NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1169 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Decyzja zapadła, będą masowe kontrole. Policja zainteresować się może także i tobą ☀Autor Gabi☀
Największa Norymberga wszechczasów jest w drodze (uwaga: przetłumaczone z języka niemieckiego) ☀Autor Gabi☀
Odważny! Były fan szczepień koronowych przyznaje: „Mam szkody spowodowane szczepieniami” ☀Autor Gabi☀
WARSZAWA - ULICZNA EGZEKUCJA AFERZYSTY !! SIERŻANT W.P Wacław Trzmielowski ZASTRZELIŁ ZŁODZIEJA Z KRĘGU "ELYT" R.P !!
Uwaga! Może już zostałeś zaszczepiony, a nie wiesz o tym? Mogą szczepić za pomocą testów PCR! ☀Autor Gabi☀
FRANCJA I NIEMCY REZYGNUJĄ Z SZCZEPIONKI AstraZeneca - POLACY CHCĄ BYĆ SZCZEPIENI NIĄ NAWET WIELOKROTNIE - POLAK :-) WIE :-) CZEGO CHCE CO JEST DOBRE A CO NIE........
NOWE PRAWO DLA PIS - POLAK JUZ NIE DOWIE SIĘ CO KNUJE PIS W UMOWACH Z OBCYMI PAŃSTWAMI - NAWET JAK PODPISZĄ ROZBIÓR !
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Czy urząd skarbowy może sprawdzić konto prywatne? Sprawa nie jest taka oczywista ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

 

Czy urząd skarbowy może sprawdzić konto prywatne?

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
16 Stycznia 2021

Czy urząd skarbowy może sprawdzić konto prywatne? Sprawa nie jest taka oczywista

Czy urząd skarbowy może sprawdzić konto prywatne? Jeśli tak, to w jakich przypadkach? Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że za głupi żart możemy otrzymać list z prokuratury. Jakie operacje na koncie mogą wzbudzić czujność urzędu skarbowego?

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Czy urząd skarbowy może sprawdzić konto prywatne,
 • Czy banki przekazują urzędowi skarbowemu informacje o rachunkach osobistych,
 • Na co powinieneś uważać, by Twoje konto nie zostało poddane kontroli.

Czy urząd skarbowy może sprawdzić konto prywatne?

To, czy urząd skarbowy może sprawdzić konto osobiste, nie jest tak oczywiste, jak mogłoby się zdawać. Warto wiedzieć, że urząd skarbowy nie dokonuje kontroli prywatnych rachunków bez odpowiednich ku temu podstaw. Na co powinniśmy uważać, by nie narazić się na kontrolę urzędu skarbowego?

Urząd skarbowy nie dysponuje informacjami o tym, że w banku został założony nowy rachunek, jednak banki mają obowiązek przekazywać informacje dotyczące niektórych operacji na koncie.

Kiedy urząd skarbowy może sprawdzić konto prywatne?

Aby urząd skarbowy sprawdził nasze konto osobiste, bank musi powiadomić urząd o nieprawidłowościach lub podejrzanych operacjach przeprowadzanych na naszym koncie. Portal kumamkase.pl podaje, że dzieje się tak, gdy:

 • na nasze konto wpływają przelewy na wysokie sumy,
 • otrzymujemy przelewy z podejrzanych źródeł,
 • na rachunku zarejestrowano transakcje z kontami, których właścicieli trudno zweryfikować,
 • otrzymujemy przelewy od różnych nadawców, ale na podobne kwoty, które mogłyby sugerować celową dywersyfikację wpłat na jedno konto,
 • otrzymujemy przelewy na małe sumy w niewielkich odstępach czasu, które składają się na wysoką kwotę,
 • otrzymujemy lub wysyłamy przelewy o podejrzanych tytułach.

Urząd skarbowy sprawdza przelewy na wysokie sumy

Banki mają obowiązek przekazywać urzędowi skarbowemu informacje o transakcjach na wysokie sumy, które rejestrowane są na naszym koncie. Portal przekazał, że “wysoką kwotą”, o której bank musi donieść urzędowi skarbowemu, jest równowartość 15 tys. euro, czyli przy aktualnym kursie niemal 68 tys. zł.

Istotną informacją jest fakt, że bankowe systemy bezpieczeństwa wychwytują zarówno operacje na duże sumy, jak i ich powtarzalność. Ponadto niektóre banki ustanawiają swoje limity na sumy mniejsze niż wspomniane ustawowe 15 tys. euro. Zgłaszane są wówczas także kwoty jak 10 tys., czy nawet 5 tys. euro.

Nieprawidłowości na koncie

Jeśli urząd skarbowy otrzyma od banku informację, że na naszym koncie dochodzi do podejrzanych transakcji, możemy spodziewać się, że otrzymamy wezwanie do urzędu skarbowego w celu złożenia stosownych wyjaśnień. Jeśli urząd wykaże, że doszło do nieprawidłowości, może naliczyć nam karę grzywny i zażądać zwrotu kwoty podatku wraz z odpowiednimi odsetkami, które zostaną nam naliczone w związku ze zwłoką.

Jeśli śledztwo wykaże, że dopuściliśmy się przestępstwa podatkowego, urząd może naliczyć nam dodatkowy podatek w wysokości 75 proc. kwoty, która nie uległa rozliczeniu.

W przypadku, w którym konto bankowe posłużyło do popełnienia przestępstwa, sprawa, oprócz do urzędu skarbowego, trafi także do prokuratury.

Z urzędem skarbowym nie ma żartów

Wiele osób zapomina, jak ważne są tytuły przelewów, które wpisujemy za każdym razem, gdy wysyłamy do kogoś pieniądze. To duży błąd. Jeśli nasz znajomy postanowi zrobić nam żart i wyśle przelew zatytułowany w podejrzany sposób, bank przekaże informację do Generalnego Inspektoratu Informacji Finansowej, który później może przekazać informację do urzędu skarbowego.

Niewinne żarty mogą często skończyć się dla nas w przykry sposób. Jeśli zaistnieje podejrzenie o popełnieniu przestępstwa, sprawa trafi do prokuratury.

BiznesInfo

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: