NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
EUROSTAT DANE O NADUMIERALNOŚĆI  COVID - 19 NAJWIĘCEJ ZMARŁYCH W KRAJACH SŁOWIAŃSKICH !! NAWET O 45% !!
Analiza pałeczek testowych ,które wsadzasz do nosa! DARPA HYDROGEL ! W Republice Słowackiej – potwierdzenie ludobójstwa.
LIMFADENOPATIA : poważna niekorzystna reakcja na iniekcje Covid zapowiada pandemię zabójców w zwolnionym tempie
Niemcy. AUTOPSJA JEST OBOWIĄZKOWA ! Jeśli umierają świeżo zaszczepieni ludzie, sledztwo prowadzi Wydział Dochodzeń Kryminalnych
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Energetyczne monstrum na Pomorzu. Największa gigaelektrownia w Europie Wschodniej powstanie w Polsce ☀Autor Gabi☀

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

 

Polska największa elektrownia słoneczna

pixabay.com. jaidee

10 Stycznia 2021

Energetyczne monstrum na Pomorzu. Największa gigaelektrownia w Europie Wschodniej powstanie w Polsce

Polska mimo energetyki opartej głównie na węglu, radzi sobie całkiem dobrze na tle Europy w kwestii energii odnawialnej. Okazuje się, że zostanie poczyniona kolejna, ważna inwestycja. Na Pomorzu stanie największa elektrownia fotowoltaiczna w Europie Środkowo-Wschodniej.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Gdzie stanie największa elektrownia fotowoltaiczna w tej części Europy

  • Jak duża będzie nowa eleketrownia

  • Jaka będzie skala jej wpływu na środowisko

Polska z dużym potencjałem odnawialnych źródeł energii

Pod koniec 2020 roku Polska odnotowała prawdziwy rekord, po raz pierwszy udział węgla w produkcji energii spadł poniżej 50 proc. Jak wskazuje portal wysokienapiecie.pl, spory udział miały w tym elektrownie wiatrowe, które osiągnęły moc 5,7 GW.

W 2020 roku udało się odnotować także bardzo wysoki wynik pozyskanej energii z elektrowni fotowoltaicznych. Jak wskazują Polskie Sieci Energetyczne, 12 sierpnia padł rekord produkcji na poziomie 12,3 GWh, a w szczytowym momencie osiągnęły 1609 MW, czyli 71 proc. mocy przerobowej całej polskiej fotowoltaiki. Dlatego też nie powinna dziwić nowa inwestycja na Pomorzu.

W Polsce zostanie zbudowana ogromna elektrownia fotowoltaiczna. Największa Europie Środkowo-Wschodniej

Polska spółka Respect Energy we współpracy z niemieckim koncernem Goldbeck Solar planuje coroczną budowę elektrowni fotowoltaicznych o mocy 350 MW. To pozwoli w ciągu 5 lat osiągnąć poziom 1750 MW. Projekt uzyskał wsparcie Urzędu Regulacji Energetyki.

– Joint Venture z Goldbeck Solar to rozwinięcie kolejnego obszaru naszej działalności. W tym roku poza handlem hurtowym na 21 rynkach, przeszliśmy rebranding i z dużym sukcesem zaistnieliśmy na rynku jako Respect Energy. […] Wierzymy, że nasze projekty bezpośrednio przyczynią się do osiągnięcia pełnej neutralności klimatycznej kraju do roku 2050 – mówił Sebastian Jabłoński, prezes Respect Energy.

Farma słoneczna stanie w Zwartowie (woj. pomorskie), na działce wielkości 300 ha. Portalkomunalny.pl porównuje tę powierzchnię z 422 pełnowymiarowymi boiskami piłkarskimi. Szacowana moc instalacji to 203 MW, inwestycja będzie kosztować ok. 200 mln euro.

Elektrownia słoneczna w Zwartowie będzie w stanie zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 5 mln ton w ciągu 30 lat i wyprodukować ok. 230 GWh energii w ciągu roku. Pozwoli to zasilić ok. 153 tys. gospodarstw domowych, co wystarczyłoby na miasto wielkości Gdańska.

– W całym cyklu życia elektrowni wyprodukujemy około 6 TWh energii. Dla porównania Polska w tej chwili charakteryzuje się popytem na poziomie około 150 TWh, więc jest to znacząca inwestycja […] Będzie to największa elektrownia w Europie Środkowo-Wschodniej – mówił dla Newserii Biznes Sebastian Jabłoński.

Budowa zacznie się lada chwila

Z racji na ekologiczne konotacje projektu, inwestor planuje także zagospodarowanie innych miejsc w regionie. Wśród nich jest choćby instalacja pasieki na terenie kompleksu, aby utrzymać biologiczną aktywność okolicy.

Budowa największej elektrowni słonecznej w Europie Środkowo-Wschodniej rozpocznie się w pierwszym kwartale 2021 roku. Dostawcy będą mogli odebrać wyprodukowaną energię już za rok.

BiznesInfo

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

3 thoughts on “Energetyczne monstrum na Pomorzu. Największa gigaelektrownia w Europie Wschodniej powstanie w Polsce ☀Autor Gabi☀

  1. Trzeba miec niezle najebane pod deklem, majac zloza wegla na trzysta lat, i inwestowac w takie gowno!

  2. zreszta wyemitowali juz dosyc CO2 na produkcje profili aluminiowych i tego calego „scheißu” elektronicznego! Wiesz Gabi? ze produkcja aluminium jest nie oplacalna? ze wzgledu na zuzycie energii? dlatego lobby wpisalo 25% kosztow do kazdego obywatela na rachunku za prad!

  3. inwestycja w 100% finansowana przez unie i niemcy! wiec jaka Polska?…No ? Gabi?…gdzie poplynie ten prad?

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: