NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1166 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
Decyzja zapadła, będą masowe kontrole. Policja zainteresować się może także i tobą  ☀Autor Gabi☀
"Nie daj się dźgnąć szczepionką COVID-19!!!!!, dopóki tego nie przeczytasz!!!!!!
Posłuchaj tego doktora i byłego profesora szkoły medycznej o spisku kryminalnym i eksperymentalnych szczepionkach ☀Autor Gabi☀
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
POSEŁ MAJKA UJAWNIA - KULISY SEJMOWE R.P III - SZANTAŻE , KORUPCJA , KARIERY
NOWE PRAWO DLA PIS - POLAK JUZ NIE DOWIE SIĘ CO KNUJE PIS W UMOWACH Z OBCYMI PAŃSTWAMI - NAWET JAK PODPISZĄ ROZBIÓR !
Lotnisko w Denver zapisem nadchodzącego ludobójstwa i schronieniem dla elit w czasie depopulacji. ☀Autor Gabi☀
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Wiek emerytalny zostanie podwyższony? Prezes ZUS przerywa milczenie ☀Praca do starości i miska ryżu !! Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

 

Prezes ZUS zabrała głos odnośnie tego czy wiek emerytalny zostanie podwyższony

pixabay/5239640
10 Stycznia 2021

Na początku tego tygodnia prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska stwierdziła w jednym z wywiadów, że dzisiejsi 20-30-latkowie muszą się nastawić nawet na 40-50 lat pracy. Wypowiedź ta wywołała spore zamieszenie, a także spekulacje odnośnie tego, czy obecna ekipa zamierza odwrócić reformę emerytalną sprzed kilku lat i podwyższyć wiek emerytalny. Szefowa ZUS w najnowszym wywiadzie dla „Super Expressu” nie pozostawiła w tej kwestii wątpliwości.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czy grozi nam podwyższenie wieku emerytalnego,

  • Jak długo trzeba pracować, by otrzymywać 30 tys. emerytury miesięcznie,

  • Ile w tym roku wyniesie emerytura minimalna.

Wiek emerytalny pójdzie w górę?

– Trzeba się z tym oswajać, bo dla dzisiejszych 20-, 30-latków staż pracy przekraczający 40 lat lub więcej nie będzie niczym zaskakującym. Pół wieku aktywności zawodowej może być normą. Tak, jak normą stawać się będzie życie dłuższe niż 70 czy nawet 80 lat – powiedziała na początku tego tygodnia prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska w wywiadzie dla Money.pl.

Wypowiedź ta wywołała spore zamieszanie, gdyż jeśli zdaniem szefowej ZUS pół wieku aktywności zawodowej może być normą, to dla dzisiejszych 20-latków oznacza to pracę do 70-stki, a dla 30-latków do 80 roku życia. Tymczasem jeszcze niedawno przedstawiciele obecnej ekipy rządzącej przekonywali nas, że praca do 67 roku życia jest pracą do śmierci. Czyżby rządzący zmienili zdanie i planowali wzorem poprzedników podniesienie wieku emerytalnego?

Szefowa państwowego ubezpieczyciela uspokaja i mówi w wywiadzie dla „Super Expressu”, że nie ma planów podwyższenia wieku emerytalnego w Polsce.

– Od 1 października 2017 r. wiek emerytalny ponownie wynosi 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Nie ma żadnych planów podniesienia tego wieku. Jednak emerytura to prawo, a nie obowiązek. Ważne, aby Polacy mogli dokonać racjonalnego wyboru w oparciu o rachunek ekonomiczny, ale i rachunek zdrowia. Chodzi o to, aby przekonywać do późniejszego przechodzenia na emeryturę na zasadzie zachęt, a nie przymusu – mówi prof. Uścińska.

– Jako prezes ZUS od zawsze zachęcam do wydłużania w miarę możliwości swojej aktywności zawodowej. Jest to bowiem najprostszy sposób na otrzymanie godnej i wysokiej emerytury. Praca o jeden rok dłużej może zwiększyć emeryturę nawet o 15 proc. – dodaje prezes ZUS, zachęcając, by przed podjęciem decyzji o zakończeniu kariery zawodowej skonsultować się z doradcą emerytalnym z ZUS, który przy pomocy kalkulatora emerytalnego pokaże seniorowi prognozę jego przyszłego świadczenia.

Emerytalni rekordziści

W rozmowie z tabloidem prezes ZUS zachęca do jak najdłuższej aktywności zawodowej przywołując przykłady emerytalnych rekordzistów. Trzeba przyznać, że kwoty tych emerytur robią wrażenie.

– ZUS obecnie wypłaca jedną emeryturę w wysokości ponad 30 tys. zł i kilkanaście w kwocie ponad 20 tys. zł. Tym rekordzistą jest mężczyzna, który przepracował 62 lata. Pracował w branży produkcji ołowiu, cynku i cyny – mówi prof. Uścińska.

O rok krócej pracowała emerytalna rekordzistka wśród kobiet (była pracownikiem sektora finansowego), która otrzymuje świadczenie w wysokości ponad 20 tys. zł miesięcznie.

Wracając do kwestii wieku emerytalnego, to warto przypomnieć, że po raz ostatni został on wydłużony 9 lat temu przez drugi rząd Donalda Tuska. Zdecydowano wówczas o stopniowym zrównaniu wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn do 67 lat. Reforma emerytalna gabinetu Tuska została jednak odwrócona przez Prawo i Sprawiedliwość w 2017 roku, kiedy to zdecydowano o przywróceniu wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.

Z danych przywołanych przez „Super Express” wynika, że przeciętna wysokość emerytury wypłacanej przez ZUS wyniosła w marcu ub.r. niespełna 2400 zł brutto (w przypadku mężczyzn jest to niemal 3000 zł brutto, zaś kobiet nieco ponad 2000 zł brutto). Minimalna emerytura ma wzrosnąć w marcu tego roku z 1200 do 1250 zł brutto.

BiznesInfo

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: