DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY
CHANGE SITE LANGUAGE M-forum ENTER

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Wprowadzenie szczepionki potwierdza ostrzeżenia urzędników służby zdrowia ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Student pielęgniarstwa University of Scranton Glen Johnson podaje szczepionkę Moderna COVID-19 lekarzowi podczas kliniki w Throop Civic Center w Throop, Pensylwania, w sobotę 9 stycznia 2021 r. Towarzystwo Medyczne Hrabstwa Lackawanna otrzymało około 400 dawek dostępna szczepionka Moderna do podania ludziom w fazie 1A w Pensylwanii, grupa planu wprowadzenia szczepionek, która jest ograniczona do personelu medycznego i rezydentów placówek opieki długoterminowej. (Christopher Dolan / The Times-Tribune przez AP)

PROVIDENCE, RI (AP) – Urzędnicy zdrowia publicznego od miesięcy biją na alarm, narzekając, że nie mają wystarczającego wsparcia lub pieniędzy, aby szybko zdobyć szczepionki COVID-19 na broń. Teraz wolniejszy niż oczekiwano początek największego wysiłku szczepień w historii Stanów Zjednoczonych dowodzi, że mają rację.

Gdy pracują nad zwiększeniem dawki, stanowe i lokalne wydziały zdrowia publicznego w całych Stanach Zjednoczonych powołują się na różne przeszkody, w szczególności na brak przywództwa ze strony rządu federalnego. Wielu urzędników martwi się, że tracą cenny czas w szczytowym okresie pandemii, a opóźnienia mogą kosztować życie.

Państwa lamentują nad brakiem jasności co do tego, ile dawek otrzymają i kiedy. Twierdzą, że należało przeznaczyć więcej zasobów na kampanie edukacyjne, aby złagodzić obawy osób nieufnych wobec robienia zdjęć. I chociaż rząd federalny niedawno zatwierdził 8,7 miliarda dolarów na szczepienia , dotarcie do miejsc, które mogły wykorzystać te pieniądze kilka miesięcy temu, aby przygotować się do skuteczniejszego dostarczania szczepionek zajmie trochę czasu.

Takie skargi stały się powszechnym refrenem w kraju, w którym urzędnicy zajmujący się zdrowiem publicznym zostali w dużej mierze sami, aby rozwiązywać złożone problemy.

„Powtarzającym się tematem jest brak narodowej strategii i próba przepuszczenia grosza w dół, coraz niżej, aż biedni ludzie w docelowym miejscu nie będą mieli nikogo innego, do kogo mogą wysłać dolara” – powiedział Gianfranco Pezzino, który był urzędnikiem zdrowia publicznego w Shawnee County w stanie Kansas, aż do przejścia na emeryturę w zeszłym miesiącu.

Operacja Warp Speed, federalny program szczepień, obiecał rozdzielić dawki wystarczające do uodpornienia 20 milionów ludzi w USA w grudniu. To brakowało ten cel , a od piątku, około 6,6 miliona osób otrzymało swój pierwszy strzał, zgodnie z trackerem z Centers for Disease Control and Prevention. Około 22 miliony dawek zostało dostarczonych do stanów.

American Hospital Association szacuje, że od 1 stycznia do 31 maja codziennie trzeba szczepić 1,8 miliona ludzi, aby osiągnąć powszechną odporność do lata. Obecne tempo jest niższe o ponad milion osób dziennie.

Prezydent elekt Joe Biden nazwał w piątek wprowadzenie „parodią”, zwracając uwagę na brak krajowego planu podawania dawek do broni i potwierdzając swoje zobowiązanie do podania 100 milionów zastrzyków w ciągu pierwszych 100 dni. Nie podał szczegółów i miał omówić wysiłki w tym tygodniu. Jego biuro ogłosiło plan uwolnienia większości dawek od razu , zamiast trzymać drugie dawki w rezerwie, co jest bardziej konserwatywnym podejściem administracji Trumpa.

Administracja Trumpa określiła swoją główną rolę jako opracowywanie szczepionek na koronawirusa i dostarczanie ich do stanów, które następnie przejmą kontrolę i zapewnią, że dawki szczepionki dotrą „na ostatnią milę” do broni. Każde państwo musiało opracować swój własny plan, w tym wydać wytyczne dotyczące tego, kto zostanie zaszczepiony jako pierwszy. Kilku ekspertów w dziedzinie zdrowia narzekało na to podejście, twierdząc, że doprowadziło to do zamieszania i niejednolitej reakcji.

„Powiedzmy tylko, że byłem rozczarowany tym, jak przeprowadzili testy, a wprowadzenie szczepionki przypomniało mi, jak bardzo byłem rozczarowany, kiedy przeprowadzili testy” – powiedział dr Mysheika Roberts, komisarz ds. Zdrowia w Columbus w stanie Ohio.

Kilku urzędników ds. Zdrowia publicznego i ekspertów twierdzi, że uważają, że niektóre z wczesnych usterek ustępują. Marcus Plescia, główny lekarz Stowarzyszenia Urzędników ds. Zdrowia Stanu i Terytorium, powiedział, że powolny start nie powinien być zaskakujący, biorąc pod uwagę ogromną skalę zadania.

„To nie miało być bezproblemowe” – powiedział.

Mimo to Plescia powiedział, że rząd federalny mógł zrobić więcej przed wdrożeniem – na przykład uwolnić miliardy dolarów wcześniej, aby pomóc w obsadzeniu personelu, technologii i innych potrzebach operacyjnych.

Toku dochodzenia przez The Associated Press i Kaiser Health News szczegółowo jak państwo i lokalne wydziały zdrowia zostały niedofinansowane przez dziesięciolecia . Urzędnicy zajmujący się zdrowiem publicznym od wiosny ostrzegali, że brakuje im personelu, pieniędzy i narzędzi potrzebnych do wprowadzenia szczepionki. Pieniądze zostały zatwierdzone dopiero pod koniec grudnia.

Dystrybucja szczepionek obejmuje długi, złożony łańcuch zdarzeń. Należy śledzić każdą dawkę. Dostawcy muszą wiedzieć, ile personelu będą potrzebować. Osoby uprawnione muszą zostać powiadomione o planowaniu szczepień, biorąc pod uwagę wymagania dotyczące obchodzenia się ze szczepionką i potrzebę obserwacji ludzi przez 15 minut po strzale – wszystko to przy zachowaniu dystansu społecznego.

Trudno jest planować zbyt daleko naprzód, ponieważ liczba dawek, które państwo otrzymuje, może się zmieniać. Szpitale nie mogą dawać zastrzyków wszystkim swoim pracownikom tego samego dnia ze względu na możliwe skutki uboczne i problemy kadrowe, dlatego muszą być rozdzielone.

Urzędnicy zdrowia stanu Rhode Island powiedzieli, że podanie dawek ludziom po ich otrzymaniu może zająć do siedmiu dni. Urzędnicy w kilku stanach, w tym w Rhode Island, Pensylwanii, Kentucky i New Jersey, stwierdzili, że brak podaży jest jedną z największych przeszkód w zaszczepieniu większej liczby osób.

W niektórych społecznościach wielu pracowników medycznych odkładało zastrzyk, mimo że są pierwsi w kolejce. W Columbus w stanie Ohio popyt był niższy niż oczekiwano wśród grup o najwyższym priorytecie, w tym pracowników ratownictwa medycznego.

Publiczna kampania edukacyjna mogłaby pomóc rozwiązać problem wahań wśród pracowników służby zdrowia, który spowolnił wdrażanie pierwszych zastrzyków, powiedział James Garrow, rzecznik wydziału zdrowia w Filadelfii. Zamiast tego urzędnicy od miesięcy rozmawiali o tempie, w jakim opracowywali szczepionki – co nie pomogło złagodzić obaw, że może nie być bezpieczne.

„Po prostu nie było dobrych wiadomości na temat bezpieczeństwa i celowości protokołów bezpieczeństwa,” powiedział Garrow.

Rząd federalny zrobił niewiele, aby zapewnić zasoby informacyjne, które lokalni urzędnicy mogą dostosować do własnych społeczności, aby rozwiązać obawy osób, takich jak kobiety w ciąży lub Czarni mężczyźni mieszkający na obszarach wiejskich, powiedział dr Michael Osterholm, ekspert ds. Chorób zakaźnych na Uniwersytecie. stanu Minnesota, który jest członkiem rady doradczej Biden ds. COVID-19.

„Nie potrzeba 50 różnych stanów, próbując wykonywać tego rodzaju pracę. To, co chcesz mieć, to szeroki wachlarz źródeł informacji, które dotyczą różnych populacji, z których może korzystać każde państwo ”- powiedział Osterholm. „Tego właśnie teraz nie mamy”.

Niektóre stany stają się kreatywne. Oregon zorganizował masowe szczepienia na terenach targów stanowych z pomocą Gwardii Narodowej. Gubernator powiedział, że celem było szczepienie 250 osób na godzinę. New Jersey planowało otwarcie sześciu „megabajtów” szczepionek, w których urzędnicy mają nadzieję, że ponad 2000 osób dziennie będzie mogło ostatecznie otrzymać szczepionkę .

Jednak bez planu federalnego takie wysiłki mogą sprowadzić się do „rzucenia spaghetti na ścianę, aby zobaczyć, co się przykleja” – powiedziała Chrissie Juliano z Koalicji Zdrowia Wielkich Miast, która reprezentuje stołeczne wydziały zdrowia.

Wielu ekspertów twierdzi, że potrzebne są ogólnokrajowe wysiłki wojenne, mające na celu przekazanie szczepionek jak największej liczbie osób. Nagłe wypadki medyczne mogą być objęte ubezpieczeniem 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, powiedział Pezzino, który jest również starszym pracownikiem Kansas Health Institute. Dlaczego nie udostępnić szczepień zgodnie z tym harmonogramem?

„To jest możliwe. Jest to wykonalne – powiedział. „Nie widzę stopnia pilności, poczucia pilności w nikim tutaj. I to naprawdę, szczerze, to jedyna rzecz, która może coś zmienić ”.

Choi zameldował się z Nowego Jorku. Współpracowany pisarz prasowy Ricardo Alonso-Zaldivar w Waszyngtonie również przyczynił się do powstania tego raportu.

Śledź Smitha na http://twitter.com/MRSmithAP i Choi na https://twitter.com/candicechoi

apnews

miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: