NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
PATRIOTYCZNA TV I REDAKTORZY - OSADOWSKI OLSZAŃSKI - ŻYCZĄ DZIECKU - ŻEBYŚ ZDECHŁ MAŁY SKURWYSYNU - FRAGMENT PROGRAMU Z Y.T
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
BARDZO MĄDRY FACET !- O PRZYCZYNACH I SKUTKACH SKURWIENIA SIĘ OJCZYZNY !
POLACY NARÓD PRZEKLĘTY ? dziwne zbiegi okolicznosci - rzecz o opiece NMP nad Polską!
Są oficjalne zalecenia ws. szczepień. Duże zmiany! ☀Autor Gabi☀
Dla wszystkich zaszczepionych szczepionką Pfizer/BioNtech
Narodowy spis powszechny ludności i mieszkań w 2021 r.USTAWA z dnia 9 sierpnia 2019 r.
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

USA „Prezydencki” plan Bidena na swoją kadencję – szczegóły ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Wewnątrz planu Bidena o wartości 1,9 biliona dolarów na pomoc zmagającym się Amerykanom

Zasiłki dla bezrobotnych? Czek. Pomoc w opiece nad dzieckiem? Czek. Czeki? Czek.

Mother Jones .

W czwartek wieczorem prezydent elekt Joe Biden nakreślił pierwszą część dwuetapowego planu swojej administracji, mającego na celu powstrzymanie koronawirusa i ożywienie zmagającej się amerykańskiej gospodarki. Głównym celem jego propozycji jest udzielenie natychmiastowej, indywidualnej pomocy Amerykanom cierpiącym na recesję wywołaną pandemią.

Tak zwany amerykański plan ratunkowy, który przedstawił Biden, obejmuje wydatki na pomoc w wysokości 1,9 biliona dolarów. Propozycja obejmuje około biliona dolarów na przedłużenie zasiłku dla bezrobotnych, pomoc na wynajem, rozszerzoną pomoc na opiekę nad dziećmi, bezpośrednie płatności w wysokości 1400 dolarów dla kwalifikujących się gospodarstw domowych i nie tylko. Obejmuje również pomoc w wysokości 350 miliardów dolarów dla rządów stanowych i lokalnych, których budżety zostały uderzone przez spowolnienie gospodarcze, oraz 20 miliardów dolarów na pomoc w szybszej dystrybucji szczepionek wśród Amerykanów.

Kiedy prezydent Obama przedstawił swój własny pakiet bodźców gospodarczych w 2009 roku, spotkał się z wrogością ze strony prawodawców z obu partii, obawiających się wydatków, które zwiększyłyby deficyt federalny i programy uprawnień, które wyglądały jak dotacje rządowe. Okoliczności zmusiły Obamę do zaproponowania wydatków w wysokości zaledwie 787 miliardów dolarów – kwota, którą większość ekonomistów zgadza się obecnie, była niewystarczająca, aby zszokować gospodarkę z recesji – i skierować te pieniądze za pomocą programów mających na celu pobudzenie tworzenia miejsc pracy, a nie zapewnienie natychmiastowej pomocy rodzinom.

Dwanaście lat później Biden staje w obliczu Partii Republikańskiej, która zapowiedziała powrót do polityki oszczędnościowej, ale złagodzenie w szeregach jego własnej partii programów zapewniających bezpośrednią pomoc. Podwójne zwycięstwa Demokratów w zeszłotygodniowych wyborach do Senatu w Gruzji były referendum w sprawie politycznej siły pomocy indywidualnej: zarówno sensowny elekt Jon Ossoff, jak i Raphael Warnock zajmowali się tą sprawą, a chór Demokratów – w tym Biden – stanął za nimi.

Jednak jednorazowy czek to nie jedyny sposób, w jaki Amerykanie mogą uzyskać bezpośrednią gotówkę w ramach planu Bidena. Około połowa z 1,9 biliona dolarów jest przeznaczona na wpłacanie większej ilości gotówki do kieszeni osób fizycznych za pośrednictwem takich programów, jak rozszerzone ulgi podatkowe, dodatkowe ubezpieczenie na wypadek bezrobocia i proponowana płaca minimalna w wysokości 15 dolarów. Oto kilka szczegółów:

Bezrobocie

Liczby miejsc pracy w tym miesiącu pokazały na wiele sposobów, że ożywienie na rynku pracy zaczyna się rozpryskiwać. Departament Pracy ogłosił w zeszłym tygodniu, że pracodawcy zmniejszyli 140 000 miejsc pracy w grudniu, gdy COVID-19 rozprzestrzenił się w całym kraju, co doprowadziło do surowszych zamknięć. W czwartek Partia Pracy opublikowała dane pokazujące, że 1,2 miliona osób ubiegało się o zasiłek dla bezrobotnych w zeszłym tygodniu, co stanowi wzrost o ponad 300 000 w stosunku do poprzedniego tygodnia.

Plan ratunkowy Bidena ma na celu złagodzenie kryzysu bezrobocia za pomocą szeregu natychmiastowych środków, w tym:

  • Zwiększenie wzrostu bezrobocia w wysokości 300 dolarów tygodniowo, uchwalonego przez Kongres w zeszłym miesiącu, do 400 dolarów
  • Rozszerzenie zarówno regularnego bezrobocia, jak i programu pomocy dla bezrobotnych w przypadku pandemii, który oferował pomoc niezależnym wykonawcom i innym osobom, które normalnie się nie kwalifikują. W zeszłym miesiącu Kongres przedłużył oba te programy do połowy marca. Propozycja Bidena jeszcze bardziej przedłuży je do września.

Czeki na 1400 $

Plan Bidena zapewni bodźce kontrolne w wysokości do 1400 USD na osobę lub 2800 USD na gospodarstwo domowe. Kwota ta, plus 600-dolarowe czeki, które Amerykanie otrzymali w ramach pakietu stymulacyjnego o wartości 900 miliardów dolarów, który prezydent Trump podpisał w zeszłym miesiącu, składa się na obietnicę 2000 dolarów na osobę, którą Biden złożył, walcząc o kandydatów do Senatu w Gruzji. Jednak niektórzy postępowi prawodawcy, tacy jak Rep. Alexandria Ocasio-Cortez (DN.Y.), wzywają Bidena do uwzględnienia pełnego 2000 dolarów w swoim planie. Ocasio-Cortez oskarża go o powstrzymanie się od złożenia przyrzeczenia: „2000 dolarów oznacza 2000 dolarów”; ona powiedziała z Washington Post  „2000 $ nie oznacza $ +1.400”.

Opieka nad dzieckiem

Pandemia utrwaliła kryzys opieki nad dziećmi w Ameryce. Sprzęt ochronny i środki bezpieczeństwa podniosły koszty operacyjne placówek opieki nad dziećmi, a jednocześnie zmniejsza się liczba ich zapisów z powodu obaw o zarażenie i dużej liczby pracujących rodziców, którzy stracili pracę. Wielu usługodawców stoi przed perspektywą trwałego zamknięcia, co również mogłoby zagrozić zdolności rodziców do powrotu do pracy w miarę poprawy sytuacji gospodarczej.

Plan Bidena rozszerza ulgi podatkowe na opiekę nad dziećmi na okres jednego roku, zapewniając rodzinom do 4000 USD na jedno dziecko i 8000 USD na dwoje lub więcej, a także dodaje kolejne 15 miliardów USD do programu grantów blokowych na opiekę nad dziećmi, aby pomóc rodzinom opłacić opiekę, stawiając na pierwszym miejscu osoby, które straciły pracy podczas pandemii i walczą o opiekę. Plan przewiduje również przeznaczenie 25 miliardów dolarów na nadzwyczajne fundusze, aby utrzymać walczące o przetrwanie ośrodki opieki nad dziećmi.

Eksmisje i pomoc w wynajmie

Chociaż pandemia spowodowała oszałamiającą utratę miejsc pracy, spowodowała również kryzys mieszkaniowy, w wyniku którego miliony najemców zalegają z czynszem. Wiele takich gospodarstw domowych mogło pozostać na swoim miejscu dzięki moratorium na eksmisje wydanym przez Centers for Disease Control and Prevention. W grudniu Kongres przedłużył to moratorium do końca stycznia. Przeznaczył również 25 miliardów dolarów na pomoc w wynajmie dla najemców, ponieważ moratorium nie zniweluje żadnego zaległego czynszu należnego właścicielom. W zarysie propozycji ulgi przedstawionym przez wysokich rangą urzędników administracji Bidena zauważono: „Chociaż 25 miliardów dolarów przydzielonych przez Kongres stanowiło ważną zaliczkę na poczet zaległego czynszu naliczonego podczas tego kryzysu, jest niewystarczające, aby sprostać skali potrzeb” – i wzywa Kongres przeznaczy kolejne 25 miliardów dolarów na pomoc.

Gdyby Kongres przychylił się do propozycji Bidena, możliwe, że to podwojenie ulg w czynszach nadal byłoby niewystarczające: w grudniu Moody’s Analytics przewidział, że zadłużenie z tytułu czynszu w USA wzrośnie do końca roku do 70 miliardów dolarów .

Ulgi podatkowe

Propozycja Bidena obejmuje dodatkową ulgę w postaci rocznego rozszerzenia dwóch ulg podatkowych dla gospodarstw domowych o niskich dochodach. Pierwsza z nich, Ulga podatkowa na dochody od dochodów, pozwala rodzinom poniżej określonego progu dochodowego zmniejszyć ich zobowiązanie podatkowe i rośnie w przypadku gospodarstw domowych z dziećmi. Biden proponuje ponad dwukrotne podwojenie kredytu dla bezdzietnych dorosłych – do 1500 dolarów – i podniesienie progu dochodu uprawniającego.

Proponuje również podniesienie ulgi podatkowej na dzieci do 3000 dolarów na dziecko – i więcej w przypadku dzieci poniżej szóstego roku życia. Biden chce, aby cały kredyt podlegał zwrotowi – co oznacza, że ​​jeśli zobowiązanie podatkowe gospodarstwa domowego spadnie poniżej zera, rodzina otrzyma zwrot podatku.

Jednym z elementów, których nie ma w planie ratunkowym Bidena, jest wybaczenie kredytu studenckiego lub wyrozumiałość. Tego lata wydział edukacji zawiesił spłaty pożyczek studenckich i naliczanie odsetek od federalnych pożyczek studenckich. Ta wyrozumiałość wygasa 31 stycznia.

Biden wcześniej obiecał przedłużyć zwłokę w pierwszych dniach  po zaprzysiężeniu. W czwartkowej rozmowie z dziennikarzami urzędnicy administracji powiedzieli, że wyrozumiałość jest nadal priorytetem dla prezydenta elekta i że Biden zajmie się tą kwestią bezpośrednio w następnej fazie planu naprawy. Potwierdzili również, że Biden chce wywiązać się z obietnicy umorzenia do 10 000 dolarów długu studenckiego. Przedstawiciele transformacji wyrazili nadzieję, że pakiet spotka się z ponadpartyjnym poparciem, dzięki czemu będzie mógł przejść przez Senat 60 głosami.

motherjones.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: