NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1158 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
PIOTR RYBAK OCENIA SZANSE KANDYDATÓW NA POLITYKÓW
BARDZO WAŻNE: Andy Choinski "Zgadnij, co jest w szczepionkach" | Polski lektor oraz polskie napisy Cz. 1 do 3 ☀ OSTATNIE  VIDEO SZOKUJĄCE!! Autor Gabi☀
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
Dlaczego Prezydent, Premier, Sejm, Senat, ZUS, Urząd Skarbowy, Policja, Wojsko, służby zarejestrowane są jako firmy? ☀Autor Gabi☀
Mam to w d...! Tak lekarz skomentował szpitalny skandal. Chodzi o..  ☀Autor Gabi☀
Polecieli do Meksyku, wycięto im organy? Jeden Polak zmarł, drugi jest w śpiączce  ☀Autor Gabi☀
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Afera szczepionkowa. Rozmrożone fiolki trafiały do szpitali.. ☀Kilka dni temu mowiłam gdzie protokół z utylizacji? Wiedziałam, że tak będzie!!Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
 Ustalenia Faktu: Afera szczepionkowa. Rozmrożone fiolki trafiały do szpitali, m.in. do spółki należącej do Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Ustalenia Faktu: Afera szczepionkowa. Rozmrożone fiolki trafiały do szpitali, m.in. do spółki należącej do Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Fakt dotarł do nocnej korespondencji, którą 2 stycznia 2021 r. toczyły ze sobą Narodowy Fundusz Zdrowia i Agencja Rezerw Materiałowych. Maile były przesyłane do wiadomości ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego. Wynika z nich, że do Centrum Medycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego sp. z o.o. 28 i 29 grudnia 2020 r. trafiły pule rozmrożonych szczepionek, które musiały być natychmiast podane pacjentom. Potwierdza to słowa zwolnionej ze spółki należącej do WUM prezeski, Ewy Trzepli, która mówiła o działaniu pod presją ryzyka przeterminowania szczepionek.

Afera szczepionkowa. Rozmrożone fiolki trafiały do szpitali, m.in. do spółki należącej do Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Foto: .

Nie cichną echa afery szczepionkowej, która na przełomie roku wzburzyła Polaków. Po tym jak do wiadomości publicznej wyciekły informacje o szczepieniu „spod lady” VIP-ów, trwa przerzucanie się odpowiedzialnością za to, co się stało.

Dlaczego część szpitali i placówek, takich jak spółka należąca do Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (Centrum Medyczne WUM sp. z o.o.) zaszczepiły na przełomie grudnia i stycznia 2021 r. osoby spoza grupy „0”, w tym celebrytów, ale też lokalnych biznesmenów, rodziny lokalnych polityków itd.? Czy to była samowolka placówek medycznych, czy efekt uzgodnień z Ministerstwem Zdrowia lub działanie pod presją czasu?

Ciekawe światło na sprawę rzuca korespondencja, do której dotarł Fakt, w szczególności dwa nocne e-maile.

Godz. 22:22. Dyrektor Departamentu Kontroli NFZ pisze do szefa Agencji Rezerw Materiałowych

2 stycznia, gdy afera szczepionkowa rozkręcała się w najlepsze, Jerzy Pilarski, Dyrektor Departamentu Kontroli Narodowego Funduszu Zdrowia wezwał szefa Agencji Rezerw Materialowych Michała Kuczmierowskiego, do przekazania wszelkich danych dotyczących złożonych i realizowanych zamówień na szczepionki przeciw COVID-19 dot. następujących jednostek: Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Centrum Medycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego sp. z o. o. (spółka należąca do WUM).

Była godzina 22:22. „Dane te są niezbędne w celu przeprowadzenia szczegółowej analizy w związku z planowaną na dzień 4 stycznia b.r. kontrolą w w/w jednostkach” – pisał Pilarski, prosząc o odpowiedź najdalej do niedzieli, 3 stycznia 2021 r.

Pilarski swojego e-maila kieruje też do wiadomości Adama Niedzielskiego, szefa ministerstwa zdrowia, Filipa Nowaka, p.o. szefa NFZ oraz Marcina Wasilewskiego, dyrektora biura logistyki Agencji Rezerw Materiałowych.

Godz. 23:59. Dział logistyki Agencji Rezerw Materiałowych odpowiada

Jeszcze tej samej nocy Pilarskiemu odpowiada Marcin Wasilewski, dyrektor logistyki Agencji Rezerw Materiałowych. Jest godzina 23:59. Mail trafia także do ministra zdrowia i szefa NFZ.

Wasilewski informuje, że Uniwersytecke Centrum Kliniczne WUM i spółka należąca do WUM złożyły zamówienia:

– w dn. 30 grudnia 2020 (105 fiolek dla Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM, z adresem dostawy: ul. E. Plater 21 w Warszawie),

– w dn. 24 grudnia, 28 grudnia 2020 r. i 29 grudnia 2020 r. (łącznie 405 fiolek dla spółki Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, z adresem dostawy: ul. Nielubowicza 5 w Warszawie).

„Pracownicy MZ obdzwaniali Szpitale Węzłowe”

Najciekawsze są jednak informacje o okolicznościach składania zamówień i stanie dostarczanego preparatu.

Szef logistyki Agencji Rezerw Materiałowych pisze, że zamówienie złożone przez spółkę należącą do WUM z dnia 24 grudnia zostało dokonane „na podstawie uzgodnienia pomiędzy MZ (ministerstwo zdrowia-red.) a Szpitalem”. Czytamy: „Pracownicy MZ obdzwaniali szpitale węzłowe”.

Marcin Wasilewski wyjaśnia szefowi Departamentu Kontroli NFZ, że realizacja zamówień z 24 i 28 grudnia nastąpiła, kolejno, 28 i 29 grudnia.

„Ważna do 2 stycznia”, czyli rozmrożona

Na uwagę zwraca adnotacja na końcu e-maila, która wskazuje na to, że spółka WUM otrzymała z ARM szczepionki już rozmrożone, które trzeba było natychmiast wykorzystać.

„Wszsytkie wysyłane szczepionki to partia EJ6795. W przypadku pierwszej dostawy ważna do 02.01, w przypadku drugiej do 03.01 – zgodnie z wytycznymi producenta, firmy Pfizer, o okresie przydatności 120h. Dostawę zrealizowała Neuca” – czytamy w e-mailu dyrektora logistyki agencji do NFZ.

Szpital pod ścianą

Z opisanej korespondencji wynika, że państwowa Agencja Rezerw Materiałowych wraz z Ministerstwem Zdrowia musiały pod koniec 2020 r., rozsyłając po Szpitalach Węzłowych partie szczepionek, przynajmniej część z nich (tak jak spółkę należącą do WUM) postawić pod ścianą. Był okres pomiędzy świętami Bożego Narodzenia a Sylwestrem, narodowy program szczepień jeszcze się nie rozpoczął, wielu pracowników personelu medycznego było na urlopach, a szczepionki musiały być wykorzystane w ciągu 5 dni. Inaczej poszłyby na zmarnowanie.

Skąd wiemy, że szczepionki były rozmrożone? Wynika to wprost z faktów, na które powołuje się dyrektor biura logistyki ARM. Jeśli termin przydatności szczepionki był pięciodniowy, musi to oznaczać, że partia była rozmrożona. W innym przypadku, Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego sp. z o.o. miałoby 6 miesięcy na jej wykorzystanie.

Prezes ARM odpowiada 

Michał Kuczmierowski mówi Faktowi, że zamówienia szczepionek do CMWUM odbywało się identycznie, jak w przypadku każdego szpitala.

– Przeważnie szpitale dostają już odmrożone partie szczepionki, chyba, że zażyczą sobie inaczej, ale w tym przypadku tak nie było. Najpierw WUM zamówił 75 dawek szczepionki, a później na prośbę pani dyrektor CM przesłaną mailem zwiększyliśmy pulę o kolejne szczepionki – wyjaśnia i dodaje: WUM doskonale wiedział, że one także będą miały zgodnie z zaleceniem producenta 120 godzinny termin przydatności.

Szczepionka COMIRNATY firmy Pfizer i BioNTech. Termin przydatności

Zgodnie z informacjami od producenta, nieotwarta fiolka z preparatem może być przechowywana w zamrażarce przez 6 miesięcy. Właściwa temperatura przechowywania wynosi od minus 90°C do minus 60°C.

Poza zamrażarką szczepionka, która nie jest otwarta, może być przechowywana przez maksymalny okres do 5 dni. Wymagana temperatura to od 2°C do 8°C (w temperaturze, wyższej, maksymalnie do 30°C., nie więcej niż 2 godziny).

Szczepionek raz rozmrożonych nie wolno ponownie zamrażać

Afera szczepionkowa

Do szczepień wbrew zasadom Narodowego Programu Szczepień, zgodnie z którym obecnie szczepiona jest grupa „zero”, a więc pracownicy ochrony zdrowia i rodzice wcześniaków, doszło w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym i podległej mu spółce pod koniec ubiegłego roku. Wśród zaszczepionych przez Centrum Medyczne WUM znaleźli się b. premier, europoseł SLD Leszek Miller z żoną, aktorzy, m.in. Krystyna Janda, jej córka Maria Seweryn, Wiktor Zborowski, Michał Bajor, Olgierd Łukaszewicz, Anna Cieślak i Radosław Pazura, satyryk Krzysztof Materna czy dyrektor programowy TVN Edward Miszczak. Poza tym w kraju zaszczepiło się także kilku starostów i wielu VIP-ów (dokładna liczba wciąż nie jest znana).

Społeczeństwo skrytykowało celebrytów, którzy połasili się o szczepionki spod lady, a właściwe instytucje rozpoczęły kontrolę dot. podania preparatu z pominięciem zasad określonych w Narodowym Programie Szczepień. W efekcie kilku ludzi kultury przeprosiło za swoje zachowanie, a pracę straciła prezes CM WUM, dr Ewa Trzepla. Jednak 8 stycznia 2021. w liście przesłanym do redakcji portalu Onet, dr Trzepla zwróciła uwagę, że organizując na przełomie grudnia i stycznia jej placówka działała pod ogromną presją.

Dr Trzepla, odwołana prezes spółki WUM: „Zrobiono ze mnie kozła ofiarnego”

Dr Trzepla twierdzi, że zrobiono z niej kozła ofiarnego, pozbawiając jej stanowiska. Wyjaśniła, że rządzący postanowili szybko porozwozić produkt po szpitalach, ale bez żadnych procedur dystrybucji, a dawki miały krótki terminem przydatności. Władze placówki, szukając rozpaczliwie chętnych do szczepienia (z badań wynikało, że Polacy podchodzą do nich z dystansem), miały się więc zwrócić do aktorów, by dodatkowo oswoili statystycznego „Kowalskiego” z perspektywą wbicia mu igły.

„W pierwszej kolejności zaszczepione były osoby zaangażowane w akcję. W tym dniu z 75 otrzymanych szczepionek zaszczepiliśmy zaledwie 60 osób. Zaangażowane w to były od 9:00 do 18:00 cztery zespoły. W czasie tych dziewięciu godzin można było zaszczepić 400 osób. Przeraził nas brak chętnych i długie przestoje w pracy (…) W trybie nagłym, nieplanowanym zaszczepiliśmy około 300 osób z grupy zero oraz około 150 osób spoza niej: rodzin, pracowników służb pomocniczych, pacjentów z Kampusu Banacha, wśród których byli też aktorzy. W pojedynczych przypadkach w sytuacji niepewności co do tego, ile osób się stawi na tak nagle organizowane szczepienie w końcówce roku, pracownicy szczepili również osoby towarzyszące osobie szczepionej. Było to podyktowane troską o niezmarnowanie materiału do zaszczepienia” – pisała dr Trzepla

Korespondencja, do której dotarł Fakt, potwierdza wersję odwołanej prezes spółki WUM. Jasno wynika z niej, że jej placówka działała pod ogromną presją czasu.

Nie oznacza to, że zrozumiałe jest udostępnienie szczepionek celebrytom i VIP-om. Sama zresztą komisja działająca w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym wykazała kierowanej przez nią spółce liczne nieprawidłowości w organizacji szczepień. Stwierdziła m.in. brak należytego doboru osób, którym zaproponowano i wykonano szczepienia.

Czy ministerstwo zdrowia zostawiło szpitale bez rekomendacji?

Dlaczego szpitalom rozsyłano rozmrożone szczepionki? Czy placówki miały tego pełną świadomość? Czy Ministerstwo Zdrowia sformułowały wytyczne dla Szpitali Węzłowych, które jasno wyjaśniałyby, co robić, w przypadku braku wymaganej liczby chętnych na szczepienie (czy należy wówczas szukać osób spoza grupy „0”, czy pozwolić preparatowi się przeterminować).

Wysłaliśmy zapytania do Ministerstwa Zdrowia oraz Agencji Rezerw Materiałowych w tej sprawie. Do chwili publikacji nie uzyskaliśmy odpowiedzi na nasze pytania.

fakt.pl
TANAJNO ANTYSZCZEPIONKOWCEM?????
Nigdy.

Nie mam nic przeciwko szczepionkom. Zawsze uważałem, że zagrożeniem jest państwowy system szczepień, realizowanych pod przymusem, który wyklucza wolnorynkowe gwarancje dobrej jakości.

Od ponad dekady walczę z przymusem szczepień. Często byłem przez to spychany do narożnika antyszczepionkowców. Mimo uszu puszczano opartą o doświadczenia prostą logiczną myśl : skoro kartonowe państwo kompromituje się niemal w każdym obszarze organizowanym z użyciem administracji publicznej, to dlaczego mielibyśmy wierzyć, że system szczepień oparty o patologię przymusu ma być zorganizowany lepiej, bezpiecznie, skutecznie?

Kiedyś patologię udawało się przykryć dzięki nadobnym wypowiedziom ekspertów, lekarzy i polityków. Teraz król jest nagi.
System szczepień zorganizowany pod przymusem zamiast dawać obywatelom korzyści z naukowego osiągnięcia, jakim jest szczepionka, stanowi zagrożenie dla zdrowia obywateli, gdyż kupowana na przetargach gdzie ceną stanowi 80% oceny a jakość 20%, w rzeczywistości nie chroni nawet przez epidemią, co widać było w ostatnich latach na przykładzie odry.
(o koronawirusie to już nie ma co wspominać)

Za: Facebook/Paweł Tanajno ujawnił 
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: