NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1159 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Dlaczego Prezydent, Premier, Sejm, Senat, ZUS, Urząd Skarbowy, Policja, Wojsko, służby zarejestrowane są jako firmy? ☀Autor Gabi☀
PIOTR RYBAK OCENIA SZANSE KANDYDATÓW NA POLITYKÓW
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
BARDZO WAŻNE: Andy Choinski "Zgadnij, co jest w szczepionkach" | Polski lektor oraz polskie napisy Cz. 1 do 3 ☀ OSTATNIE  VIDEO SZOKUJĄCE!! Autor Gabi☀
POSEŁ MAJKA UJAWNIA - KULISY SEJMOWE R.P III - SZANTAŻE , KORUPCJA , KARIERY
Złe wieści dla milionów Polaków.. ☀Autor Gabi☀
Wiadomo, kim był pracownik z Polski, któremu wycięto organy w Meksyku. Nowe fakty ☀Autor Gabi☀
Jest zgoda na przywóz z Niemiec do Mirska 54 000 ton odpadów ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Przełomowy sondaż. Już większość Polaków jest za szczepieniem, a Ty? ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

 

Zaskakujący sondaż ws. szczepień

eastnews/Andrzej Iwanczuk/Reporter
21 Stycznia 2021

Niespełna miesiąc po rozpoczęciu szczepień przeciw Covid-19 w Polsce znacząco rośnie grupa osób, które chcą się zaszczepić. Jak pokazuje najnowszy sondaż CBOS przyjęcie preparatu deklaruje ponad połowa Polaków, a niemal co trzeci twierdzi, że się nie zaszczepi.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Ponad połowa Polaków chce się zaszczepić
  • Jaki wzrost chętnych nastąpił w porównaniu z listopadem
  • Jakie obawy wskazują przeciwnicy szczepionki

Zaskakujący sondaż ws. szczepień

W przyszłym tygodniu minie miesiąc od rozpoczęcia w Polsce szczepień przeciw Covid-19, jak dotąd zaszczepionych zostało ponad pół miliona Polaków i jak się okazuje znacząco rośnie odsetek osób, które zamierzają przyjąć preparat. Dowodzi tego najnowszy sondaż pracowni CBOS.

Z badania wynika, że w pierwszej połowie stycznia chęć zaszczepienia sie przeciw Covid-19 zadeklarowało 56 proc. Polaków z czego 33 proc. udzieliło odpowiedzi „zdecydowanie tak”, zaś 23 proc. „raczej tak”. Inne zdanie w tej kwestii ma 30 proc. ankietowanych z czego 16 proc. „zdecydowanie” zaszczepić nie chce się 16 proc., zaś 14 proc. „raczej” nie chce. 1 proc. respondentów już się zaszczepiło, zaś 13 proc. nie ma zdania w tej kwestii.

Okazuje się zatem, że ponad połowa Polaków chce się zaszczepić. Zapewne podzielone mogą być opinie odnośnie tego czy jest to wysoki czy niski odsetek, pewne jest natomiast, że grupa osób, która planuje przyjąć preparat znacząco rośnie. Wystarczy przyjrzeć się sondażowi CBOS z listopada zeszłego roku, kiedy to chęć zaszczepienia się deklarowało jedynie 36 proc. ankietowanych, co oznacza, że w ciągu dwóch miesięcy grupa zwolenników szczepień wzrosła aż o 20 pp. Jak to wygląda po drugiej stronie? Otóż w listopadzie zaszczepić ni

Skąd tak wyraźny wzrost w grupie zwolenników szczepień? Pracownia zwraca uwagę, że między listopadem ub.r. a styczniem tego roku ogłoszono Narodowy Program Szczepień, odbywały się również liczne akcje informacyjne i promujące szczepienia, wreszcie 27 grudnia rozpoczął się proces szczepień w tzw. grupie zero.

Stosunek do szczepień przeciw Covid-19 jak zauważa Polska Agencja Prasowa w dużej mierze zależy od wieku badanych. Największymi entuzjastami przyjęcia preparatu co nie zaskakuje są osoby najstarsze, wśród których niemal trzy czwarte deklaruje chęć zaszczepienia się (74 proc.), z czego 51 proc. w sposób zdecydowany.

Jakie podejście w tym zakresie prezentują najmłodsi badani? W grupie wiekowej 18-24 lata zaszczepić chce się blisko jedna trzecia ankietowanych (37 proc.), w tym tylko 15 proc. udzieliło odpowiedzi „zdecydowanie tak”.

Zwolennikami szczepień jak podaje PAP częściej niż inni są mieszkańcy największych miast, absolwenci wyższych uczelni, a także respondenci, których dochody na osobę w gospodarstwie domowym wynoszą co najmniej 2000 zł.

Dlaczego Polacy nie chcą się szczepić?

Malejącą jak widać grupę badanych, którzy nie chcą się zaszczepić zapytano o powody takiego podejścia. Najczęściej wskazywano na potencjalne skutki uboczne, jakie może wywołać nowa szczepionka (78 proc.). Niemal jedna trzecia badanych (35 proc.) ma wątpliwości odnośnie skuteczności szczepień, zaś 13 proc. twierdzi, że w ogóle unika szczepień. Tylko 7 proc. ankietowanych twierdzi, że nie zaszczepi się gdyż Covid-19 nie jest groźną chorobą.

Z sondażu wynika, że mężczyźni częściej niż kobiety nie zamierzają się szczepić, gdyż uważają, że Covid-19 nie jest chorobą groźną, a także dlatego, że już na nią chorowali. Z kolei kobiety częściej niż mężczyźni obawiają się skutków ubocznych, jakie może wywoływać szczepionka przeciw Covid-19, a także częściej w ogóle unikają szczepień.

Tymczasem z przeprowadzonego pod koniec 2020 roku sondażu UCE RESEARCH i SYNO wynikało, że odsetek zwolenników i przeciwników szczepień przeciw Covid-19 jest niemal identyczny – 43,8 proc. twierdziło, że się nie zaszczepi, zaś 43,4 proc. deklarowało gotowość do przyjęcia preparatu.

Uczestników badania, którzy deklarowali, że się nie zaszczepią zapytano, czy jest coś pod wpływem czegoś mogliby zmienić zdanie w tej kwestii. Jak już pisaliśmy większość, bo aż trzy czwarte badanych z tej grupy twierdziło, że żadne zachęty nie przekonają ich do szczepień, a jedynie 10 proc. nie wykluczyło zmiany opinii. Jako potencjalną zachętę najczęściej wskazywali oni pieniądze (45,1 proc.).

BiznesInfo

Udostępnij – to Twój obowiązek wobec Rodziny, znajomych, ludzi!!!

Za Facebook/Seba Pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

One thought on “Przełomowy sondaż. Już większość Polaków jest za szczepieniem, a Ty? ☀Autor Gabi☀

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: