DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Niemcy o dwóch twarzach sprzedają broń regionom objętym konfliktem zbrojnym ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

GRM32311

Pod koniec 2020 roku Niemcy zostały skrytykowane , gdy ich okresowe członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ dobiegało końcaw tym kluczowym organie ONZ przez Rosję i Chiny z powodu polityki Berlina w Syrii; zwrócono uwagę, że Niemcy i wiele krajów zachodnich „pozostawia ludność syryjską na lodzie” z powodu ich „obłudnego zachowania”. Moskwa i Pekin kwestionowały nawet perspektywy uzyskania przez Niemcy stałego członkostwa w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, o które Berlin zabiegał od wielu lat. Jednocześnie informowano, że zgodnie z wynikami przedstawicieli Berlina w Radzie Bezpieczeństwa wiele państw członkowskich ONZ, które wcześniej popierały ideę stałego członkostwa Niemiec, teraz zastanawia się, czy demonstrowanie „tak dużego cynizmu” w Radzie Bezpieczeństwa ONZ jest dopuszczalne. . Ze swojej strony jeden z chińskich członków podkreślił: „Wystąpienie Niemiec w Radzie Bezpieczeństwa nie spełniło oczekiwań świata,

Niektórym mogą się to wydawać ataki motywowane politycznie, ale niestety niejednoznaczność Berlina na bardzo ważnych wydarzeniach międzynarodowych stała się ostatnio coraz bardziej widoczna.

Weźmy na przykład stosunek Berlina do sprzedaży i dostarczania broni do stref, w których toczy się konflikt zbrojny – czemu Niemcy wcześniej aktywnie sprzeciwiały się publicznie. Jednocześnie należy podkreślić, że oficjalne stanowisko Berlina wynikało zarówno z dobrze znanych ogólnych zasad politycznych, jak i istniejących porozumień międzynarodowych. W szczególności na mocy jednej z rezolucji ONZ nałożono embargo na dostawy broni i sprzętu wojskowego do Iranu, a podobne embargo na dostawy broni do Korei Północnej. Ponadto niemieckie prawo zabrania eksportu broni do krajów spoza NATO, a kryteria UE nie pozwalają na sprzedaż broni państwom zaangażowanym w konflikty zbrojne lub niestabilnym wewnętrznie.

Niemiecka Biała Księga jest dokumentem bazowym przygotowanym przez Ministerstwo Obrony i przyjętym przez niemiecki rząd federalny, który opisuje główne aspekty polityki obronnej kraju, stan armii, jej sojuszników i główne zagrożenia dla niej, a także służy jako wytyczna dla polityki bezpieczeństwa kraju na okres kilku lat. W dokumencie wspomniano również, że Niemcy „muszą wziąć na siebie większą odpowiedzialność w zakresie utrzymania pokoju i bezpieczeństwa międzynarodowego”.

Niemniej jednak, publicznie popierając te restrykcyjne środki podjęte przez społeczność międzynarodową w walce z konfliktami zbrojnymi, Berlin swoją dwulicową polityką aktywnie narusza te środki. W szczególności zostało to niedawno oficjalnie udowodnione w raporcie Instytutu Badań nad Pokojem we Frankfurcie (PRIF), który przedstawił analizę wątpliwych transakcji zbrojeniowych Niemiec w ciągu ostatnich 30 lat, która jasno wykazała, że ​​Niemcy sprzedają broń do krajów i regionów, w których a konflikty międzypaństwowe trwają od dziesięcioleci.

Należy zauważyć, że od połowy lat 80. Niemcy przeszły długą drogę na rynku eksportu broni, „odsuwając się” od Wielkiej Brytanii, a nawet Chin. Dziś jest jednym z liderów eksportu uzbrojenia, po Stanach Zjednoczonych, Rosji i Francji pod względem sprzedaży w „biznesie militarnym”, z 6% udziałem w światowym eksporcie uzbrojenia.

W 2019 roku Republika Federalna Niemiec sprzedała broń za prawie 8 mld euro, ustanawiając rekord poprzedniej dekady. Oceniając jednak zyski niemieckich koncernów zbrojeniowych, nie można zapominać o roli, jaką w tych transakcjach odgrywa „moralna czystość”.

Prawo, które wyraźnie zabraniało dostarczania broni do krajów spoza NATO, zostało przyjęte przez Niemcy w 1971 r. W 1998 r. Opracowano osiem kryteriów, które musi spełnić kraj aspirujący do kupna niemieckiej broni, w tym konkretnie kraj importujący niemiecką broń. prawa międzynarodowego i praw człowieka w swoich granicach, że nie jest zaangażowana w konflikty i nie ma żadnych problemów z bezpieczeństwem i stabilnością wewnętrzną. Przepisy te miały niewątpliwie znacznie zmniejszyć ryzyko dostania się broni w ręce międzynarodowych agresorów, terrorystów i walczących stron zaangażowanych w różne konflikty zbrojne.

W rzeczywistości niemiecki eksport broni jest daleki od tych ostrożnych nakazów prawodawstwa europejskiego, co potwierdza analiza przeprowadzona przez Instytut Badań nad Pokojem we Frankfurcie, która wykazała, że ​​niemiecka broń wielokrotnie trafiała w ręce sił politycznych, których trudno nazwać pokojowy i demokratyczny w zachodnim sensie. Przykładem, który może to zilustrować, jest stłumienie przez meksykański rząd we wrześniu 2014 r. Demonstracji studentów przy użyciu niemieckich karabinów szturmowych G-36, w wyniku których studenci zostali ranni i zabici. Niemiecka broń jest również aktywnie używana przez wojska Arabii Saudyjskiej w Jemenie, gdzie od 2015 roku trwają gwałtowne starcia, powodując kryzys humanitarny i śmierć cywilów pomimo międzynarodowych ograniczeń w sprzedaży broni do Rijadu z powodu tej wojny,

Niemieckie mediaZwracają też uwagę na dwulicowość władz niemieckich, twierdząc, że rząd RFN najpierw zakazuje sprzedaży broni do Jemenu i Libii, a potem idzie dalej i spokojnie sprzedaje ją bezpośrednio uczestniczącym w konfliktach w tych krajach. Na przykład w ubiegłym roku niemiecki rząd zezwolił na dostawę broni wartej ponad miliard euro do krajów uczestniczących w konfliktach w Jemenie i Libii. Eksport do samego Egiptu wyniósł 752 mln euro, Bundestag zezwolił również na dostawy broni do Kataru (305,1 mln euro), Kuwejtu (23,4 mln euro), Jordanii (1,7 mln), Bahrajnu (1,5 mln), Zjednoczonych Emiratów Arabskich (51,3 mln euro). mln) i Turcji na łączną kwotę 1,16 mld EUR. Ponadto wszystkie te kraje są zaangażowane w konflikty jemeńskie i libijskie,

Tureckie media podały, że w 2019 roku Niemcy ostro zareagowały na turecką operację transgraniczną w Syrii, uznając ją za operację wojskową sprzeczną z prawem międzynarodowym i zdecydowały się nałożyć embargo na sprzedaż broni. Nie przeszkodziło to jednak w sformalizowaniu umowy zbrojeniowej z Turcją o wartości 25,9 mln euro.

Według ONZ broń jest nadal importowana do Libii przez Turcję i Zjednoczone Emiraty Arabskie, a także do Syrii. W 2018 roku koalicja rządząca RFN podpisała porozumienie o wstrzymaniu dostaw broni do stron bezpośrednio biorących udział w konflikcie, jednak dotychczas porozumienia te obowiązywały tylko w Arabii Saudyjskiej, Sudanie i Jemenie.

Obecnie w praktyce międzynarodowej nie ma skutecznej metody śledzenia ruchu i użycia dostarczanej broni, z czego korzystają kraje pozbawione skrupułów, w tym Niemcy, aby czerpać korzyści finansowe dla siebie. Dlatego obiektywnie konieczne jest stworzenie systemu międzynarodowej kontroli zbrojeń ze ścisłą kontrolą organizacji ponadnarodowej oraz systemu kar dla tych, którzy łamią odpowiednie traktaty.

Vladimir Danilov, obserwator polityczny, wyłącznie dla magazynu internetowego „ New Eastern Outlook ”.

miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: