Benjamin Rotszyld nie żyje.
Benjamin Rotszyld nie żyje. (Zdj. screen/YT)

Benjamin de Rothschild, właściciel Edmond de Rothschild Group, zmarł w wieku 57 lat – poinformowały w niedzielę francuskie media. Bankier zmarł w sobotę, w swojej posiadłości.

Bankier i prezes holdingu Edmond de Rothschild, Benjamin de Rothschild, zmarł w wieku 57 lat. Informacje o jego śmierci przekazała francuskim mediom jego rodzina.

„Ariane de Rothschild i jej córki są głęboko zasmucone, informując o śmierci męża i ojca, Benjamina de Rothschilda”- czytamy w komunikacie prasowym.

Przyczyną śmierci był zawał serca. Bankier zmarł w domu rodzinnym w szwajcarskim Chateau de Pregny, zwany też zamkiem Rothschildów. Posiadłość znajdująca się w pobliżu Jeziora Genewskiego należała do rodziny od połowy XIX wieku.

Benjamin de Rothschild był francuskim bankierem. Był synem Edmonda Adolphe. Benjamin to potomek siódmego pokolenia założyciela dynastii Mayera Amschela.

Po ukończeniu studiów pracował w rodzinnych bankach w Kalifornii. W 1989 roku wrócił do Europy i założył Compagnie de Trésorerie Benjamin de Rothschild specjalizujący się w zaawansowanym zarządzaniu ryzykiem finansowym. Po śmierci ojca w 1997 r. zastąpił go jako prezes Compagnie Financière Edmond de Rothschild.

nczas