DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Wydano drugi Europejski Nakaz Aresztowania wobec Zbigniewa Stonogi ☀Autor Gabi☀

10.00 avg. rating (95% score) - 1 vote
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
W ostatni piątek został wydany kolejny już Europejski Nakaz Aresztowania wobec Zbigniewa Stonogi. Postanowienie zapadło wskutek postępowania Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w sprawie wyłudzania podatku VAT w wysokości 2 mln zł i usiłowania wyłudzenia 5 mln zł poprzez pozorowanie obrotu nieruchomościami.

W toku śledztwa ustalono, że wykorzystując przepisy, Zbigniew Stonoga w okresie od maja 2011 do czerwca 2013 roku wyłudził od Skarbu Państwa ponad 2 mln złotych. Miał wykorzystać fakt na korzyść spółek nabywających nieruchomości, które zyskiwały prawo do odliczeń podatkowych. – Usiłował również wyłudzić kwotę niemal 5 mln złotych, do czego jednak nie doszło w wyniku działań kontrolnych Urzędów Skarbowych – mówiła w rozmowie z PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa – Praga w Warszawie prokurator Katarzyna Skrzeczkowska.

Przestępstwa Zbigniewa Stonogi i jego żony

Stonoga wykorzystywał również powiązane z nim spółki, które z myślą o wyłudzeniach podatków sporządzały umowy kupna i sprzedaży trzech nieruchomości. W nielegalnych działaniach brała również udział żona Stonogi, Iwona S. i dwaj mężczyźni. Następnie podejmowane miały być działania zmierzające do wyprania pieniędzy.

– W przypadku małżeństwa S. czynności te umożliwiły im kupno domu, w którym Zbigniew S. mieszkał przed ucieczką z Polski przed organami ścigania – przekazała cytowana przez Onet prokurator Skrzeczkowska.

Drugi Europejski Nakaz Aresztowania

Prokurator postawił Stonodze łącznie sześć zarzutów dotyczących oszustw lub usiłowania ich popełnienia, sześć zarzutów w sprawie wyłudzenia zwrotu podatku VAT, a także dwa zarzuty dotyczące prania pieniędzy.

W grudniu 2020 roku Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Północ wydał postanowienie o zastosowaniu wobec Stonogi środka zapobiegawczego w postaci 2-miesięcznego aresztu od chwili zatrzymania. Po ucieczce z kraju, za Stonogą wydany został już drugi Europejski Nakaz Aresztowania. Poprzedni wydał Sąd Okręgowy w Lublinie w toku postępowania dotyczącego przestępstw gospodarczych popełnionych przez Zbigniewa Stonogę.

gazeta.pl

miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: