Nowy Tomyśl: Restauracja otwarta mimo zakazu. Policjanci usłyszeli brawa, a Sanepid GWIZDY

Nowy Tomyśl: Restauracja otwarta mimo zakazu. Policjanci usłyszeli brawa, a Sanepid GWIZDY
Autor: pixabay.com – zdjęcie poglądoweNowy Tomyśl: Restauracja otwarta mimo zakazu. Policjanci usłyszeli brawa, a Sanepid GWIZDY

Jedna z restauracji w Nowym Tomyślu zdecydowała się na otwarcie mimo obostrzeń. Interweniował miejscowy Sanepid oraz policja. Mundurowym podziękowano… brawami! Całą sytuację opisujemy w poniższym artykule.

Od kilku dni trwa akcja pod nazwą „#otwieraMY”. Wiele restauracji, barów czy hoteli decyduje się na otwarcie mimo obowiązujących od 24 października obostrzeń. Restauratorzy i właściciele lokali mają dość lockdownu. Ich sytuacja jest bardzo trudna, bo mogą świadczyć swoje usługi tylko w formie „na wynos” lub „na dowóz”.

W minioną sobotę (16 stycznia) nastąpiło otwarcie restauracji „Smaczne Jadło” w Nowym Tomyślu. Właścicielka otworzyła swój lokal jako jedna z pierwszych w regionie. Portal nowytomysl.naszemiasto.pl poinformował, że na miejscu zjawiła się policja oraz Sanepid, który chciał przeprowadzić kontrolę. Właścicielka Bogusława Prosół odmówiła i inspektorzy sporządzili tylko protokół.

W lokalu było wielu klientów, którzy żywiołowo reagowali na całą sytuację. Policjanci asystowali inspektorom i usłyszeli oklaski, a pracowników Sanepidu wygwizdano i pożegnano słowami „wstyd” i „hańba”.

Lokalny portal poinformował, że na miejscu był także radca prawny kobiety oraz poseł poseł Konfederacji, Krystian Kamiński.

 

– Jestem już pod ścianą. Jeśli nic nie zrobię, wszystko pójdzie na marne. Miałam już sytuację, że gdy chciałam zamówić sosy, frytki i inne produkty, okazało się, że mam blokadę na towar. Mam nadzieję, że ludzie się zbiorą i będziemy solidarnie walczyć o nasz byt – powiedziała właścicelka w rozmowie z lokalnym portalem.

Podczas kontroli w lokalu było wielu mieszkańców Nowego Tomyśla, którzy także nie godzą się na dalsze restrykcje. Wielu z nich było bez maseczek i nie zachowywało dystansu społecznego. Przed lokalem zorganizowano także happening przeciwko zakazom.

se,pl