NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1164 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
"Nie daj się dźgnąć szczepionką COVID-19!!!!!, dopóki tego nie przeczytasz!!!!!!
POSEŁ MAJKA UJAWNIA - KULISY SEJMOWE R.P III - SZANTAŻE , KORUPCJA , KARIERY
"Polska rżnie lasy. Puste place widać z kosmosu!!!!" ☀Autor Gabi☀
Posłuchaj tego doktora i byłego profesora szkoły medycznej o spisku kryminalnym i eksperymentalnych szczepionkach ☀Autor Gabi☀
To oni zniechęcają Polki i Polaków do szczepień! ☀Autor Gabi☀
SPORE ZMIANY!  RZĄD ZMIENIA KOLEJNOŚĆ SZCZEPIEŃ! ZASKAKUJĄCA DECYZJA ☀Autor Gabi☀
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Na tani prąd Polacy muszą jeszcze poczekać. Jak długo? ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

„Okazało się, że w tym mrocznym, pochmurnym okresie jesienno-zimowym na nic się zdała wiara w energetykę wiatrową czy energetykę słoneczną. Bo po prostu, nic nie wieje, albo słabo wieje, a słońca nie ma” – mówi były wiceminister gospodarki Jerzy Markowski.

„Bestia ze Wschodu” pcha ceny energii w górę

Fala mrozów, która w styczniu nawiedziła Polskę, natychmiast podniosła ceny prądu. Atak zimna, śniegu i lodu, który otrzymał nazwę „Bestia ze Wschodu”, spowodował bowiem nagły wzrost cen uprawnień do emisji CO2. Ceny te na rynku spotowym przebiły rekordowe 34 euro za tonę. Rok temu oscylowały wokół 24–25 euro/t. Od razu odbio się to na cenach prądu, które w kontraktach rocznych wzrosły w styczniu nawet do ponad 261 zł, czyli o 11 proc. więcej  niż wynosiła średnia cena w grudniu 2020 r.

Już w ubiegłym roku, jak wynika z raportu przygotowanego przez energetyczny think tank Ember, ceny hurtowe energii elektrycznej w Polsce okazały się najwyższe w Unii Europejskiej. Polska wyprzedziła pod tym względem Grecję.Jak zauważa Bartłomiej Kubicki, analityk Societe Generale, którego cytuje RP, „jeśli takie ceny się utrzymają, to z pewnością przełożą się na wzrost cen prądu dla odbiorców końcowych”.

„Gospodarstwa domowe te rosnące koszty emisji CO2 zobaczą najpewniej na swoich rachunkach dopiero w 2022 r.” – twierdzi Kubicki.

„Opłata mocowa” – koszt i wsparcie

Według obliczeń firmy Rachuneo koszty korzystania z energii elektrycznej dla 4-osobowej rodziny podniosły się o około 11 złotych na miesiąc. Główną przyczyną problemów jest opłata mocowa, która stanowi osobny, dodatkowy koszt dla odbiorców energii, oraz stanowi wsparcie, przede wszystkim, dla tracących rentowność elektrowni węglowych.Z kolei analityk Santander BM Paweł Puchalski upatruje w tym zjawisku impuls do zmniejszania coraz droższej produkcji z węgla, a w to miejsce do zwiększania importu tańszej energii z zagranicy i budowania instalacji OZE, np. morskich farm wiatrowych.

Jerzy Markowski, były wiceminister gospodarki, w rozmowie ze Sputnikiem zaznacza, że faktem jest, że to pierwsze od wielu lat ochłodzenie spowodowało znaczny wzrost zapotrzebowania na energię elektryczną z węgla kamiennego.

„Okazało się, że w tym mrocznym, pochmurnym okresie jesienno-zimowym na nic się zdała wiara w energetykę wiatrową czy energetykę słoneczną. Bo po prostu, nic nie wieje, albo słabo wieje, a słońca nie ma. Ten wzrost zapotrzebowania kolejny raz wykazał, że w dalszym ciągu podstawowym źródłem dostawy energii elektrycznej i cieplnej mają być surowce kopalne. Czyli jak gdyby cała odpowiedzialność przeszła na węgiel. I trudno się dziwić, że przy takim stanie rzeczy ceny na emisje wzrosły. Aczkolwiek ja bym akurat tego argumentu, dotyczącego kosztów emisji CO2, nie przeceniał, ponieważ cena na emisję dwutlenku węgla jeszcze trzy lata temu wynosiła 4-5 euro. Dzisiaj wynosi ponad 30. Pamiętam, że dziesięć lat temu było to nawet ponad 40. I to z klimatem nie miało nic wspólnego” – twierdzi Jerzy Markowski.

Wyzwanie technologiczne dla Polski

Według rozmówcy jest to po prostu ewidentna spekulacja. I nie ma tu winy ze strony jakichkolwiek opłat energetycznych, składających się na cenę energii w Polsce czy gdziekolwiek indziej.

„To po prostu czysta spekulacja, nad którą mało kto potrafi, albo nikt nie potrafi zapanować. Eksperci zastrzegają jednak, że długofalowo rosnące koszty emisji to trend, który będziemy obserwować z uwagi na unijną politykę klimatyczną, mającą na celu ograniczanie spalania paliw kopalnych. Mam wrażenie, że to jest doskonały impuls do tego, ażebyśmy do zagadnienia obniżenia CO2 podeszli nie politycznie, a po inżyniersku. Czyli jako wyzwanie technologiczne, które ma doprowadzić do obniżenia emisji dwutlenku węgla, a nie do zaprzestania używania węgla. I ten wzrost cen emisji jak gdyby przekłada się w tej chwili na wzrost kosztów wszelkiej działalności inwestycyjnej w energetyce w całej Europie. To nie dotyczy tylko mojego kraju, ale dotyczy całej Europy. Jeszcze raz powtarzam: jest to wyzwanie technologiczne, a nie polityczne” – twierdzi Jerzy Markowski.

Jest on przekonany, że Polska z tym sobie poradzi tak, jak doskonale poradziła sobie w energetyce z siarką.

Eksperci nie mają wątpliwości, że koszty emisji CO2 będą dalej rosły z uwagi na zaostrzającą się unijną politykę klimatyczną. Jednak w dłuższym terminie nie musi to oznaczać, że ceny prądu w Polsce będą stale rosły.

sputniknews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: