Joe Biden, człowiek bizon - szaman qAnon Źródło: Twitter
Joe Biden, człowiek bizon – szaman qAnon Źródło: Twitter

Próba inauguracji prezydenta elekta USA Joego Bidena, zaplanowana na niedzielę, ze względów bezpieczeństwa została przełożona – poinformował portal Politico, powołując się na nieoficjalne informacje. Demokraci ściągają do Waszyngtonu coraz więcej wojska.

20 stycznia, w dniu inauguracji Joego Bidena na prezydenta USA, w Waszyngtonie będzie ponad 20 tysięcy żołnierzy Gwardii Narodowej. Po zeszłotygodniowych zamieszkach w Waszyngtonie siły bezpieczeństwa zamknęły teren Kapitolu.

Politico podaje, że urzędnicy z Waszyngtonu dostali informacje z rosnącym ryzykiem dot. inauguracji. FBI ma posiadać informacje o planowanych zbrojnych protestach we wszystkich stanach.

„Dyrektor FBI Christopher Wray poinformował, że zidentyfikowało już ponad 200 osób podejrzanych o planowanie w najbliższym czasie akcji takich, jak ubiegłotygodniowe zamieszki na Kapitolu” – podaje RMF FM.

Z powodu zagrożenia przesunięto próbę inauguracji Joego Bidena. Teraz ma się ona odbyć w poniedziałek po weekendzie. Odwołano również zaplanowaną na 18 stycznia podróż elekta pociągiem z Wilmington w stanie Delaware do Waszyngtonu.

Źródło: nczas