DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY
CHANGE SITE LANGUAGE M-forum ENTER

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Umiera Sheldon Adelson, potentat kasynowy i makler GOP ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
PLIK – Na tym zdjęciu z 13 września 2016 r. Amerykański miliarder Sheldon Adelson przemawia podczas konferencji prasowej na otwarcie paryskiego Makau w Makau. Adelson, potentat miliarderów i makler, który zbudował imperium kasyn rozciągające się od Las Vegas po Chiny i stał się wyjątkową potęgą w polityce krajowej i międzynarodowej, zmarł po długiej chorobie. (Zdjęcie AP / Kin Cheung, plik)

LAS VEGAS (AP) – Sheldon Adelson, potentat miliarder i makler, który zbudował imperium kasyn rozciągające się od Las Vegas po Chiny i stał się wyjątkową siłą w polityce krajowej i międzynarodowej, zmarł po długiej chorobie, powiedziała jego żona we wtorek.

Miriam Adelson i Las Vegas Sands Corp. wydały oświadczenia potwierdzające śmierć Adelsona. Miał 87 lat.

W pewnym momencie Adelson, trzeci najbogatszy człowiek na świecie, sprowadził śpiewających gondolierów na Las Vegas Strip i postawił all-in na Azję, która będzie większym jackpotem niż Sin City.

Był synem żydowskich imigrantów, wychowanym z dwójką rodzeństwa w bostońskiej kamienicy, który w drugiej połowie swojego życia stał się jednym z najbogatszych ludzi świata. Prezes i dyrektor generalny Las Vegas Sands Corporation sprowadził śpiewających gondolierów na Las Vegas Strip i poprawnie przewidział, że Azja będzie jeszcze większym rynkiem. W 2018 roku Forbes umieścił go na 15 miejscu w USA, wartym około 35,5 miliarda dolarów.

„Jeśli postąpisz inaczej, sukces podąży za tobą jak cień” – powiedział w 2014 roku podczas przemówienia do branży hazardowej w Las Vegas.

Tępy, ale tajemniczy, przysadzisty Adelson przypominał staromodnego szefa politycznego i wyróżniał się spośród większości amerykańskich Żydów, którzy przez dziesięciolecia popierali demokratów szerokim marginesem. Adelson był uważany za najbardziej wpływowego darczyńcę GOP w kraju w ostatnich latach swojego życia, czasami ustanawiając rekordy dotyczące indywidualnych wpłat w danym cyklu wyborczym.

W 2012 roku Politico nazwał go „dominującym pionierem ery super PAC”.

Adelson regularnie gościł czołowych strategów partii i najbardziej ambitnych kandydatów w swoim skromnym biurze, wciśniętym w kasyna na Strip. Przez cały czas pomagał zapewnić, że bezkrytyczne wsparcie Izraela stało się filarem platformy GOP, czego nigdy nie było bardziej widocznie niż wtedy, gdy administracja Trumpa przeniosła ambasadę USA z Tel Awiwu do Jerozolimy w 2018 roku.

Palestyńczycy stanowczo sprzeciwiali się temu posunięciu i przez długi czas stanowił priorytet dla Adelsona, który nawet zaoferował pomoc w jego opłaceniu, oraz dla Republikańskiej Koalicji Żydowskiej, której był głównym dobroczyńcą. Adelson i jego żona Miriam byli na czele ceremonii w Jerozolimie.

Zapytany na konferencji hazardowej, jakie ma nadzieję, że jego dziedzictwo będzie, Adelson powiedział, że to nie jego błyszczące kasyna czy hotele, ale jego wpływ w Izraelu. Przekazał 25 milionów dolarów, rekordową sumę dla prywatnego obywatela, na Izraelskie Muzeum Holokaustu w Yad Vashem. Założył think tank w Jerozolimie. Był blisko związany z konserwatywną partią Likud i ufundował poczytną, bezpłatną gazetę „Israel Hayom” lub „Israel Today”, tak wspierającą premiera Benjamina Netanjahu, że niektórzy Izraelczycy nadali jej przydomek „Bibi-ton”.

W Stanach Zjednoczonych Adelson pomógł w ubezpieczeniu podróży kongresowych do Izraela, pomógł zbudować nową siedzibę grupy lobbystycznej American Israel Public Affairs Committee (AIPAC), a później był głównym zwolennikiem Rady Izraelsko-Amerykańskiej, której konferencje przyciągały czołowych republikanów ( Wiceprezydent Mike Pence) i Demokraci (przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi). Sponsorował wyjazdy „Birthright” do Izraela dla młodych dorosłych Żydów, którzy byli krytykowani przez niektórych uczestników jako nietolerancyjni wobec przeciwnych poglądów.

Jego przywiązanie do Izraela trwało całe życie i było tak głębokie, że kiedyś powiedział, że wolałby, aby jego służba wojskowa odbywała się w izraelskim mundurze, a nie w amerykańskim.

Adelson późno rozkwitał w biznesie i polityce. Nie został właścicielem kasyna ani republikaninem aż do późnego wieku. W latach 90. i po tym, jak jego majątek poszybował w górę, a jego zaangażowanie w politykę wzrosło. Był zwolennikiem prezydenta George’a W. Busha i republikanina Rudolpha Giulianiego w wyborach prezydenckich w 2008 roku, zanim zwrócił się do ewentualnego kandydata, senatora Johna McCaina, który przegrał z Barackiem Obamą.

Jego dźwignia znacznie wzrosła w 2010 r. Po tym, jak decyzja Sądu Najwyższego „Obywatele Zjednoczeni” zniosła wiele ograniczeń dotyczących indywidualnych wpłat na kampanie. On i jego żona wydali ponad 90 milionów dolarów na wybory w 2012 roku, finansując kandydata na prezydenta Newta Gingricha, a później Mitta Romneya, który również przegrał z Obamą.

„Jestem przeciwko bardzo zamożnym ludziom, którzy próbują lub mają wpływ na wybory” – powiedział magazynowi Forbes w 2012 roku. „Ale jeśli tylko będzie to wykonalne, zamierzam to zrobić”.

Adelson powoli podchodził do Trumpa, który podczas kampanii mówił, że będzie „neutralny” w negocjacjach między Izraelem a Palestyńczykami. Trump wyśmiał nawet jego początkową sympatię do senatora Marco Rubio z Florydy, tweetując w 2015 roku: „Sheldon Adelson chce dać Rubio duże pieniądze, ponieważ czuje, że może uformować go w swoją idealną małą marionetkę. Zgadzam się!” Adelson ostatecznie poparł Trumpa, ale pozostawał niezdecydowany przez większość 2016 roku. W ostatnich tygodniach kampanii przekazał ponad 20 milionów dolarów po doniesieniach, że wniesie 100 milionów dolarów i był bardziej hojny w wyścigach kongresowych.

Ale po niespodziewanym zwycięstwie Trumpa nowy prezydent często rozmawiał z Adelsonem i przyjmował jego twarde poglądy na temat Bliskiego Wschodu. Obciął fundusze dla uchodźców palestyńskich i wycofał się z umowy o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej zawartej przez administrację Obamy z Iranem. Przeniósł ambasadę USA do Jerozolimy, mimo że wcześniejsze administracje – Demokratyczna i Republikańska – unikały tego, ponieważ bezpośrednio podważyło to palestyński pogląd, że starożytne miasto powinno być częścią jakiegokolwiek porozumienia pokojowego.

Z kolei Adelson pomógł Trumpowi finansowo, w tym 5 milionów dolarów na jego inaugurację, i wspierał go poprzez swoje udziały w mediach. Pod koniec 2015 roku Adelson potajemnie kupił Las Vegas Review-Journal – reporterzy ujawnili, że jest nowym właścicielem – i wkrótce wyraził obawy, że narzuca własne poglądy. Kilku długoletnich pracowników wyszło na znak protestu.

W tym, co było powszechnie postrzegane jako znak wpływu Adelsonów na Trump, Miriam Adelson otrzymała Prezydencki Medal Wolności w 2018 roku.

Adelson, który przekazał ponad 100 milionów dolarów na wybory poza rokiem 2018, posiadał niezwykłą władzę wśród Republikanów, mimo że nie zawsze się z nimi zgadzał. W wywiadzie dla Wall Street Journal z 2012 roku nazwał siebie „zasadniczo społecznym liberałem”, zwolennikiem aborcji i popierającym prawa imigrantów. Jako główne powody odejścia z Partii Demokratycznej podał podatki i różnice w Izraelu.

W Nevadzie jego wpływ był tak duży, że nawet najwybitniejszy demokrata stanu, senator Harry Reid, wahał się, czy go przyjąć. W wywiadzie dla MSNBC z 2014 r. Ówczesny przywódca większości w Senacie rozróżnił Adelsona i innych miliarderów z GOP – dawców Charlesa i Davida Kochów. Reid ostro skrytykował braci Koch jako bezdusznych i chciwych, jednocześnie mówiąc, że szanuje Adelsona, ponieważ „nie robił tego po to, by zarabiać pieniądze”, co było szeroko kwestionowaną opinią.

Wcześniej powiedział Rachel Maddow z MSNBC, że pozostał przyjacielem Adelsona pomimo różnic politycznych.

„Sheldon Adelson i ja wciąż się spotykamy i rozmawiamy. Ma problem, staram się mu pomóc – powiedział Reid.

Adelson był dwukrotnie żonaty. On i jego pierwsza żona, Sandra, rozwiedli się w 1988 roku. Trzy lata później ożenił się z Miriam Farbstein-Ochshorn, izraelską lekarką, którą spotkał na randce w ciemno i której zdaniem wielu pomogło pogłębić jego zaangażowanie w Izrael. Ich podróż poślubna do Wenecji zainspirowała Adelsona do zrównania z ziemią historycznego hotelu-kasyna Sands, niegdyś ulubionego miejsca spotkań Franka Sinatry, i zastąpienia ich parą ogromnych kompleksów: The Venetian i The Palazzo, jednego z najwyższych budynków w mieście.

Sheldon Adelson adoptował troje dzieci swojej pierwszej żony i miał dwoje dzieci z drugą żoną. Wśród wielu projektów filantropijnych on i Miriam Adelson byli szczególnie zaangażowani w badania i leczenie uzależnień, które są osobistą sprawą Sheldona Adelsona. Jego syn Mitchell, z pierwszego małżeństwa, zmarł z przedawkowania w 2005 r. (Sheldon Adelson wydał miliony, sprzeciwiając się wysiłkom państwa w celu zalegalizowania marihuany).

Sheldon Garry Adelson urodził się w 1933 roku w dzielnicy Dorchester w Bostonie. Jego ojciec był taksówkarzem, matka kierownikiem sklepu dziewiarskiego. Jako naturalny przedsiębiorca, w wieku 12 lat sprzedawał gazety, a mając 16 lat prowadził biznes automatu sprzedającego. Po opuszczeniu City College w Nowym Jorku i służbie w wojsku próbował założyć dziesiątki biznesów, od przyborów toaletowych po odladzanie szyb przednich. .

Adelson, który powiedział, że gardzi e-mailami, zaczął gromadzić fortunę na targach technologicznych, rozpoczynając konferencję komputerową COMDEX w 1979 z partnerami, zanim sprzedał swój udział w 1995 roku za ponad 800 milionów dolarów.

Kupując Sands Hotel w 1989 roku, myślał, że przestrzeń konferencyjna, a nie tylko hazard, przyniesie pieniądze. Tak było. Zbudował salę kongresową, aby jego pokoje hotelowe były pełne w dni powszednie, a wkrótce inni poszli za modelem biznesowym. W międzyczasie jego wysiłki zmierzające do odtworzenia Strip w Makau, jedynej chińskiej prowincji, która zezwala na hazard, sprawiły, że jego bogactwo wzrosło wykładniczo.

W obliczu wody i bagien Adelson polecił swojej firmie zbudować ziemię tam, gdzie jej nie było, gromadząc piasek, aby stworzyć Półwysep Cotai. Wkrótce jego dochody z Makau przekroczyły dochody jego majątku w Las Vegas. Później rozszerzył swoją działalność na Singapur, gdzie jego hotel Marina Bay Sands i basen typu infinity zostały wykorzystane w przebojowym filmie „Crazy Rich Asians” i naciskał na otwarcie kasyna w Japonii.

Jego biznes w Makau stał się również przyczyną długotrwałego procesu o bezprawne wypowiedzenie, wniesionego przez byłego szefa Sands China Ltd., który oskarżył Adelsona i firmę o zwolnienie go za ujawnienie wielu występków. Adelson często ścierał się z prawnikami, występując na stanowisku świadka w sądzie hrabstwa Clark.

Pozew w Sands China był jednym z kilkudziesięciu z udziałem Adelsona, którego sprawy obejmowały pozwanie reportera z Wall Street Journal za nazwanie go „paskudnym” (strony ugody, słowa pozostały), by został pozwany przez jego synów z pierwszego małżeństwa za ich oszukanie brak pieniędzy (wygrał).

Długotrwały konflikt z innym potentatem kasynowym, Steve’em Wynnem, przerodził się w przyjaźń, gdy Wynn dołączył do wysiłków Adelsona, aby zakończyć hazard online. Krytycy powiedzieli, że Adelson próbował stłumić konkurencję. Adelson odpowiedział, że nie ma sposobu, aby zapewnić, że dzieci i nastolatki nie będą uprawiać hazardu, i powiedział, że „nie jest zwolennikiem wykorzystywania najbardziej bezbronnych ludzi na świecie”.

Wybór Trumpa ponownie okazałby się przydatny dla Adelsona. Podczas administracji Obamy Departament Sprawiedliwości powiedział, że hazard online, który nie obejmuje wydarzeń sportowych, nie narusza Wire Act, statutu federalnego z 1961 roku. W opinii prawnej, która została upubliczniona na początku 2019 r., Departament zmienił swoją decyzję i zdecydował, że statut ma zastosowanie do każdej formy hazardu.

apnews

miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: