DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

PIKIO: Jurek Owsiak przekazał niepokojącą wiadomość. „Ludzie nie wyobrażają sobie, jak jest źle!! ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

 

Jurek Owsiak zwrócił uwagę na palący problem

Piotr Molecki/East New

Jurek Owsiak przekazał niepokojącą wiadomość. „Ludzie nie wyobrażają sobie, jak jest źle”

Jurek Owsiak zabrał głos na temat psychiatrii dziecięcej w Polsce. Założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podkreśla, że „ludzie nie wyobrażają sobie, jak jest źle”. Zadeklarował, że zrobi wszystko, by pomóc nastolatkom borykającym się z problemami.

Od początku 2020 roku trwa reforma sektora psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej w Polsce. Środowisko psychiatryczne niejednokrotnie podkreślało, że ten niezwykle ważny sektor jest na skraju upadku. Brakuje nie tylko ośrodków terapeutycznych i szpitali psychiatrycznych, ale także psychiatrów dziecięcych i psychologów w szkołach.

Jurek Owsiak zwrócił uwagę na palący problem

Wyniki raportu przygotowanego przez NIK są zatrważające. Polska jest jednym z dziesięciu europejskich krajów, w których dochodzi do porażająco wielu samobójstw wśród nieletnichJurek Owsiak podkreśla, że braki są tak ogromne, iż nierzadko dochodzi do sytuacji, w których dzieci leczone są na oddziałach dla dorosłych.

 Jeśli ludzie nie zdają sobie sprawy z problemów ochrony zdrowia i nie domagają się ich rozwiązania, władza o nich zapomina. W efekcie wszystko się zapada – co właśnie widzimy, nie tylko na przykładzie psychiatrii dziecięcej – skomentował prezes WOŚP.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy dokłada wszelkich starań, by wspomóc funkcjonowanie placówek psychiatrycznych i psychologicznych. Fundacja zakupiła 798 łóżek wraz z meblami szpitalnymi i specjalnymi siedziskami oraz 403 specjalistyczne testy diagnostyczne.

– Na wsparcie placówek psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej przeznaczyliśmy 8,8 mln zł. Wydaliśmy już połowę tej sumy i jesteśmy przygotowani na kolejne działania, ale czekamy aż psychiatrzy, psycholodzy, terapeuci będą gotowi do współpracy – zadeklarował Jurek Owsiak.

W dyskusję na temat problemów psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej kilka miesięcy temu włączył się Senat. Niestety, działacze Prawa i Sprawiedliwości niedawno odrzucili pomysł przeznaczenia 80 mln zł na wsparcie reformy.

– W ostatnim czasie Ministerstwo Zdrowia znacząco zmniejszyło budżet na reformę psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej. Chodzi o kilkadziesiąt milionów złotych, które prawdopodobnie przeznaczono na walkę z pandemią. Cóż, trudno nam z tym dyskutować. Wsparcia finansowego nie ma – podkreślił prezes WOŚP.

Zdaniem Jurka Owsiaka młodzi ludzie coraz częściej są świadomi tego, jak ważne jest zdrowie psychiczne. Wizyty u specjalisty przestały być stygmatyzujące. Nastolatki często zmagają się z brakiem akceptacji lub internetowym hejtem. Pomoc psychologa może okazać się niezbędna, a w krytycznych sytuacjach uchroniłaby rodziny młodzieży przed tragedią.

Uważacie, że rząd powinien zadbać o dofinansowanie reformy psychiatrii i psychologii dziecięcej i młodzieżowej? Czy waszym zdaniem specjalistyczna pomoc mogłaby ograniczyć liczbę samobójstw wśród nieletnich?

pikio.pl

miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: