kobieta dostaje szczepionkę

Kiedy w grudniu amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków udzieliła firmom Pfizer / BioNTech i Moderna pozwolenia na dystrybucję ich eksperymentalnych szczepionek przeciwko koronawirusowi mRNA wśród Amerykanów w trybie „ awaryjnym ”, otworzyła wrota dla innych krajów, aby szybko poszły w ich ślady .

Do 11 stycznia, licząc Chiny i Rosję, 43 kraje podały co najmniej 26 milionów dawek szczepionki – zwłaszcza Pfizer – z dużo bardziej ambitnymi planami na nadchodzący rok. Globalne cele firm w zakresie dostaw na 2021 r. Obejmują dwa miliardy dawek Pfizer / BioNTech i co najmniej 600 milionów zastrzyków Moderna.

Opierając się na wypróbowanej i prawdziwej technice marketingowej polegającej na nabijaniu „iluzji niedoboru” w celu „ przyspieszenia popytu ”, urzędnicy USA próbują skierować uwagę opinii publicznej na wymyślony dramat niedoborów szczepionek i wolniejszy niż oczekiwano wdrożenie.

Jednakże, ponieważ wczesne sygnały ostrzegawcze widoczne już podczas badań klinicznych zaczynają przekładać się na poważne reakcje niepożądane na szerszą skalę, urzędnicy stają teraz w obliczu nowego wyzwania w zakresie public relations – „ zarządzania oczekiwaniami ” w celu zapewnienia gotowości populacji do przyjęcia szczepionki.

Ponieważ coraz więcej ludzi słyszy o zdarzeniach niepożądanych i pojawia się więcej zdarzeń niepożądanych – od zagrażającej życiu anafilaksji i wizyt na pogotowiu po zapalenie mózgu i śmierć – „sprzedaż” eksperymentalnych zastrzyków może stać się coraz trudniejszą walką.

Zgony… jak dotąd

W Stanach Zjednoczonych głównym mechanizmem zgłaszania działań niepożądanych jest Vaccine Adverse Event Reporting System (VAERS), wadliwy system biernego nadzoru, który opiera się na chęci i zdolności rodziców i specjalistów do dobrowolnego składania zgłoszeń.

Jak napisał prezes Obrony Zdrowia Dziecka, Robert F.Kennedy, Jr. 18 grudnia 2020 r. Do współprzewodniczącego nowej Rady Doradczej COVID-19, VAERS okazał się poważną porażką, z mniej niż 1% zdarzeń niepożądanych kiedykolwiek zgłoszonych , według federalnego badania z 2010 roku .

Biorąc pod uwagę fatalne osiągnięcia VAERS w wychwytywaniu poważnych zdarzeń niepożądanych, warto zauważyć, że 13 zgonów – podzbiór 3916 wszystkich zdarzeń niepożądanych zgłoszonych po szczepieniu COVID-19 – zostało już zarejestrowanych przez system do końca grudnia (zgodnie z Wyszukiwarka MedAlerts ).

Dziewięć zgonów nastąpiło po podaniu szczepionki Pfizer, a cztery po podaniu Moderny (patrz tabela poniżej). Prawie wszyscy zmarli zostali umieszczeni w zakładach opieki (głównie w domach opieki), chociaż jeden 63-letni mężczyzna otrzymał zastrzyk w pracy.

Pięć (a prawdopodobnie sześć) zgonów nastąpiło tego samego dnia co szczepienie, wszystkie u kobiet i czasami w ciągu 60 do 90 minut po wstrzyknięciu – i nie zaobserwowano żadnego „natychmiastowego działania niepożądanego”.

Raporty opisują wyniki, od „pienienia się w ustach” po „masywne zawały serca”. Trzech zmarłych było w wieku od wczesnego do połowy sześćdziesiątki.

truthunmuted.org