NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
PATRIOTYCZNA TV I REDAKTORZY - OSADOWSKI OLSZAŃSKI - ŻYCZĄ DZIECKU - ŻEBYŚ ZDECHŁ MAŁY SKURWYSYNU - FRAGMENT PROGRAMU Z Y.T
CO MÓWIŁ O III R.P MINISTER Mieczysław Wilczek ZANIM "ZDECYDOWAŁ SIĘ " WYSKOCZYĆ Z 12 PIETRA HOTELU W WARSZAWIE ?
BARDZO MĄDRY FACET !- O PRZYCZYNACH I SKUTKACH SKURWIENIA SIĘ OJCZYZNY !
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
Są oficjalne zalecenia ws. szczepień. Duże zmiany! ☀Autor Gabi☀
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
POLACY NARÓD PRZEKLĘTY ? dziwne zbiegi okolicznosci - rzecz o opiece NMP nad Polską!
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Tak ma wyglądać nowa kopalnia w Mysłowicach. Podajemy szczegóły ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Tak ma wyglądać nowa kopalnia w Mysłowicach. Podajemy szczegóły

W Mysłowicach może powstać nowa kopalnia węgla kamiennego (zdjęcie ilustracyjne)Fot. PTWP (Andrzej Wawok)Dariusz Ciepiela
 Dariusz Ciepiela Dodano:15-01-2021 13:44

Urząd miasta w Mysłowicach 14 stycznia 2021 r. zorganizował internetowe spotkanie z przedstawicielami spółki Brzezinka, która w mieście chce zbudować kopalnię węgla kamiennego. Mieszkańcy Mysłowic są podzieleni w ocenie tej inwestycji, niektórzy proponują referendum.

  • W nowej kopalni w Mysłowicach ma być wydobywany węgiel kamienny, przeznaczony przede wszystkim do obiorców indywidulnych. Roczna produkcja to około 1,5-3 mln ton. 
  • Spółka Brzezinka zawarła już wstępne porozumienia z firmami z Mysłowic, aby na inwestycji w jak największym stopniu skorzystała gospodarka lokalna.
  • Grupa ECI, do której należy spółka planująca budowę kopalni w Mysłowicach, miała także projekt budowy kopalni Studzienice, niedaleko Pszczyny. Z tego pomysłu zrezygnowano. 

Urząd Miasta w Mysłowicach 14 stycznia 2021 r. zorganizował internetowe spotkanie z przedstawicielami spółki Brzezinka, która w mieście chce zbudować kopalnię węgla kamiennego.

Przedstawiciele spółki przez półtorej godziny opowiadali o projekcie budowy kopalni węgla kamiennego w Mysłowicach i odpowiadali na wcześniej im przesłane pytania mieszkańców. Nie było możliwości dyskusji z przedstawicielami spółki oraz zadawania pytań na bieżąco.

Spotkanie, a raczej prezentacja, wzbudziła duże zainteresowanie mieszkańców Mysłowic, co było widać po komentarzach na jednym z portali społecznościowych, gdzie przedstawiciele Brzezinki prezentowali swoje argumenty.

Zawarto już wstępne umowy z lokalnymi firmami

– Chcemy tym projektem i sposobem komunikacji stworzyć nowe standardy. Jesteśmy w mieście od ponad 8 lat i cały ten czas jesteśmy w różnych formach dialogu z władzami, mieszkańcami i lokalnymi stowarzyszeniami – mówił Jakub Sagan, dyrektor generalny ECI.

ECI (Europejskie Centrum Inwestycyjne) to grupa kapitałowa, w skład której wchodzi kilkanaście spółek z różnych branż, jedną z nich jest spółka Brzezinka, przygotowująca projekt budowy kopalni węgla kamiennego w Mysłowicach.

Zobacz także: Inwestor na chwilę przed przejęciem kopalni. „To nasza ucieczka do przodu”

Jak poinformował Jakub Sagan, spółka Brzezinka zawarła już wiele wstępnych porozumień z firmami z Mysłowic, aby na inwestycji w jak największym stopniu skorzystała gospodarka lokalna.

Prognozowane zatrudnienie to 900 osób bezpośrednio w zakładzie górniczym oraz dodatkowe około 3-4 tys. osób w firmach okołogórniczych.

Po co nowa kopalnia, skoro jest za dużo węgla?

Wielu obserwatorów, w tym i mieszkańców Mysłowic zastanawia się, po co budować nową kopalnię węgla, skoro obecnie mamy dużą nadprodukcję tego surowca.

– Węgiel z Mysłowic ma być bardzo dobrej jakości. Ten rodzaj węgla jest deficytowy. Kopalń i węgla jest w Polsce wiele, ale nie ma wiele tak dobrego węgla – przekonywał Jakub Sagan.

Jak zapewnił, projekt ten nie stanowi konkurencji dla górniczych spółek Skarbu Państwa, tyko uzupełnienie sektora państwowego. Budowa kopalni ma pomóc w zmniejszeniu importu węgla do Polski.

– Średnia wartość opałowa węgla z Mysłowic to 26,8 tys. kJ na kg, średnia zawartość siarki to 0,39 proc. a średnia zawartość popiołu 12,2 proc. Jest to więc idealny węgiel, wpisujący się w potrzeby odbiorców indywidualnych – podkreślił Aleksander Przybyła, dyrektor ds. budowy zakładu górniczego.

Analizy spółki wskazują, że w ramach ewolucyjnego odchodzenia od paliw kopalnych, popyt na wysokiej jakości kwalifikowane paliwa utrzyma się jeszcze do około 2040 roku.

Inwestycja za 2 miliardy złotych

Prognozy grupy ECI mówią, że w Brzezince wydobycie będzie prowadzone maksymalnie przez 20 lat, zaś roczne wydobycie szacowane jest na poziomie 1,5-3 mln ton.

Łącznie nowa kopalnia planuje wydobycie 25,9 mln ton węgla.

Spółka zakłada, że budowa zakładu wydobywczego potrwa około dziewięć lat i będzie wymagać zainwestowania około 2 mld zł.

– Finansowanie naszego projektu będzie pochodziło za kapitałów własnych grupy ECI, finansowania zewnętrznego i przychodów generowanych przez projekt. Pracujemy z wiodącym światowym doradcą finansowym, lecz na obecnym etapie nie możemy informować o szczegółach, z uwagi na podpisane umowy o poufności – mówi WNP.PL Piotr Talarek, doradca zarządu spółki Brzezinka.

A co na to Tauron Wydobycie?

Ważnym aspektem inwestycji jest też to, że złoże Brzezinka, które ma być eksploatowane przez nową kopalnię, sąsiaduje ze złożami eksploatowanymi przez Zakład Górniczy Sobieski wchodzący w skład Tauronu Wydobycie. Obie spółki są ze sobą w kontakcie.

– Od lat prowadzimy rozmowy z przedsiębiorcami górniczymi których złoża sąsiadują ze złożem Brzezinka 3. Dotyczą one m.in. danych geologicznych czy technicznych. Z Tauron Wydobycie planujemy kontynuować rozmowy z uwagi na sąsiadowanie złóż – tłumaczy WNP.PL Piotr Talarek.

Prezydent popiera budowę kopalni

Mieszkańcy Mysłowic są podzieleni w ocenie budowy kopalni, jedni pomysł mocno krytykują, a inni go popierają. I do tej drugiej grupy należy Dariusz Wójtowicz, obecny prezydent Mysłowic.

– W czasach dekarbonizacji wydanie koncesji na budowę nowej kopalni jest niezwykłym przedsięwzięciem. Ja nie jestem przeciwny budowie nowej kopalni, ale bacznie przyglądam się temu, aby zachowane były wszystkie sprawy związane z bezpieczeństwem. Dla mnie bardzo ważne jest, by miasto rozwijało się gospodarczo, a uruchomienie nowoczesnego zakładu na pewno się do tego przyczyni – mówił WNP.PL Dariusz Wójtowicz.

Jak ocenia, z wszelkiego rodzaju opłat lokalnych do budżetu miasta wpłynie rocznie około 25 mln zł.

– Gmina jest w dramatycznej sytuacji finansowej, do której doprowadził poprzedni prezydent. Aby się rozwijać, musimy być otwarci na takie inwestycje w mieście – tłumaczy Dariusz Wójtowicz.

Komentując obawy mieszkańców dotyczące ewentualnych szkód górniczych prezydent Mysłowic przypomina, że miasto przez 8 lat prowadziło negocjacje związane z zabezpieczeniem obiektów przed szkodami górniczymi.

– Dziś większym zagrożeniem dla Mysłowic są istniejące zakłady wydobywcze, które wydobywają na tzw. zawał, co powoduje degradację środowiska naturalnego. Nowe przepisy nie pozwalają już na tego typu działania i zrobię wszystko, aby mieszkańcy czuli się bezpiecznie – deklaruje Dariusz Wójtowicz.

Od biurowców po gry komputerowe

Spółka Brzezinka wchodzi w skład grupy kapitałowej ECI, tworzonej przez kilkanaście firm. Jak mówił w swoim wystąpieniu Jakub Sagan, łączna wartość dotychczas zrealizowanych inwestycji przez grupę ECI wynosi około 1 mld zł. Wartość posiadanych aktywów to ponad 600 mln zł.

Największą spółką grupy ECI jest Europejskie Centrum Inwestycyjne, działające przede wszystkim w sektorze nieruchomości komercyjnych. Firma prowadzi inwestycje w budynki mieszkaniowe i biurowe w Warszawie.

W skład grupy wchodzi także podmiot zajmujący się produkcją gier komputerowych.

Grupa ECI w przeszłości miała także projekt budowy kopalni Studzienice, na terenie byłej kopalni Czeczott.  Złoże zlokalizowane jest w obrębie administracyjnym gmin Bojszowy, Kobiór, Miedźna i Pszczyna.

– Realizacja projektu Studzienice została przez nas wstrzymana. Złoże to zawiera głównie węgiel energetyczny o niskich parametrach jakościowych, dla którego nie widzimy rynku zbytu w przewidywalnej perspektywie – tłumaczy Piotr Talarek.

wnp.pl
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

One thought on “Tak ma wyglądać nowa kopalnia w Mysłowicach. Podajemy szczegóły ☀Autor Gabi☀

  1. grupa kapitałowa czyli co zarząd niemiecko – izraelski a robole to Polacy – poobserwować ich trochę będzie trzeba.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: