NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1159 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Dlaczego Prezydent, Premier, Sejm, Senat, ZUS, Urząd Skarbowy, Policja, Wojsko, służby zarejestrowane są jako firmy? ☀Autor Gabi☀
PIOTR RYBAK OCENIA SZANSE KANDYDATÓW NA POLITYKÓW
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
BARDZO WAŻNE: Andy Choinski "Zgadnij, co jest w szczepionkach" | Polski lektor oraz polskie napisy Cz. 1 do 3 ☀ OSTATNIE  VIDEO SZOKUJĄCE!! Autor Gabi☀
Wirusolog: Jeśli to się stanie, to w zasadzie mamy koniec epidemii  ☀Autor Gabi☀
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
Robert Brzoza: Padła część systemu FED ☀Autor Gabi☀
Dostał pismo z ING. Chcą wiedzieć, skąd ma pieniądze.  ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Energetyczne monstrum na Pomorzu. Największa gigaelektrownia w Europie Wschodniej powstanie w Polsce ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

 

Polska największa elektrownia słoneczna

pixabay.com. jaidee

10 Stycznia 2021

Energetyczne monstrum na Pomorzu. Największa gigaelektrownia w Europie Wschodniej powstanie w Polsce

Polska mimo energetyki opartej głównie na węglu, radzi sobie całkiem dobrze na tle Europy w kwestii energii odnawialnej. Okazuje się, że zostanie poczyniona kolejna, ważna inwestycja. Na Pomorzu stanie największa elektrownia fotowoltaiczna w Europie Środkowo-Wschodniej.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Gdzie stanie największa elektrownia fotowoltaiczna w tej części Europy

  • Jak duża będzie nowa eleketrownia

  • Jaka będzie skala jej wpływu na środowisko

Polska z dużym potencjałem odnawialnych źródeł energii

Pod koniec 2020 roku Polska odnotowała prawdziwy rekord, po raz pierwszy udział węgla w produkcji energii spadł poniżej 50 proc. Jak wskazuje portal wysokienapiecie.pl, spory udział miały w tym elektrownie wiatrowe, które osiągnęły moc 5,7 GW.

W 2020 roku udało się odnotować także bardzo wysoki wynik pozyskanej energii z elektrowni fotowoltaicznych. Jak wskazują Polskie Sieci Energetyczne, 12 sierpnia padł rekord produkcji na poziomie 12,3 GWh, a w szczytowym momencie osiągnęły 1609 MW, czyli 71 proc. mocy przerobowej całej polskiej fotowoltaiki. Dlatego też nie powinna dziwić nowa inwestycja na Pomorzu.

W Polsce zostanie zbudowana ogromna elektrownia fotowoltaiczna. Największa Europie Środkowo-Wschodniej

Polska spółka Respect Energy we współpracy z niemieckim koncernem Goldbeck Solar planuje coroczną budowę elektrowni fotowoltaicznych o mocy 350 MW. To pozwoli w ciągu 5 lat osiągnąć poziom 1750 MW. Projekt uzyskał wsparcie Urzędu Regulacji Energetyki.

– Joint Venture z Goldbeck Solar to rozwinięcie kolejnego obszaru naszej działalności. W tym roku poza handlem hurtowym na 21 rynkach, przeszliśmy rebranding i z dużym sukcesem zaistnieliśmy na rynku jako Respect Energy. […] Wierzymy, że nasze projekty bezpośrednio przyczynią się do osiągnięcia pełnej neutralności klimatycznej kraju do roku 2050 – mówił Sebastian Jabłoński, prezes Respect Energy.

Farma słoneczna stanie w Zwartowie (woj. pomorskie), na działce wielkości 300 ha. Portalkomunalny.pl porównuje tę powierzchnię z 422 pełnowymiarowymi boiskami piłkarskimi. Szacowana moc instalacji to 203 MW, inwestycja będzie kosztować ok. 200 mln euro.

Elektrownia słoneczna w Zwartowie będzie w stanie zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 5 mln ton w ciągu 30 lat i wyprodukować ok. 230 GWh energii w ciągu roku. Pozwoli to zasilić ok. 153 tys. gospodarstw domowych, co wystarczyłoby na miasto wielkości Gdańska.

– W całym cyklu życia elektrowni wyprodukujemy około 6 TWh energii. Dla porównania Polska w tej chwili charakteryzuje się popytem na poziomie około 150 TWh, więc jest to znacząca inwestycja […] Będzie to największa elektrownia w Europie Środkowo-Wschodniej – mówił dla Newserii Biznes Sebastian Jabłoński.

Budowa zacznie się lada chwila

Z racji na ekologiczne konotacje projektu, inwestor planuje także zagospodarowanie innych miejsc w regionie. Wśród nich jest choćby instalacja pasieki na terenie kompleksu, aby utrzymać biologiczną aktywność okolicy.

Budowa największej elektrowni słonecznej w Europie Środkowo-Wschodniej rozpocznie się w pierwszym kwartale 2021 roku. Dostawcy będą mogli odebrać wyprodukowaną energię już za rok.

BiznesInfo

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

3 thoughts on “Energetyczne monstrum na Pomorzu. Największa gigaelektrownia w Europie Wschodniej powstanie w Polsce ☀Autor Gabi☀

  1. Trzeba miec niezle najebane pod deklem, majac zloza wegla na trzysta lat, i inwestowac w takie gowno!

  2. zreszta wyemitowali juz dosyc CO2 na produkcje profili aluminiowych i tego calego „scheißu” elektronicznego! Wiesz Gabi? ze produkcja aluminium jest nie oplacalna? ze wzgledu na zuzycie energii? dlatego lobby wpisalo 25% kosztow do kazdego obywatela na rachunku za prad!

  3. inwestycja w 100% finansowana przez unie i niemcy! wiec jaka Polska?…No ? Gabi?…gdzie poplynie ten prad?

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: