ZeroHedge.com

Aktualizacja (1900ET) : W liście wysłanym późno w niedzielę Nancy Pelosi potwierdziła, że ​​nadchodzący tydzień będzie skupiony wyłącznie na usunięciu Trumpa ze stanowiska, kiedy poinformowała kolegów, że Izba przyjmie rezolucję wzywającą Pence’a do powołania się na 25. poprawkę . Po tym nastąpi oskarżenie.

Jej pełny list poniżej:

Drogi Kolego Demokratyczny,

W tę niedzielę, modląc się, aby Bóg nadal błogosławił Amerykę, piszę, aby poinformować was o naszych kolejnych działaniach, które zostaną podjęte z wielką powagą, jakiej wymaga ta chwila.

Chcę natychmiast zwrócić państwa uwagę na działania, które zostaną podjęte jutro rano, kiedy przywódca większości Hoyer poprosi o jednogłośną zgodę na przedstawienie rezolucji Raskina. Niniejsza rezolucja wzywa wiceprezydenta do zwołania i zmobilizowania gabinetu do aktywowania 25. poprawki w celu uznania Prezydenta za niezdolnego do pełnienia obowiązków, po czym wiceprezydent natychmiast uzyskałby uprawnienia jako pełniący obowiązki Prezydenta. Tekst uchwały można znaleźć tutaj.

Jeśli nie uzyskamy jednogłośnej zgody, planuje się, że ten akt prawny zostanie przedstawiony następnego dnia. Wzywamy wiceprezesa do udzielenia odpowiedzi w ciągu 24 godzin.

Następnie przejdziemy do wniesienia na podłogę ustawy o oskarżeniu.

Chroniąc naszą Konstytucję i Demokrację, będziemy działać pilnie, ponieważ ten prezydent stanowi bezpośrednie zagrożenie dla obu. W miarę upływu dni horror toczącego się ataku na naszą demokrację, którego dopuszcza się ten prezydent, nasila się, podobnie jak pilna potrzeba działania.

Nie mogę się doczekać naszego jutrzejszego wezwania do Klubu. Jestem wdzięczny wszystkim posłom za sugestie, spostrzeżenia i uwagi, które przesłaliście. Wasze poglądy na temat dwudziestej piątej poprawki, czternastej poprawki, sekcji 3 i odwołania są cenne w miarę kontynuacji. Odpowiadam na wasze wiadomości w porządku chronologicznym i zrobię to do nocy.

Dziękuję za twój patriotyzm.

Z modlitwą

Innymi słowy,  drugie oskarżenie Trumpa rozpocznie się we wtorek, jeśli Pence odmówi powołania się na 25 poprawkę, na którą Pelosi dał wiceprezesowi 24 godziny.

Jest tylko kilka zastrzeżeń: jak  wyjaśnia Constitution Center , aby siłą odebrać władzę Trumpowi,  wiceprezydent Mike Pence musiałby być na pokładzie, zgodnie z tekstem poprawki. Pence potrzebowałby również większości urzędników gabinetu Trumpa, aby zgodzić się, że prezydent nie nadaje się na urząd i tymczasowo odebrać mu władzę. Żadne nie jest bardzo prawdopodobne.

Następnie Trump mógłby zakwestionować ich posunięcie listem do Kongresu. Pence i gabinet mieliby wtedy cztery dni na spór, Kongres głosowałby – potrzeba dwóch trzecich większości, zwykle 67 senatorów i 290 członków Izby, aby go trwale usunąć. To też jest mało prawdopodobne.

Kongres mógłby także wyznaczyć własny organ do oceny sprawności prezydenta zamiast gabinetu. Marszałek Izby Reprezentantów Nancy Pelosi podczas ostatniego Kongresu przedstawiła projekt ustawy o utworzeniu organu kongresowego w tym celu, ale nie został on podpisany ustawą.

* * * * *

Demokratyczne wysiłki zmierzające do oskarżenia prezydenta Trumpa po raz drugi są już w toku, a starszy prawodawca Demokratów powiedział  Bloombergowi,  że głosowanie Izby nad artykułami impeachmentu może nastąpić  już we wtorek , które następnie odbędzie się przez kilka miesięcy, zanim wyślą je Senat, aby uniknąć natychmiastowego rozpoczęcia procesu.

Według bata większości parlamentarnych Jamesa Clyburna Demokraci „ciężko pracują” nad artykułem o oskarżeniu, który pokazuje, że Trump jest „niekwalifikowany do prezydentury”.

„ Myślę, że nastąpi to prawdopodobnie we wtorek, a może w środę ” – powiedział Clyburn w wywiadzie dla Fox News Sunday.

W międzyczasie przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi postawiła w zeszłym tygodniu ultimatum Trumpowi; zrezygnuj natychmiast lub staniesz w obliczu oskarżenia 2.0 za zachęcanie zwolenników do marszu na Kapitolu w zeszłą środę – kiedy to w większości pokojowy protest przeciwko liczeniu głosów w Kolegium Elektorów zamienił się w to, co lewica nazywa „ powstaniem ” po tym, jak  organy ścigania dziwnie otworzyły drzwi do budynku, umożliwiając protestującym „szturm” Kapitolu .

Według  Bloomberga , Pelosi porusza się ostrożnie pomimo wewnętrznych nacisków ze strony klubu, by ukarać Trumpa – podczas gdy prezydent elekt Joe Biden jasno dał do zrozumienia, że ​​nie jest zainteresowany oskarżeniem Trumpa, podczas gdy jego administracja próbuje skupić się na ich programie.  Pelosi powiedział prawodawcom, aby byli „przygotowani na powrót do Waszyngtonu” w tym tygodniu na potencjalne głosowanie w sprawie impeachmentu lub inną formalną odpowiedź  na rzekomą rolę Trumpa w zachęcaniu do naruszenia na Kapitolu, w wyniku którego zginęło pięć osób (pomimo tego, że powiedział zwolenników do pokojowego zgromadzenia się i pokojowego wyjazdu po incydencie).

Jednak według Clyburna każde udane oskarżenie w Izbie może trwać 100 dni lub dłużej, aby uniknąć uspokojenia Bidena.

„ Dajmy prezydentowi elektowi Bidenowi 100 dni, których potrzebuje, aby uruchomić swój program i być może wyślemy artykuły jakiś czas później ” – powiedział.

Co najmniej 195 Demokratów Izby Reprezentantów  podpisało się  pod jednym z artykułów impeachmentu, a niektórzy republikanie twierdzą, że uważają, że postępowanie Trumpa jest nie do przyjęcia, chociaż kwestionują, jak przebiegnie ten proces, gdy pozostało mniej niż dwa tygodnie jego kadencji.

W liście do innych Demokratów w sobotę, Pelosi powstrzymała się od powiedzenia, że ​​zamierza posunąć się naprzód z oskarżeniem lub innym procesem mającym na celu usunięcie Trumpa ze stanowiska przed wygaśnięciem jego kadencji 20 stycznia, ale nalegała, aby w jakiś sposób został pociągnięty do odpowiedzialności. – Bloomberg

„ Absolutnie konieczne jest, aby ci, którzy dokonali zamachu na naszą demokrację, zostali pociągnięci do odpowiedzialności ” – powiedział Pelosi w sobotnim liście. „Musi być uznanie, że ta profanacja została zainicjowana przez prezydenta”.

W międzyczasie  niewielka grupa republikanów z Izby Reprezentantów pod przewodnictwem przedstawiciela Kolorado Kena Bucka próbuje zachęcić Bidena do przekonania Pelosiego do wycofania się z impeachmentu Trumpa  – ostrzegając w sobotnim liście, że zrodziłoby to zwolenników Trumpa i zniweczyło plany Bidena dotyczące „ zjednoczenia country ” (gdy giganci mediów społecznościowych angażują się w polityczny szał kasowania Trumpa i jego zwolenników).

A jeśli Trump odchodzi teraz z urzędu  ? Biden sugeruje pozwolenie na zmianę prezydencką, aby jego administracja mogła „wprowadzić nasz program tak szybko, jak to tylko możliwe”.

„To ważne, żebyśmy zajęli się sprawą, która doprowadziła go do opuszczenia biura. Najszybszym sposobem, w jaki to nastąpi, jest zaprzysiężenie nas dwudziestego ”- powiedział Biden podczas konferencji prasowej w Wilmington, Delaware w zeszłym tygodniu. „ Skupiam się teraz na tym, żebyśmy przejęli kontrolę jako prezes i wiceprezydent 20 grudnia i aby nasz program ruszył tak szybko, jak to możliwe. 

___
https://www.zerohedge.com/political/house-impeachment-vote-could-come-soon-tuesday-according-senior-democrat