Zgłoszono, że chińscy urzędnicy usunęli 300 badań Batwoman Shi Zhengli ze ściśle tajnego laboratorium w Wuhan powiązanego z początkami COVID-19. Szczegóły ponad 300 badań, w tym wielu chorób przenoszonych ze zwierząt na ludzi, nie są już dostępne.

Chiny usuwają 300 badań Batwoman Shi Zhengli z Wuhan Lab powiązanych z pochodzeniem COVID-19
Chiny usuwają 300 badań Batwoman Shi Zhengli z Wuhan Lab powiązanych z pochodzeniem COVID-19

Setki stron informacji dotyczących badań przeprowadzonych przez ściśle tajny Instytut Wirusologii w Wuhan zostało wymazanych.

Szczegóły ponad 300 badań, w tym wielu chorób przenoszonych ze zwierząt na ludzi, opublikowanych online przez państwową Narodową Fundację Nauk Przyrodniczych (NSFC), nie są już dostępne, donosi Dailymail.

Usunięcie kluczowych dowodów na nowo wzbudziło obawy, że Chiny próbują wybielić dochodzenie w sprawie pochodzenia wirusa.

W ramach czystki badań online NSFC usunęło wszelkie odniesienia do badań przeprowadzonych przez Shi Zhengli , wirusologa z Wuhan, który zyskał przydomek Batwoman za swoje wyprawy w celu zbierania próbek w jaskiniach nietoperzy.

Zniknęły również badania kluczowe dla wszelkich badań nad źródłem wirusa, w tym jedno dotyczące ryzyka zakażenia międzygatunkowego przez nietoperze koronawirusami podobnymi do Sars, a drugie dotyczące patogenów ludzkich przenoszonych przez nietoperze.

To nie pierwszy raz, kiedy oskarżono Chiny o ukrywanie ważnych dowodów na temat pochodzenia wirusa.

greatgameindia.com/