Autor: Ethan Huff
NEWSTARGET

Gdy miliony uprawnionych Amerykanów spieszą się, aby zaszczepić się nową szczepionką firmy Pfizer na koronawirusa Wuhan (COVID-19), ważne jest, aby przypomnieć wszystkim, że w 2009 roku firma Pfizer była zmuszona zapłacić olbrzymią  sumę 2,3 miliarda dolarów  za to, co szybko stało się największą opieką zdrowotną przypadek oszustwa w historii.

W celu rozstrzygnięcia zarzutów odpowiedzialności karnej i cywilnej wynikających z nielegalnej promocji różnych leków farmaceutycznych, spółka zależna Pfizer Inc., Pharmacia & Upjohn Company Inc., zgodziła się wydać tę dużą sumę gotówki, która pomimo tak wysokiej kwoty była wciąż mniejsza niż niewypowiedziane miliardy, które firma zgarnęła z popełniania teraz rozstrzygniętych przestępstw.

W ramach sprawy firma Pfizer przyznała się do winy za niewłaściwe oznaczenie leku przeciwzapalnego znanego jako Bextra w celu oszukania i wprowadzenia w błąd klientów. Firma Pfizer nielegalnie wprowadziła na rynek Bextra do zastosowań i w dawkach, których   zatwierdzenie wyraźnie odmówiła Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) ze względów bezpieczeństwa.

W rezultacie firma Pfizer zapłaciła grzywnę w wysokości 1,195 miliarda dolarów,  największą grzywnę kiedykolwiek nałożoną w Stanach Zjednoczonych za jakąkolwiek sprawę . Pfizer został również zmuszony do stracenia kolejnych 105 milionów dolarów, co skutkowało całkowitym rozstrzygnięciem sprawy w wysokości 1,3 miliarda dolarów. Bextra została później wycofana z rynku w 2005 roku.

Oprócz tego firma Pfizer zgodziła się również zapłacić kolejny miliard dolarów w celu rozstrzygnięcia zarzutów, że nielegalnie promowała trzy inne leki oprócz Bextra:

• Geodon, lek przeciwpsychotyczny
• Zyvox, antybiotyk, oraz
• Lyrica, lek przeciwpadaczkowy

Firma Pfizer nie tylko nielegalnie sprzedawała te leki, ale również przedstawiała fałszywe roszczenia do rządowych programów opieki zdrowotnej, w których podawano ich zastosowania, które nigdy nie zostały zaakceptowane z medycznego punktu widzenia przez prawo, a zatem nie kwalifikowały się do zwrotu kosztów.

Ta sama ugoda cywilna rozwiązała również zarzuty, że Pfizer wypłacał łapówki różnym pracownikom służby zdrowia, aby skłonić ich do nielegalnego przepisywania tych i innych leków. Podsumowując, sprawa stanowi największą w historii ugodę w sprawie oszustwa cywilnego przeciwko firmie farmaceutycznej.

Pfizer opracował szczepionkę COVID-19 w „zaledwie kilka godzin” 25 stycznia

W ramach masowej ugody firma Pfizer zgodziła się również przystąpić do ekspansywnej umowy o uczciwości korporacyjnej z Biurem Generalnego Inspektora (OIG), który jest częścią  Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej  (HHS).

Deklarowanym celem tej umowy o uczciwości było zapewnienie, że nic podobnego do tego, co zostało załatwione w tej sprawie, nigdy nie wydarzyło się ponownie w firmie Pfizer. Okazało się to jednak niepowodzeniem, gdyż firma kilka lat później została zmuszona do wypłaty  kolejnej ugody  w osobnej sprawie o nielegalne łapówkarstwo.

Wydawać by się mogło, że Pfizer po prostu nie może działać z jakąkolwiek uczciwością lub uczciwością, a jednak jest to jedna z firm, które zostały wybrane w ramach programu „Operation Warp Speed” prezydenta Donalda Trumpa, mającego na celu dostarczanie szybkich szczepionek przeciw wirusom Chin do społeczeństwo.

Należy pamiętać, że dr Ugur Sahin z BioNTech,  partnera plandemicznego firmy Pfizer  , mówi, że opracował szczepionkę WuFlu firmy Pfizer w ciągu zaledwie kilku godzin 25 stycznia 2020 r. Opierając się na historii przestępczości firmy, czy możesz zaufać rzekomej szczepionce, która była wyprodukował to szybko?

„Żadna inna szczepionka w historii nie została stworzona i wyprodukowana tak szybko”, donosi  Great Game India . „Wcześniej najszybsza szczepionka, jaką kiedykolwiek opracowano, zajmowała ponad cztery lata”.

Podobno szczepionka Pfizera przeciwko COVID-19 zabiła co najmniej sześć osób podczas badań klinicznych na ludziach, powodując jednocześnie upadek Tiffany Dover, pielęgniarki z Tennessee,  podczas rozmowy na żywo . Twierdzi się, że Dover przeżyła, ale jej brak aktywności w mediach społecznościowych od czasu incydentu wydaje się sugerować inaczej.

Więcej powiązanych wiadomości na temat szczepionek przeciwko koronawirusowi Wuhan (COVID-19) można znaleźć na stronie  Pandemic.news .

Źródła tego artykułu obejmują:

GreatGameIndia.com

NaturalNews.com

NaturalNews.com

___
https://www.newstarget.com/2021-01-05-pfizer-settle-largest-healthcare-fraud-case-history.html