Prawnik włoskiego Sądu Najwyższego, profesor Alfio D’Urso, przedstawił dowody przeciwko zaangażowaniu szefa ochrony Leonardo, Arturo D’Elii, w sprawę włamania do wyborów w USA . Informacja została przekazana D’Urso przez funkcjonariusza służb bezpieczeństwa wysokiego szczebla, który stwierdził również, że Arturo jest skłonny zeznawać przeciwko wszystkim osobom i podmiotom biorącym udział w zamianie głosów. Arturo D’Elia był konsultantem ds. Bezpieczeństwa IT w Agencji Łączności i Informacji NATO w Rzymie. Był także szefem ds. Bezpieczeństwa we włoskim przedsiębiorstwie zbrojeniowym Leonardo SpA, którego satelity były wykorzystywane w hakowaniu wyborów w USA .

Włoski prawnik Alfio D'Urso przedstawia dowody przeciwko aresztowanemu szefowi ochrony Leonardo, Arturo D'Elii, zaangażowaniu w hakowanie wyborów w USA
Włoski prawnik Alfio D’Urso przedstawia dowody przeciwko aresztowanemu szefowi ochrony Leonardo, Arturo D’Elii, zaangażowaniu w hakowanie wyborów w USA

Zaangażowanie Leonarda w hakowanie wyborów w USA

Jak donosi GreatGameIndia wcześniej, były oficer CIA Bradley Johnson ujawnił, że satelity włoskiego wykonawcy obrony, Leonardo, zostały użyte w hakowaniu wyborów w USA w 2020 roku .

Według Johnsona serwery we Frankfurcie zawierały tylko częściowe ślady włamania. Operacja ponownej kalibracji ataku hakerskiego odbyła się za pośrednictwem serwerów Leonardo i po zmianie numerów nowe zmanipulowane dane zostały wysłane z powrotem do maszyn do głosowania Dominion w USA.

Według oficera, ten transfer danych wyjaśnił niesławną „usterkę” w automatach do głosowania w Dominion podczas wyborów .

Informacja została potwierdzona przez byłego doradcę ds. Bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych, generała Flynna, za co jego konto zostało zablokowane przez Twittera.

Generał Flynn opublikował tweeta na temat szefa ochrony Leonardo Arturo D'Elii w sprawie włamania do wyborów w USA
Generał Flynn tweetuje na temat zaangażowania szefa Leonardo ds. Bezpieczeństwa Arturo D’Elii w sprawę hakowania w wyborach w USA, za co jego konto zostało zablokowane przez Twittera

Kim jest Arturo D’Elia

Arturo D’Elia był konsultantem ds. Bezpieczeństwa IT w Agencji Komunikacji i Informacji NATO w Rzymie w latach 2010–2015. Był także szefem ds. Bezpieczeństwa w firmie Leonardo SpA, włoskiej firmie zajmującej się obronnością.

Arturo D'Elia, szef ochrony Leonardo, aresztowany w sprawie włamania do wyborów w USA
Arturo D’Elia, szef ochrony Leonardo, aresztowany w sprawie włamania do wyborów w USA

Opracował dystrybucję Linux Live Distibution do przeprowadzania kryminalistyki przechwytującej dane z pamięci urządzeń, z których korzysta włoska policja stanowa i wojskowa. D’Elia opracowała również poprawkę dotyczącą luki w zabezpieczeniach Sun Solaris dla systemów Pentagon US Air Force.

Jak donosi Reuters, Arturo D’Elia jest jedną z dwóch osób aresztowanych w sprawie hakerskiej Leonardo.

Włoska policja poinformowała 5 grudnia, że ​​co najmniej 10 gigabajtów poufnych danych zostało skradzionych Leonardo przez złośliwe oprogramowanie zainstalowane na zaatakowanych maszynach.

Zapytany o szczegóły w dokumencie sądowym, Leonardo powtórzył, że tajne, strategiczne informacje nie były przechowywane na naruszonych komputerach. Leonardo nie przechowuje ściśle tajnych danych wojskowych w zakładzie grupy w Pomigliano d’Arco niedaleko Neapolu.

Policja aresztowała Arturo D’Elia i Antonio Rossiego, którzy obaj pracowali w Leonardo, za ich rolę w włamaniu do 94 komputerów, z których 33 znajdowały się w zakładzie grupy w Pomigliano.

Włoski prawnik Alfio D’Urso zeznaje przeciwko Arturo D’Elia

Według informacji dostarczonych przez urzędnika wysokiego szczebla służb bezpieczeństwa, prawnik włoskiego Sądu Najwyższego Alfio D’Urso sporządził złożone pod przysięgą oświadczenie zawierające szczegóły dotyczące udziału Arturo D’Elia w wyborach w USA.

Arturo D’Elia, były szef działu IT w Leonardo SpA, został oskarżony przez prokuraturę w Neapolu o manipulację danymi technologicznymi i wszczepianie wirusów do głównych komputerów Leonardo SpA w grudniu 2020 r.

D’Elia została zdetronizowana przez przewodniczącego w Neapolu, aw zeznaniach złożonych pod przysięgą w listopadzie 2020 r. Na polecenie i kierownictwo nas, osób pracujących z ambasady USA w Rzymie, podjęliśmy operację zmiany danych z wyborów w USA z 3 listopada 2020 r. od znacznego marginesu zwycięstwa Donalda Trumpa do Joe Bidena w wielu stanach, w których Joe Biden przegrywał w głosowaniu.

Oskarżony stwierdził, że pracuje w ośrodku Leonardo w Pescarze i wykorzystywał możliwości szyfrowania cyberwojny na poziomie wojskowym do przesyłania komutowanych dróg.

Wojskowy satelita wieży Fucino we Frankfurcie w Niemczech, obrońca przysięga, że ​​w niektórych przypadkach dane mogły zostać przełączone tak, aby reprezentowały więcej niż całkowitą zarejestrowaną liczbę wyborców.

Oskarżony oświadczył, że jest skłonny zeznawać przed wszystkimi osobami i podmiotami zaangażowanymi w zamianę głosów z Donalda Trumpa na Joe Bidena, kiedy będzie miał pełną pozycję dla siebie i swojej rodziny.

Pozwany oświadcza, że ​​zabezpieczył w nieujawnionym miejscu kopię zapasową oryginalnych danych i danych przełączonych na polecenie przedstawienia dowodów w sądzie w tej sprawie.

Alfio D'Urso sporządził oświadczenie Alfio D'Urso przedstawiające szczegóły jego zeznań dotyczących wyborów w USA
Alfio D’Urso sporządził oświadczenie Alfio D’Urso przedstawiające szczegóły jego zeznań dotyczących wyborów w USA

Wyślij swoje wskazówki i uwagi, wypełniając ten  formularz  lub napisz do nas bezpośrednio na podany adres e-mail. Dołącz do nas na  WhatsApp,  aby uzyskać więcej informacji i aktualizacji.

GreatGameIndia  to  czasopismo poświęcone geopolityce i stosunkom międzynarodowym. Poznaj zagrożenia geopolityczne, przed którymi stoją Indie, w naszej ekskluzywnej książce  Indie w dysonansie poznawczym .

greatgameindia.com