NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1168 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Decyzja zapadła, będą masowe kontrole. Policja zainteresować się może także i tobą  ☀Autor Gabi☀
NOWE PRAWO DLA PIS - POLAK JUZ NIE DOWIE SIĘ CO KNUJE PIS W UMOWACH Z OBCYMI PAŃSTWAMI - NAWET JAK PODPISZĄ ROZBIÓR !
Uwaga! Może już zostałeś zaszczepiony, a nie wiesz o tym? Mogą szczepić za pomocą testów PCR!  ☀Autor Gabi☀
FRANCJA I NIEMCY REZYGNUJĄ Z SZCZEPIONKI AstraZeneca - POLACY CHCĄ BYĆ SZCZEPIENI NIĄ NAWET WIELOKROTNIE - POLAK :-) WIE :-) CZEGO CHCE CO JEST DOBRE A CO NIE........
WARSZAWA - ULICZNA EGZEKUCJA AFERZYSTY !! SIERŻANT W.P Wacław Trzmielowski ZASTRZELIŁ ZŁODZIEJA Z KRĘGU "ELYT" R.P !!
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
Odważny! Były fan szczepień koronowych przyznaje: „Mam szkody spowodowane szczepieniami”  ☀Autor Gabi☀
32 Przepowiednie / proroctwa dotyczące XXI wieku. wojny , kataklizmy i nie tylko ...
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Polski rząd na straży wolności słowa: milionowe kary dla serwisów społecznościowych za cenzurę ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

W Ministerstwie Sprawiedliwości trwają prace nad projektem ustawy ws. wolności słowa w Internecie. To pokłosie ostatnich incydentów blokowania kont użytkowników lub usuwania opublikowanych przez nich treści w mediach społecznościowych.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas piątkowej konferencji prasowej przedstawił ostateczną wersję projektu ustawy o Ochronie wolności słowa użytkowników serwisów społecznościowych (tzw. Ustawy Wolnościowej), która miałaby kontrolować usuwanie lub blokowanie przez media społecznościowe stron użytkowników i ich publikacji.

Jak tłumaczył minister, polscy obywatele, którzy uczestniczą w internetowych dyskusjach na forum globalnych portali społecznościowych dostępnych na terenie Polski, powinni mieć zagwarantowane prawnie podstawy do poszanowania swoich swobód obywatelskich i wolności, które gwarantuje im Konstytucja. Według szefa resortu sprawiedliwości, właśnie dlatego było konieczne stworzenie ram i mechanizmów, które będą ten stan rzeczy kontrolować.

Ziobro przypomniał, że aktualnie, to serwisy społecznościowe same decydują o cenzurowaniu czy usuwaniu wpisów, a nawet blokowaniu kont użytkowników. – Nie ma skutecznej możliwości odwołania się od takiej decyzji, nawet jeśli obywatel wykaże, że nie złamał żadnego prawa, a działanie serwisu łamie wolność wypowiedzi, to nie oznacza, że serwis uzna roszczenia.

Wolność słowa i wolność debaty jest istotą demokracji. Nie ma demokracji, kiedy państwo nie gwarantuje wolności w obszarach, które mają wyraz w bardzo wielu przestrzeniach życia publicznego i społecznego. Zaprzeczeniem tego jest cenzura – podkreślił Ziobro.

Zapowiedział również powołanie pięcioosobowej i ponadpartyjnej Rady Wolności Słowa, której przewodniczący zostanie wybrany na 5-letnią kadencję przez kwalifikowaną większość 3/5 głosów Sejmu. W skład Rady wejdą eksperci z dziedziny prawa i mediów.

Serwis usuwa wpis lub blokuje konto: co można zrobić?

Ustawa zakłada, że po zablokowaniu konta lub usunięciu wpisu, który nie naruszał polskiego prawa, użytkownik może złożyć skargę do serwisu, a ten ma 48 godzin na jej rozpatrzenie.

Jeśli dana platforma społecznościowa uzna, że blokadę lub usunięcie należy utrzymać, mimo że treść nie narusza polskiego prawa, to w kolejnym kroku użytkownik może złożyć odwołanie do Rady Wolności Słowa, która ma 7 dni na jego rozpatrzenie. Jeśli zdecyduje, że skarga była zasadna, to może nakazać natychmiastowe przywrócenie wpisu lub odblokowanie konta.

Postępowanie będzie prowadzone w formie elektronicznej, co ma zapewnić mu szybkość i niskie koszty. Od decyzji Rady będzie przysługiwała skarga do sądu. Jeśli serwis nie zastosuje się do decyzji Rady lub sądu, to Rada może nałożyć na niego karę finansową w wysokości od 50 tys. zł do 50 mln zł.

​Wiceszef MS Sebastian Kaleta, który koordynuje prace nad projektem dodał, że już w następnym tygodniu projekt trafi do dalszych prac rządowych.

Morawiecki: Algorytmy nie mogą decydować, czy nasze poglądy są słuszne

Przypadki blokowania użytkowników i usuwania treści skomentował wcześniej premier Mateusz Morawiecki, zapewniając, że polski rząd zrobi wszystko, by określić ramy funkcjonowania Facebooka, Twittera, Instagrama i innych podobnych platform.

Przez blisko 50 lat żyliśmy w kraju, w którym obowiązywała cenzura; w kraju, w którym Wielki Brat mówił nam, jak mamy żyć, co mamy myśleć i czuć – a czego myśleć, mówić i pisać nie mamy prawa – napisał Morawiecki.

Według Morawieckiego algorytmy nie mogą decydować o tym, czy poglądy są słuszne.- Nie ma, i nie może być, zgody na cenzurę. Ani państwową – taką jak kiedyś w PRL, ani prywatną, taką jaką próbuje się wprowadzać dziś. Wolność słowa jest solą demokracji – dlatego musimy jej bronić – podkreślił premier.

Zaznaczył, że dotyczy to przede wszystkim właścicieli portali społecznościowych, którzy nie są ponad prawem, ponieważ media społecznościowe mają służyć społeczeństwu, a nie korporacjom. Morawiecki zapewnił, że Polska będzie stać na straży wolności słowa.

Korporacje zaczęły traktować naszą internetową aktywność tylko jako źródło zysku i wzmacniania globalnej dominacji. A także czuwać nad poprawnością polityczną tak, jak im się to podoba. I zwalczać tych, którzy się im sprzeciwiają – stwierdził premier.

Podobnego zdania jest wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz, który na antenie Polskiego Radia 24, przypomniał, że Polacy mają za sobą doświadczenia ograniczania wolności słowa, dlatego ta idea jest tak ważna. – Wolność słowa jest elementem esencjonalnym nie tylko demokracji, ale prawem przyrodzonym człowieka – zaznaczył Przydacz. Dodał, że polski rząd z niepokojem patrzy na to, co się dzieje w Internecie, kiedy to korporacje mogą wpływać na rzeczywistość poprzez ograniczanie swobody wypowiedzi.

Wygląda na to, że premier Morawiecki chce pójść o krok dalej i zaproponować, żeby kwestią wolności słowa zajęto się na szczeblu unijnym. Zdaniem piątkowej „Rzeczpospolitej”, to ostatnie przypadki blokowania konta Donalda Trumpa spowodowały, że nagle portale społecznościowe znalazły się na celowniku polityków.Źródło z PiS potwierdziło, że Morawiecki zachęcony powodzeniem wcześniejszych negocjacji budżetowych, chciałby uregulować sprawę mediów społecznościowych na forum Brukseli, ponieważ bez tego krajowe regulacje nie maja takiego znaczenia.

Co na to użytkownicy portali?

W komentarzach pod artykułami w większości pomysł rządu spotkał się z pozytywnym przyjęciem, jednak nie brakuje i słów krytyki pod adresem PiS-u. Użytkownicy zarzucają politykom partii rządzącej, że nagły szum wokół wolności słowa na portalach społecznościowych wynika ze strachu, że spotka ich los Donalda Trumpa, któremu ostatnio regularnie serwisy blokują i usuwają publikowane treści. Pisownia oryginalna:

już dawno, dawno powinno się wprowadzić wiele regulacji w tym obszarze, ponieważ to z czym mamy od lat do czynienia w sieci to absolutna patologia; bez wątpienia też brak tych (nawet podstawowych) regulacji był bardzo na rękę wielu właścicielom serwisów społecznościowych i zarządzającym nimi zespołom, którzy od lat pogrywają sobie bardzo nieczysto – twierdzi Paweł Strzelczyk.

– Nastepny idiotyczny pomysl,ale jak juz chca cos takiego stworzyc to ci co beda siedziec w tej radzie powinni byc powolani z poza sejmu – uważa Norbert Furlepa.

Trump zablokowany w kolejnym serwisie. Pewnie Ziobro zrobił w Polsce dlatego, żeby ich nikt nie zablokował – pisze Andrzej Kirsztejn.

– Dokładnie, Unia powinna się zająć sprawą wolności słowa w internecie, portale społecznościowe jak Facebook czy Twitter powinny być przede wszystkim dla ludzi i powinni czuć się tam swobodnie – podkreśla Franek.

sputniknews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: