innym przypadku w razie kontroli groziłyby im surowe kary – dodaje.

Dane Europejskiego Obserwatorium Rynku Rybołówstwa (EUMOFA) wskazują, że przeciętny Polak zjada rocznie ok. 14,5 kg ryb, co w porównaniu do reszty europejskich krajów, zwłaszcza śródziemnomorskich, jest wartością niezwykle małą. Hiszpanie, którzy są uznawani za jeden z najzdrowszych krajów Europy, zjadają nawet trzy razy więcej ryb.

– Ryby bałtyckie – szproty, śledzie, flądry, dorsze, łososie, belony i gładzice – są bardzo cenione na Zachodzie i w Skandynawii. Ogromne ilości wyjeżdżają na zachód i północ Europy. Polacy nie mają pojęcia, jak olbrzymia jest tego skala. Dobrze pasowałoby tu powiedzenie: cudze chwalicie, swego nie znacie. Od lat próbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego nasze ryby są cenione przez ekologicznie wyedukowane społeczeństwa na Zachodzie, podczas gdy do Polski trafiają te pochodzące z innych mórz – powiedział cytowany przez Portal Morski Marcin Radkowski, prezes Kołobrzeskiej Grupy Producentów Ryb, inicjator programu Naturalnie Bałtyckie.

Spożywanie polskich ryb bardziej ekologicznym rozwiązaniem

Portal wskazuje też, że ryby z Bałtyku warto jeść nie tylko dlatego, że są niezwykle zdrowe. To, co przemawia za kupowaniem polskich ryb, to również kwestie logistyczne i ekologiczne. Ryby z naszego morza nie musiały bowiem przebyć tysiąca kilometrów, zanim znalazły się na sklepowych półkach. Ich spożywanie jest dzięki temu bardziej ekologiczne i zostawia mniejszy ślad węglowy niż wybieranie ryb z innych obszarów połowowych. Nieprzecenioną zaletą jest także to, że kupując polskie ryby, wspieramy rodzime rybołówstwo.

– To szczególnie ważne teraz, w dobie pandemii. W ten sposób można pomóc naszym rybakom, przetwórcom i tysiącom ludzi, którzy są zatrudnieni w całej tej branży – podkreślił Marcin Radkowski, inicjator programu Naturalnie Bałtyckie.

 BiznesInfo

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

2 thoughts on “Polakom ryb jeść nie kazano… ☀Autor Gabi☀

  1. Polskie rybki sa przepyszne 🙂 🙂 🙂 Prosto z morza mniam 🙂 Czesto wmawia sie ludziom, ze cos jest niezdrowe tylko po to zebysmy chorowali.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: